Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

08 grudnia 2018 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Tylko nie podawaj adresu owego pieksrnika:gotowanie:  cała gąskę piszesz? Ja zamówiłam taka mniejsza panią gęś ok 5 kg, w całości , trochę chcą mi podkraść z piersi na okrasr. Będę walczyć :niebo pieklo:

Całą. Takich mniej więcej gabarytów jak twoja. Przepis prosty. Przed pieczeniem natarłam m.in majerankiem , nadziałam jabłkami. Ach jak pachnie...Marjanek 
08 grudnia 2018 16:04
Ja też klasycznie , piekłam kiedyś w pomarańczach , bez szału, wybieram dobre jabłka.
08 grudnia 2018 16:18 / 1 osobie podoba się ten post
Jutro rolada, puree, kapusta czerwona.Babci zupka na 1taka dietetyczna(bo widzę że ze 2kg.doszlo).Lepiej tak niż by miała chudnąć.Tylko spodnie ciężko zapiąć (przeszyje guziki)
08 grudnia 2018 16:30 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Jutro rolada, puree, kapusta czerwona.Babci zupka na 1taka dietetyczna(bo widzę że ze 2kg.doszlo).Lepiej tak niż by miała chudnąć.Tylko spodnie ciężko zapiąć (przeszyje guziki):super1:

U mnie też czerwona jutro , ale sama przyrządzam . Sznyclem do tego może też utluke ziemniaki, albo kluski ?
09 grudnia 2018 07:04 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś rosołek z makaronem. Na drugie udko, ziemniaki i surówka. Na deser jogurt z owocami. 
09 grudnia 2018 09:07 / 4 osobom podoba się ten post
Z połowy mięsa pomylonego, klopsiki w sosie mocno warzywnym, a z reszty wczorajszych ziemniaków ala'kopytka w formie hapsików na raz do jamy gębowej + plus buraki zasmażane z nutą masła. Na deser ino soczek, bo do kawy się rozmraża, a może i rozmnaża tort śmietanowy( data przydatności zamazana) sprawdzę potem organoleptycznie i jak przeżyję to się odezwę.
09 grudnia 2018 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
Wciolajsia gąśka, silulufka z cielwonej kapustki i ziemniaćki. Doble.
09 grudnia 2018 11:40 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Z połowy mięsa pomylonego, klopsiki w sosie mocno warzywnym, a z reszty wczorajszych ziemniaków ala'kopytka w formie hapsików na raz do jamy gębowej + plus buraki zasmażane z nutą masła. Na deser ino soczek, bo do kawy się rozmraża, a może i rozmnaża tort śmietanowy( data przydatności zamazana) sprawdzę potem organoleptycznie i jak przeżyję to się odezwę.

Evvex, to TAM  nie ma neta? 
09 grudnia 2018 12:11 / 1 osobie podoba się ten post
Dzis łosoś w cytrynie,koperku i czosnku z piekarnika, purre ziemniaczane i mus jablkowy.
09 grudnia 2018 17:02 / 1 osobie podoba się ten post
Robie duszona kapustke z grzybami,koprem,cebulka podsmazana,kielbaska duzy gar bedzie na 2 dni, jutro corka wpadnie po pracy to tyz poje. Przyznam zem tesknila za polskim jadlem. Gdzie jak gdzie ale w domostwie najlepiej.
09 grudnia 2018 17:09
tina 100%

Wciolajsia gąśka, silulufka z cielwonej kapustki i ziemniaćki. Doble.

zyce smacnego
11 grudnia 2018 06:36
Zupa jarzynowa, pulpeciki w sosie pomidorowym. Dziś zjemy zupę z pdp. Pulpeciki podszykuje na jutro . Przed wyjazdem zjem gorący obiad. 
11 grudnia 2018 07:25
Dziś zrobię kotlety z piersi ziemniaki i surowka
Dziś mam dwie córki w domu więc zrobię więcej ..
11 grudnia 2018 07:31
Pomidorowa z ryżem i kulkami z mielonego mięsa .
11 grudnia 2018 09:25
Artur

Pomidorowa z ryżem i kulkami z mielonego mięsa .

Dawno nie robiłam pomidorowej! Ja robię taką z mięsem mielonym, ale nie kuleczkami. Bardzo pożywna taka zupka jest i czsem drugiego dania się nie chce już jeść.