Jak zacząć pierwszą pracę?

09 lutego 2018 20:32 / 6 osobom podoba się ten post
Witam. Jestem tu nowa. Jestem po kursie j.niemieckiego i mam ukończona szkole opiekun medyczny. Obecnie pracuje w Polsce za byle jakie pieniądze w przemyśle ciężkim na 3 zmiany. Chce spróbować jako opiekunka w DE. Z językiem radze sobie ok. Mam wiele obaw. Poza tym wydarzenia w moim życiu spowodowały że mam mało wiary w swoje umiejętności i boję się. Nikt nie chce mnie wesprzeć tylko ciągle kłody pod nogami. Tracę już wiarę w lepsze jutro. Proszę Was doświadczeni opiekunowie i pytam jak to było u Was. Dziękuję i przepraszam że zawracam głowę swoją osobą. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. 
09 lutego 2018 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam. Jestem tu nowa. Jestem po kursie j.niemieckiego i mam ukończona szkole opiekun medyczny. Obecnie pracuje w Polsce za byle jakie pieniądze w przemyśle ciężkim na 3 zmiany. Chce spróbować jako opiekunka w DE. Z językiem radze sobie ok. Mam wiele obaw. Poza tym wydarzenia w moim życiu spowodowały że mam mało wiary w swoje umiejętności i boję się. Nikt nie chce mnie wesprzeć tylko ciągle kłody pod nogami. Tracę już wiarę w lepsze jutro. Proszę Was doświadczeni opiekunowie i pytam jak to było u Was. Dziękuję i przepraszam że zawracam głowę swoją osobą. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :aniolki:

Dusia , z tego co napisałaś, to nie wiadomo od czego zacząć, ale może tak po kolei. Poza obawami dotycżącymi tej pracy ,w opiece, masz u siebie taką sytuację, że możesz w każdej chwili wyjechać ?
09 lutego 2018 20:49 / 6 osobom podoba się ten post
Z pracą nie ma problemu powiem że odchodzę i koniec. Jestem po rozwodzie. Mam 14 letnia córkę. Ojciec ma ograniczone prawa do dziecka. Szukam dla niej opieki aby ktoś się nią zajął. To rozsądną i poukładana dziewczyna a dojrzałością przegoniła by niejednego dorosłego człowieka. Jestem zdesperowana i muszę podjąć decyzję o wyjeździe bo niedługo nie będziemy miały gdzie mieszkać. Myślę że dam rade. Córka to rozumie i wspiera mnie. 
09 lutego 2018 20:54 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Z pracą nie ma problemu powiem że odchodzę i koniec. Jestem po rozwodzie. Mam 14 letnia córkę. Ojciec ma ograniczone prawa do dziecka. Szukam dla niej opieki aby ktoś się nią zajął. To rozsądną i poukładana dziewczyna a dojrzałością przegoniła by niejednego dorosłego człowieka. Jestem zdesperowana i muszę podjąć decyzję o wyjeździe bo niedługo nie będziemy miały gdzie mieszkać. Myślę że dam rade. Córka to rozumie i wspiera mnie. 

Zapewnij córce formalną opiekę ,bo w życiu różnie bywa i ruszaj do pracy w Niemczech.Dziewczyny ci doradzą od czego zacząć ,jak tylko będziesz chętna.A możliwości jest naprawdę sporo.
09 lutego 2018 21:02 / 5 osobom podoba się ten post
Dziękuję. Jestem z natury odważna i nie boję się wyzwań. Bardziej się martwię tym co ludzie powiedzą, że zostawiam córke pod opieką obcych i wyjeżdzam. 
09 lutego 2018 21:03 / 7 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Witam. Jestem tu nowa. Jestem po kursie j.niemieckiego i mam ukończona szkole opiekun medyczny. Obecnie pracuje w Polsce za byle jakie pieniądze w przemyśle ciężkim na 3 zmiany. Chce spróbować jako opiekunka w DE. Z językiem radze sobie ok. Mam wiele obaw. Poza tym wydarzenia w moim życiu spowodowały że mam mało wiary w swoje umiejętności i boję się. Nikt nie chce mnie wesprzeć tylko ciągle kłody pod nogami. Tracę już wiarę w lepsze jutro. Proszę Was doświadczeni opiekunowie i pytam jak to było u Was. Dziękuję i przepraszam że zawracam głowę swoją osobą. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :aniolki:

Powiem Ci tak. W stanie w jakim teraz jesteś, czyli boisz się, brak Ci pewnosci siebie itd, to jest duze prawdopodobienstwo ze dostaniesz ofertę pracy w De... dość trudną. Tak mi podpowiada doswiadczenie. Jesli nie masz noża na gardle, powinnaś poszukać jakiejś grupy wsparcia i wzmocnić troszkę poczucie własnej wartosci. Będzie Ci duzo łatwiej podejmować decyzję. PRaca opiekunki nie jest lekka i  łatwa. Najbardziej jednak obciąża psychicznie. Osoba , ktora jest słaba psychicznie szybko się wypali i będzie na dobrej drodze do depresji. Do czego prowadzi depresja , to wiadomo. 
Do pracy opiekunki24h, nie potrzeba żadnych fakultetów. Potrzeba umiejętnosci przystosowania się, umiejętnosci gotowania, sprzątania i grania w rummi, albo chinczyka. Nie wiem kto Ci rzuca kłody pod nogi, ale weż podnieś tę kłodę i zdziel tego kogoś przez łeb. Musisz sobie sama poradzić. Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Ze mnie tez się smiali, ze ja? na opiekunkę osób starszych? Pukali się wymownie w czoło. No to im udowodniłam, że owszem, niech się pukają we własnym zakresie, a nie moim. Pracuję juz 7 lat. Jedno co Ci mogę poradzić, to nie podchodż do tej pracy tak emocjonalnie. Twoje papiery Opiekuna Medycznego, tutaj nie mają zadnego znaczenia , no chyba ze chcesz pracować w Heimie. Jak juz będziesz gotowa psychicznie na wyjazd, to wal jak w dym. Pytaj konkretnie, a zawsze dostaniesz wyczerpującą odpowiedz.
09 lutego 2018 21:07 / 5 osobom podoba się ten post
Dusiu,jeśli to ma być pierwszy wyjazd do pracy w opiece,w D.to może spróbuj wykorzystać na to urlop i wyjechać na jakieś krótkie zlecenie-zastępstwo.Przekonasz się wtedy sama czy ta praca Ci odpowiada i bedzie mogła podjąć dalesze decyzje czy odejść zpracy w PL czy jeździ do D dorywczo.Chętnie Cię wesprzemy w decyzjach bo każda z nas i każdy kiedyś ten pierwszy raz wyjeżdżał,znamy temat z autopsji.
09 lutego 2018 21:08
Dusia1978

Z pracą nie ma problemu powiem że odchodzę i koniec. Jestem po rozwodzie. Mam 14 letnia córkę. Ojciec ma ograniczone prawa do dziecka. Szukam dla niej opieki aby ktoś się nią zajął. To rozsądną i poukładana dziewczyna a dojrzałością przegoniła by niejednego dorosłego człowieka. Jestem zdesperowana i muszę podjąć decyzję o wyjeździe bo niedługo nie będziemy miały gdzie mieszkać. Myślę że dam rade. Córka to rozumie i wspiera mnie. 

Dziecko ma babcię lub dziadka?
09 lutego 2018 21:10 / 3 osobom podoba się ten post
Dziękuję Ci za te słowa wparcia. Myśle,że właśnie taki wyjazd uratowałby mnie od depresji. Zmieniłabym miejsce.  Wyszła - wyjechała do ludzi i to byłoby dla mnie najlepsze lekarstwo na samotność. Córka rośnie a wraz z nią potrzeby. Ona zaczyna mieć swoje życie i ja to roumiem a ja poza pracą i nią nie mam nic. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia  i jak to mówią "jeśli nie masz na kogo liczyć , licz na siebie". 
09 lutego 2018 21:18 / 1 osobie podoba się ten post
Ja bym jeszcze przemyślała sytuację, na spokojnie. Przeanalizuj za i przeciw. Większe pieniądze, to może być jedyna korzyść. A samotność ? oby się nie pogłębiła.
09 lutego 2018 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
Darko

Dziecko ma babcię lub dziadka?

Ty to jeszcze na urlopie , czy w D. na robotach ?
09 lutego 2018 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
Jesli teraz masz pracę w Polsce , to ja bym radziła tak jak KAsia63. WEż urlop i pojedz na krótkie zastepstwo. Zobaczysz czy to jest to, co zminei Twoje zycie na lepsze. Nie zamykaj na razie drzwi za sobą w PL. Musisz mieć jakąs alternatywę przecież, gdyby się okazało ze praca w De jest dla Ciebie za trudna psychicznie. Nie zapominaj tez o tym, że masz dorastające dziecko. Jak córka zniesie Twoje wyjazdy? Macie dobry kontakt? Zrozumie to? Ma się nią kto zaopiekować jak Ty wyjedziesz?
09 lutego 2018 21:24
Barbara niepowtarzalna

Ty to jeszcze na urlopie , czy w D. na robotach ?

Nie bądź niedyskretna Barbaro N. 
09 lutego 2018 21:25 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziękuję. Jestem z natury odważna i nie boję się wyzwań. Bardziej się martwię tym co ludzie powiedzą, że zostawiam córke pod opieką obcych i wyjeżdzam. 

Duśka!!!!!Wrrrrr!!!!Ludzie udzielili Ci wsparcia, jak tego potrzebowałaś???Udzielają teraz, jak masz kłopoty???Co powiedzą ,to Cię w ogóle obchodzić nie powinno.Zawsze gadają,z zawiści i z zazdrości ,żze się taka jedna wzięła i odważyła i euro zarabia zamiast zapierdzielać jak one wszystkie za parę groszy.Proponuję Ci najpierw samej się ogłosić np.na www.pajęczyna.com ,będą dzwoniły firmy z ofertami -takie ogłoszenie do niczego Cię nie zobowiązuje, a pozwoli zobaczyć jakie te oferty i za ile .Będziesz mniej więcej zorientowana czego się możesz spodziewać.Na początek bierz krótkie zlecenie,jak wcześniej pisałam,będzie Ci łatwiej z dala od domu mając w perspektywie krótki pobyt.Święta to idealny moment dla świeżynek, ale też jak pisze Doda trzeba przemyśleć wybór oferty ,żeby nie trafić na ciężką.
09 lutego 2018 21:37 / 5 osobom podoba się ten post
doda1961

Nie bądź niedyskretna Barbaro N. :-)

Ja tylko zapytałam ...ale kulturalnej odpowiedzi nie uzyskałam . Czyżby ..w drugą stronę ...niekulturalną kolega nam się zbiesił ?