Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

20 sierpnia 2018 13:18
To samo co wczoraj a na deser lody z galaretka.
21 sierpnia 2018 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
Dodałam sobie pracy, ale obiad był dobry. Kopytka z kotletem schabowym, sos z wywaru rosołu, czerwona kapusta.
22 sierpnia 2018 07:54 / 1 osobie podoba się ten post
Barszcz czerwony z jajkiem. Na deser banan z jogurtem. Smacznego. 
22 sierpnia 2018 10:36 / 1 osobie podoba się ten post
Kiełbaski białe ziemniaki i marchewka z groszkiem na ciepło
22 sierpnia 2018 14:35
Salatka jarzynowa z jajkiem serdelki a na deser budyn z owocami.
28 sierpnia 2018 15:04 / 1 osobie podoba się ten post
Gotowałam z podopieczną zupę cebulowo ziemniaczaną. Pod koniec gotowania podopieczna dała do zupy parówki.
Muszę przyznać, że nawet mi smakowało.
28 sierpnia 2018 15:26 / 2 osobom podoba się ten post
My są już po, ale sezon kurkowy w pełni - polędwiczki w sosie kurkowo- śmietanowym + tagiatelle , moje ogórki curry zabrałam z domu 2 słoiczki , jak wrócę może już nie być. Kluski dla Babci pokroiłam szklanką , bo proteza gdzieś leży schowana i się śmieje, a zamiast ogórków puree z nich. Na deser maliny z ogrodu w czapce z bitej śmietany.
28 sierpnia 2018 17:48 / 2 osobom podoba się ten post
Polski żurek , placki z jabłkami.
28 sierpnia 2018 19:27 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj makaron rurki ( takie grubsze spaghetti) sos pomidorowy i ser. Salaty nie robiłam bo mi sie nie chciało. Podopieczna nie ma apetytu, więc jadam sama . Ona pije jakieś wzmacniajace drinki .
28 sierpnia 2018 20:09 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Gotowałam z podopieczną zupę cebulowo ziemniaczaną. Pod koniec gotowania podopieczna dała do zupy parówki.
Muszę przyznać, że nawet mi smakowało.

Ela.p napisz jak gotowałyście . Bywa , ze różnia sie drobiazgiem, a sa bardzo inne . 
29 sierpnia 2018 10:01 / 2 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony z jajkiem. Na deser racuchy z jabłkami. Smacznego. 
29 sierpnia 2018 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
Placki ziemniaczane z musem albo twarożkiem, zupa krem z marchewki , budyń albo jogurt,
29 sierpnia 2018 12:15 / 1 osobie podoba się ten post
Barszcz czerwony zabielany i prażoki ze skwarami i cebulką oraz maliny prosto z ogródka w czapce śmietanowej.
30 sierpnia 2018 19:44 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ela.p napisz jak gotowałyście . Bywa , ze różnia sie drobiazgiem, a sa bardzo inne . 

Do wody krojone w kosteczkę warzywa, 4 cebule całe, przyprawy. Pod koniec krojone w kostkę ziemniaki, podsmażona na maśle, drobno krojona 1 cebula. 5 minut przed wyłączeniem podopieczna wrzuciła parówki. Zupa na drugi dzień zgęstniala od ziemniaków i nabrała słonego smaku. Nie dawałam śmietany bo była tłusta od parówek i smażonej cebuli. 
30 sierpnia 2018 20:43 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Do wody krojone w kosteczkę warzywa, 4 cebule całe, przyprawy. Pod koniec krojone w kostkę ziemniaki, podsmażona na maśle, drobno krojona 1 cebula. 5 minut przed wyłączeniem podopieczna wrzuciła parówki. Zupa na drugi dzień zgęstniala od ziemniaków i nabrała słonego smaku. Nie dawałam śmietany bo była tłusta od parówek i smażonej cebuli. 

Ja dodaję jeszcze trochę boczku wędzonego, albo szynki , drobno pokrojony.