Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

06 lutego 2019 10:15 / 1 osobie podoba się ten post
Zapiekanka z ryżem szpinakiem i mielonym plus ser oczywiście
06 lutego 2019 10:18 / 2 osobom podoba się ten post
Wędzarnię to mamy w domu i co jakiś czas wędzimy. I jak próbujemy te jeszcze ciepłe, z pokrojoną cebulką, z odrobiną chleba- to niebo w gębie. Sporo idzie na ten pierwszy rzut
A na obiad zupa warzywna, bo dziś nie tylko nie wiemy, o której, ale czy w ogóle rehabilitant przyjdzie. To jeśli do 12 nie będzie to się ją odgrzeje.
06 lutego 2019 16:13 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj zrobiłam mielone z ziemniakami. Dziadzio obrał ogórki, więc zrobiłam mizerię na słono.
Później ugotuję kompot i może zrobię cienkie naleśniki z dżemem na kolację.
06 lutego 2019 16:24 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Jajka sadzone, ziemniaki,szpinak na masełku.
A Konwalijka narobiła mi dziś smaku, haha. Ale co ma wisieć, nie utonie...jak powiadają. Mam dziwny rytuał,zawsze wracam do kraju przed południem. Odświeżam się, przebieram i wypad na zimne piwka. Nie za długo, wiadomo, po podróży każdy jest zmęczony, a nie chciałbym usnąć przy stole:nie wolno: Przy okazji idę do Szyneczki albo Świeżyzny (to takie śląskie sklepy) i kupuje świeżą kaszankę albo krupnioki. Na drugi dzień mam obiad...krupnioczki,ziemniaki i kapusta kiszona. Mniam, mniam.Kto lubi takie potrawy, wie o czym mówię. Tutaj w DE miałem okazję jeść to na świniobiciu, z jednym z podopiecznych.

Jajko sadzone z ziemniakami i szpinakiem, dziękuję za pomysł.
06 lutego 2019 18:11 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Jajko sadzone z ziemniakami i szpinakiem, dziękuję za pomysł. :przytula:

 A w Badenii urozmaicają sobie, dodają Fleischkäse , obsmażają z dwóch stron i na to jajko. Można to kupić w marketach po 1,99 euro. Jest tam sześć plastrów.
06 lutego 2019 19:03 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dziś była zupka jarzynowa i placki ziemniaczane. Nie mam pomysłu na jutro
07 lutego 2019 07:46 / 2 osobom podoba się ten post
Zostało mi troszkę zupki jarzynowej. Dorobię zapiekankę makaronowa. 
07 lutego 2019 07:49 / 3 osobom podoba się ten post
Robię dziś zapiekankę na patelni - makaron, warzywa, kurczak- podsmażone z cebulką, jajkiem.
07 lutego 2019 14:49 / 1 osobie podoba się ten post
Spätzli , Spiegeläi und Rübli mit Anke
08 lutego 2019 07:34 / 2 osobom podoba się ten post
Zapiekanki makaronowej zostało niewiele więcej dosmaze naleśników. Do wyboru z serem lub z dżemem posypane cukrem pudrem .
08 lutego 2019 12:46 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

 A w Badenii urozmaicają sobie, dodają Fleischkäse , obsmażają z dwóch stron i na to jajko. Można to kupić w marketach po 1,99 euro. Jest tam sześć plastrów.

Mój stary piernik i tak bez mięsa nie zje. Dzisiaj jedliśmy zupę pomidorową z klopsikami i z makaronem.
08 lutego 2019 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś kupne polskie ruskie pierogi, okraszone boczkiem
08 lutego 2019 13:20 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś kupne polskie ruskie pierogi, okraszone boczkiem

A to dobrepolskie ruskie okraszone niemieckim boczkiem na czeskim talerzu spożywane chińskim widelcem
08 lutego 2019 13:29 / 1 osobie podoba się ten post
Tatar bym zjadła z ogórkiem ,cebulką i jajeczkiemA potem torcik czekoladowy z wisieńką
08 lutego 2019 16:19 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tatar bym zjadła z ogórkiem ,cebulką i jajeczkiem:glodny:A potem torcik czekoladowy z wisieńką

Tatar- właśnie taki jadłam przed wyjazdem- synowi się zachciało, to mąż do niego- to zrób. Od zakupu mięsa do tatara na talerzu. Był pyszny. Może sobie na przyjazd zamówię u niego...