Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

19 lutego 2019 13:34 / 2 osobom podoba się ten post
A ja szukam przepisu na smaczną sałatkę ziemniaczaną. Podopieczna robiła, ale mi nie smakowała. Nie jestem wielbicielką tej potrawy, ale jadłam takie całkiem ok. I zapowiedziałam, że następnym razem ja doprawiam. Zamierzam dodać octu minimalną ilość, z zrobić sos, którym może ona ją sobie doprawić. No i tu nie wiem. Koleżanka mówi, że robiła musztardę z sokiem z ogórków w occie. Musztarda chyba jej nie bardzo pasuje. Można ocet obok postawić. Ale może ktoś ma jakiś przepis na coś kwaśnego obok sałatki kartoflanej- do polania?
19 lutego 2019 13:39
Werska

A ja szukam przepisu na smaczną sałatkę ziemniaczaną. Podopieczna robiła, ale mi nie smakowała. Nie jestem wielbicielką tej potrawy, ale jadłam takie całkiem ok. I zapowiedziałam, że następnym razem ja doprawiam. Zamierzam dodać octu minimalną ilość, z zrobić sos, którym może ona ją sobie doprawić. No i tu nie wiem. Koleżanka mówi, że robiła musztardę z sokiem z ogórków w occie. Musztarda chyba jej nie bardzo pasuje. Można ocet obok postawić. Ale może ktoś ma jakiś przepis na coś kwaśnego obok sałatki kartoflanej- do polania?

Kwaśną minę 
19 lutego 2019 13:43 / 1 osobie podoba się ten post
Jadłam taką z jabłkiem majonezem i oczywiście OCET . Smakowała mi . Ja lubię te ich Bayrischer Kartoffelsalat mit Speck und Gurke


Kartoffeln waschen und in Salzwasser ca. 20 Minuten kochen. Abgießen, unter kaltem Wasser abschrecken, pellen und in dünne Scheiben schneiden.
Zwiebel schälen und in feine Würfel schneiden. ...
Brühe erwärmen, Essig, Öl und Senf einrühren und alles über den Salat gießen, unterheben.

19 lutego 2019 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Kwaśną minę :smiech3:

My tu zawsze uśmiechnięte! No prawie, najgorzej jak babcię skurcz złapie, to trochę tej "kwasniej miny" da się pozbierać Ale czy będzie z tym smakowało?
19 lutego 2019 13:56 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś był ukraiński i wreszcie babunia zajadała, (choroba ja tak wysusza) ale już widzę że żolądeczek ciut wiekszya jak poje to i humor większy.Na szczescie da się lubić, a że jest typem "wojowniczki"też bliźniak jak ja, to zostanę dla niej.Tylko od teraz firma pod lupą i nowe zlecenia pod jeszcze grubsza
25 lutego 2019 16:40 / 1 osobie podoba się ten post
Nie upiekłam ciasta, ale zrobiłam pierogi ruskie. Dziadzio chciał mięsa, więc zjadł na dokładkę kiełbasę. Dzisiaj też jedliśmy pierogi z cebulą.
25 lutego 2019 16:47 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

A ja szukam przepisu na smaczną sałatkę ziemniaczaną. Podopieczna robiła, ale mi nie smakowała. Nie jestem wielbicielką tej potrawy, ale jadłam takie całkiem ok. I zapowiedziałam, że następnym razem ja doprawiam. Zamierzam dodać octu minimalną ilość, z zrobić sos, którym może ona ją sobie doprawić. No i tu nie wiem. Koleżanka mówi, że robiła musztardę z sokiem z ogórków w occie. Musztarda chyba jej nie bardzo pasuje. Można ocet obok postawić. Ale może ktoś ma jakiś przepis na coś kwaśnego obok sałatki kartoflanej- do polania?

Ja też dodaję musztardy i krojone kiszone ogórki. Octu tylko dziadzio używa, ja już nie lubię. Jak nie mam ogórków kiszonych, wtedy daję więcej musztardy.
27 lutego 2019 09:34
Dzisiaj robię gulasz i placki ziemniaczane. Akurat będzie na dwa dni jedzenia.
27 lutego 2019 09:51
zupka jarzynowa, cordon bleu, ziemniaczki i mizeria, jutro barszczyk z maltaszami
27 lutego 2019 10:04
Gulasz, ziemniaki i warzywa polane masłem. Jutro z makaronem. 
27 lutego 2019 10:40
Matjes z jabłkiem i cebulą w śmietanie , ziemniaki w mundurkach.
27 lutego 2019 15:57 / 1 osobie podoba się ten post
Powinno być co jadłam na obiad .
 
Zupa kalafiortowa ,
Risotto z pieczarkami ,
Kisiel .
27 lutego 2019 16:15 / 1 osobie podoba się ten post
Była zupa pomidorowa, bo chciałam zużyć makaron, który został. A jutro pewnie gulasz.
01 marca 2019 08:13
Ryba smażona z warzywami po grecku. Ja z ziemniakami pdp z kartofelsalad. Na deser jogurt. 
01 marca 2019 08:21
Ryba , ziemniaki , salata