Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

18 marca 2018 09:34 / 1 osobie podoba się ten post
Obiad z okazji Dnia Jednosci Kaszubow)
18 marca 2018 09:34 / 3 osobom podoba się ten post
Obiad z okazji Dnia Jednosci Kaszubow)
18 marca 2018 10:36 / 4 osobom podoba się ten post
Dzis padła propozycja od żony dziadka , że nie stoimy przy garach, bo niedziela i może niech będzie raclette.
 
18 marca 2018 10:56 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie tak jak sobie wymarzyłam .... ciasto dochodzi w piekarniku , kot na krześle śpi, w domu cichutko a ja w kuchni.
18 marca 2018 11:35 / 4 osobom podoba się ten post
Zaraz zabieram się za gotowanie obiadku dla siebie. W planie mam postne gołąbki własnego pomysłu.
18 marca 2018 11:36 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Dzis padła propozycja od żony dziadka , że nie stoimy przy garach, bo niedziela i może niech będzie raclette.
 

A co to takiego???
18 marca 2018 11:55 / 4 osobom podoba się ten post
Zofija

A co to takiego???

Wyręczę tine, chyba teraz przy raclette - grillu czuwa. To jest specjalność Szwajcarska . Mimo tego, że w D robią też, to maja ser do bani . Grill  stołowy z takimi łopatkami pod główną płytą . Kładziesz na te łopatki ser w plastrach a na płytę co chcesz np. kielbaki , miesko, warzywa i zapiekasz . Do tego ziemniaki w mundurkach . Serkiem rozpuszczonym polewasz ziemniaczek na talerzu do tego dobierasz to co lubisz, sałata zielona , dobre winko i już obiad albo kolacja. Smaczne, tylko trochę ten ser zapachowo odbiega od naszego wyobrażenia. 
 
TINA chyba sie nie obrazi,  że dokonałam wpisu i nie schowa się w krzakach .
18 marca 2018 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

A co to takiego???

Aga1 już odpisała. Raclette to ser miękki ser służący do topienia.
Do tego ziemniaki, mięsko, warzywa- wg upodobań. Szybko i smacznie.
18 marca 2018 13:23 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wyręczę tine, chyba teraz przy raclette - grillu czuwa. To jest specjalność Szwajcarska . Mimo tego, że w D robią też, to maja ser do bani . Grill  stołowy z takimi łopatkami pod główną płytą . Kładziesz na te łopatki ser w plastrach a na płytę co chcesz np. kielbaki , miesko, warzywa i zapiekasz . Do tego ziemniaki w mundurkach . Serkiem rozpuszczonym polewasz ziemniaczek na talerzu do tego dobierasz to co lubisz, sałata zielona , dobre winko i już obiad albo kolacja. Smaczne, tylko trochę ten ser zapachowo odbiega od naszego wyobrażenia. 
 
TINA chyba sie nie obrazi,  że dokonałam wpisu i nie schowa się w krzakach .

Już miałam 
18 marca 2018 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wyręczę tine, chyba teraz przy raclette - grillu czuwa. To jest specjalność Szwajcarska . Mimo tego, że w D robią też, to maja ser do bani . Grill  stołowy z takimi łopatkami pod główną płytą . Kładziesz na te łopatki ser w plastrach a na płytę co chcesz np. kielbaki , miesko, warzywa i zapiekasz . Do tego ziemniaki w mundurkach . Serkiem rozpuszczonym polewasz ziemniaczek na talerzu do tego dobierasz to co lubisz, sałata zielona , dobre winko i już obiad albo kolacja. Smaczne, tylko trochę ten ser zapachowo odbiega od naszego wyobrażenia. 
 
TINA chyba sie nie obrazi,  że dokonałam wpisu i nie schowa się w krzakach .

He he .)) U mnie był rosołek z makaronem , udekorowany posiekaną natką pietruszki z marchewką . Na drugie pałki kurczaka z ziemniaczkami, buraczki z tartym jabłkiem i cebulą .
18 marca 2018 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Wyręczę tine, chyba teraz przy raclette - grillu czuwa. To jest specjalność Szwajcarska . Mimo tego, że w D robią też, to maja ser do bani . Grill  stołowy z takimi łopatkami pod główną płytą . Kładziesz na te łopatki ser w plastrach a na płytę co chcesz np. kielbaki , miesko, warzywa i zapiekasz . Do tego ziemniaki w mundurkach . Serkiem rozpuszczonym polewasz ziemniaczek na talerzu do tego dobierasz to co lubisz, sałata zielona , dobre winko i już obiad albo kolacja. Smaczne, tylko trochę ten ser zapachowo odbiega od naszego wyobrażenia. 
 
TINA chyba sie nie obrazi,  że dokonałam wpisu i nie schowa się w krzakach .

Toś mi pojechała po kubkach smakowych..... a ja od od 24 dni jem tylko warzywa.
18 marca 2018 22:02 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Zaraz zabieram się za gotowanie obiadku dla siebie. W planie mam postne gołąbki własnego pomysłu.:gotuje:

Gołąbeczki wyszły mi boskie, mniam, mniam
19 marca 2018 06:00
Zofija

Gołąbeczki wyszły mi boskie, mniam, mniam

Przepis proszę, ja z warzywkami "za pan brat" .
19 marca 2018 06:25
U nas dzisiaj tak jak wczoraj pisałam " barszcz ukraiński" i dorobie parę "pierogów ruskich" a co , mam czas. Ciekawe co to dzisiaj gotuje  Barbara48 .
.
19 marca 2018 10:02 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś na lajciku i bezmięsnie czyli jajo sadzone,ziemniaki i buttergemuse.