Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

19 marca 2018 21:29 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Ok, spróbuję opisać, jak to upichciłam. Ostrzegam tylko, że to było przygotowane bez najmniejszej kropli tłuszczu, mięsa i węglowodanów (tylko te, które znajdują się w użytych warzywach:-)).
Poddusiłam cebulę i czosnek na odrobinie wody. Dodałam drobno pokrojony kalafior i brokuły. Przyprawłam odrobina soli himalajskiej, kurkumy i biovegety. Na koniec dodałam gotowane i drobno posiekane warzywa (marchew, seler, pietruszka) z zupy jarzynowej oraz ogórka kwaszonego. Przyprawiłam do smaku i ten farsz nakładałam do sparzonych liści włoskiej kapusty.
Gołąbki ułożyłam ścisko w garnku podlałam wodą i gotowałam do miękkości kapusty. Na koniec dodałam passatę pomidorową (oczywiście bez żadnych innych dodatków). Jak pisałam wcześniej wyszły mi fantastyczne. Niebo w gebię, a może ja mam szczególne poczucie smaku po 23 dniach postu Daniela.:mniam:

Mimo ostrzeżenia zaryzykuję i zrobię 
19 marca 2018 21:33 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Mimo ostrzeżenia zaryzykuję i zrobię :upup:

Ja też, tylko vegety nie używam . Zebym nie musiala płacic Zofiji, toć to pomysł autorski .Może już opatentowany ?
19 marca 2018 21:46 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja też, tylko vegety nie używam . Zebym nie musiala płacic Zofiji, toć to pomysł autorski .Może już opatentowany ?

Zosia nie wydaje mi się chciwą osobą, więc kawa może, którą ja z Zosią jakby się okazja nadarzyła chetnie bym wypiła.
Jednak najlepszy rewanż to podzielenie się swoim autorskim przepisem, choć nie wiem czy dysponuję tak pomysłowym.
19 marca 2018 21:51 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Zosia nie wydaje mi się chciwą osobą, więc kawa może, którą ja z Zosią jakby się okazja nadarzyła chetnie bym wypiła.
Jednak najlepszy rewanż to podzielenie się swoim autorskim przepisem, choć nie wiem czy dysponuję tak pomysłowym.

Pewnie masz rację. Ale jak to się mówi strzeżonego ........  . Ja mam kilka pomysłow autorskich , wszystkie odstąpię ............odpłatnie
20 marca 2018 18:38 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Można też takim tłuczkiem do ucierania ciasta. 

A tobie idzie o ten tluczek do makutry,no racja tyz sie nadaje. Makutre mam do tej pory w domostwie,dobry zestaw do ukrecenia ciasta dla przykladu na murzynka
20 marca 2018 18:42 / 3 osobom podoba się ten post
Mysmy dzisiaj jadly z pdp piersi z kurczaka, kartofle i czerwona kapuche. Jutro wrzuce pomidorowa z ryzem,reszta dzisiejszego obiadu i fertig.
20 marca 2018 18:46 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Ok, spróbuję opisać, jak to upichciłam. Ostrzegam tylko, że to było przygotowane bez najmniejszej kropli tłuszczu, mięsa i węglowodanów (tylko te, które znajdują się w użytych warzywach:-)).
Poddusiłam cebulę i czosnek na odrobinie wody. Dodałam drobno pokrojony kalafior i brokuły. Przyprawłam odrobina soli himalajskiej, kurkumy i biovegety. Na koniec dodałam gotowane i drobno posiekane warzywa (marchew, seler, pietruszka) z zupy jarzynowej oraz ogórka kwaszonego. Przyprawiłam do smaku i ten farsz nakładałam do sparzonych liści włoskiej kapusty.
Gołąbki ułożyłam ścisko w garnku podlałam wodą i gotowałam do miękkości kapusty. Na koniec dodałam passatę pomidorową (oczywiście bez żadnych innych dodatków). Jak pisałam wcześniej wyszły mi fantastyczne. Niebo w gebię, a może ja mam szczególne poczucie smaku po 23 dniach postu Daniela.:mniam:

Jeszcze nigdy nie robilam golabkow z warzywami,musze sprobowac. Robie z miesem,ryzem albo z kasza to mieszam z podsmazona cebulka,przyprawy i do lisci kapusty. Ciekawam jak smakuja takie z warzywami.
20 marca 2018 20:30
Ja nie mam pomysłu na jutrzejszy obiad . Co radzicie przy środzie ? 
20 marca 2018 20:41 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja nie mam pomysłu na jutrzejszy obiad . Co radzicie przy środzie ? 

Ja mam jutro sledzieale to morze
21 marca 2018 05:52 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja mam jutro sledzie:gotuje:ale to morze

A ja może śledzie, może schabowy Ciasto dzisiaj jakieś popelnię pewnie zebrę z przepisu Joasi, zawsze udana 
21 marca 2018 10:07 / 3 osobom podoba się ten post
Smażona ryba, ziemniaki z koperkiem , odrobina cytryny z sosem tatarskim .
21 marca 2018 10:16 / 3 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony zabielany z jajkiem. Dziadki bardzo lubią i juz na początku mojego pierwszego pobytu tutaj, pytali, czy ugotuję :)
No, czas najwyższy
21 marca 2018 10:25 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja może śledzie, może schabowy :-) Ciasto dzisiaj jakieś popelnię pewnie zebrę z przepisu Joasi, zawsze udana :piecze ciasteczka:

No i ja tez dzisiaj zebre robie.
Obiad mam wczorajszy tylko ziemniakow dogotuje i gotowe. 
21 marca 2018 13:29 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa pieczarkowa. Trochę zostało, trochę wczorajszego gulaszu i to będzie razem- nie na jednym talerzu - na jutrzejszy obiad.
21 marca 2018 13:30 / 3 osobom podoba się ten post
Pulpety akurat lubię więc zjadłam ze smakiem, i makaron z sosem pomidorowym.