Perły rzucone przed damy

16 lipca 2018 17:32
tina 100%

Ja posiadam wykształcenie medyczne i praktykę i własnie ta świadomość pozwala mi rozróżnić co mi wolno a czego nie i nie przekraczać swoich kompetencji. W szkołach medycznych uczą obserwacji pacjenta i wyciągania wniosków, co da  się doskonale spożytkowac w pracy w opiece. Ktoś mógłby pomyśleć, że wyjeżdzając po raz pierwszy jechałam pewna siebie, bez strachu. Nie, nic takiego nie miało miejsca, bo mimo, ze jest ten wspólny mianownik, to charakter pracy jest nieco inny. Ale dużym ulatwieniem było spozytkowanie już nabytej wiedzy.
A osobie, która się zarzeka , że nie będzie komentować a potem robi to pomimo własnych deklaracji i to w niewybredny sposób mogę napisać: "medice cura te ipsum ".

(usunięte)

16 lipca 2018 17:37
gruba

(usunięte)

A konkretnie? Tylko bez epitetów- chciałabym trochę poobserwować;)
Zajrzałam na te strony, zwłaszcza ta ostatnia zawiera wiele ogólników.
Mogę wyjaśnić, ale wieczorkiem.
16 lipca 2018 17:37 / 2 osobom podoba się ten post
gruba

(usunięte)

Czy to jest źródło wiarygodne,? Krytyka źródła ?oczywiście ,że demencja zmienia charakter, ale czy na gorsze,? Zawsze? Moja osobista mama zmieniła się na lepsze. Tak jak i Goda, ale już Charlotte z dobrego człowieka w walcząca lwice ja Al zamienił.  Tyle gwoli doświadczenia .  Czytać potrafię ,ze zrozumieniem , wiedze przyswajam także . Obrażać nie potrzebuje , no nie mam kompleksow
16 lipca 2018 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Czy to jest źródło wiarygodne,? Krytyka źródła ?oczywiście ,że demencja zmienia charakter, ale czy na gorsze,? Zawsze? Moja osobista mama zmieniła się na lepsze. Tak jak i Goda, ale już Charlotte z dobrego człowieka w walcząca lwice ja Al zamienił.  Tyle gwoli doświadczenia .  Czytać potrafię ,ze zrozumieniem , wiedze przyswajam także . Obrażać nie potrzebuje , no nie mam kompleksow:aniolki:

To nie jest wiarygodne żródło. 
16 lipca 2018 17:39
a wcale sie nie boi - prawdopodobnie z rozbawieniem , niesmakiem , dezaprobatą itp / niepotrzebne skreślić / czyta wymianę zdań pań próbujących udowodnić , że " lewa nóżka wróbelka jest zielona a druga grupa twierdzi , że żelonożołta ". Jedna pamietliwa druga  zapalczywa . tylko po co to komu ? I dodam od siebie : gdyby mnie w jakikolwiek sposób ogólne stwierdzenie obraziło lub ponizyło na forum - to sama bym się "odgryzła ' adwokaci nie są potrzebni . 
16 lipca 2018 18:22 / 1 osobie podoba się ten post
Jestem tu pierwszy raz (jestem też na pierwszym wyjeździe), szukam po prostu pomocy bardziej doświadczonych osób. Nie jestem asertywna w ogóle. Zgodziłam się na zakładanie pończoch uciskowych i zgodziłam się na przygotowanie kolacji dla synalka gdy przyjechał w odwiedziny. Wiem że przygotowanie posiłków należy do mnie, ale rozmawiając z moim pdp poprosił mnie do telefonu i powiedział czego dokładnie sobie życzy na kolację, a gdy przyjechał to nawet sam z ojcem do toalety nie umiał pójść tylko mnie wołał. Nie jestem pewna swoich umiejętności językowych i to może z tego wynika, że boję się rozmawiać, ale w końcu jestem tutaj tylko jako pomoc dla nich a nie całodobowa opiekunka. Płacone mam za 8 godzin z tego co mi wiadomo. Jak się postawić ? Przepraszam za chaos, jestem po prostu bardzo zestresowana ubiegłym tygodniem i w ogóle
16 lipca 2018 18:22
dorotee

Czy to jest źródło wiarygodne,? Krytyka źródła ?oczywiście ,że demencja zmienia charakter, ale czy na gorsze,? Zawsze? Moja osobista mama zmieniła się na lepsze. Tak jak i Goda, ale już Charlotte z dobrego człowieka w walcząca lwice ja Al zamienił.  Tyle gwoli doświadczenia .  Czytać potrafię ,ze zrozumieniem , wiedze przyswajam także . Obrażać nie potrzebuje , no nie mam kompleksow:aniolki:

(usunięte)

16 lipca 2018 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
Nie chcę nikogo urazić z góry zaznaczam. Jestem studentką ratownictwa medycznego, więc pewną wiedzę medyczną mam i z tego co mi wiadomo demencja jest zespołem objawów neurologicznych mogących doprowadzać do degradacji struktur mózgu. U jednych mogą się wtedy pojawić problemy z chodzeniem, u innych problemy z poczuciem czasu, a jeszcze innych problemy z emocjami. Wszystko zależy od tego jaki rejon zostanie zniszczony. Może to być np rejon odpowiedzialny za miłe wspomnienia, wiec jeśli pozostaną tylko te złe to proszę się samemu domyśleć jaka ta osoba wtedy się stanie. To tylko taki ogólny opis
16 lipca 2018 18:31
zagubiona

Jestem tu pierwszy raz (jestem też na pierwszym wyjeździe), szukam po prostu pomocy bardziej doświadczonych osób. Nie jestem asertywna w ogóle. Zgodziłam się na zakładanie pończoch uciskowych i zgodziłam się na przygotowanie kolacji dla synalka gdy przyjechał w odwiedziny. Wiem że przygotowanie posiłków należy do mnie, ale rozmawiając z moim pdp poprosił mnie do telefonu i powiedział czego dokładnie sobie życzy na kolację, a gdy przyjechał to nawet sam z ojcem do toalety nie umiał pójść tylko mnie wołał. Nie jestem pewna swoich umiejętności językowych i to może z tego wynika, że boję się rozmawiać, ale w końcu jestem tutaj tylko jako pomoc dla nich a nie całodobowa opiekunka. Płacone mam za 8 godzin z tego co mi wiadomo. Jak się postawić ? Przepraszam za chaos, jestem po prostu bardzo zestresowana ubiegłym tygodniem i w ogóle

(usunięte)

16 lipca 2018 18:37

(usunięte)

16 lipca 2018 18:43 / 1 osobie podoba się ten post
zagubiona

Nie chcę nikogo urazić z góry zaznaczam. Jestem studentką ratownictwa medycznego, więc pewną wiedzę medyczną mam i z tego co mi wiadomo demencja jest zespołem objawów neurologicznych mogących doprowadzać do degradacji struktur mózgu. U jednych mogą się wtedy pojawić problemy z chodzeniem, u innych problemy z poczuciem czasu, a jeszcze innych problemy z emocjami. Wszystko zależy od tego jaki rejon zostanie zniszczony. Może to być np rejon odpowiedzialny za miłe wspomnienia, wiec jeśli pozostaną tylko te złe to proszę się samemu domyśleć jaka ta osoba wtedy się stanie. To tylko taki ogólny opis

Hallo Zagubiona , obyś szybko się odnalazlatutaj nikt nikogo nie zjada, tylko czasami bardziej zapalczywie się wymienia poglądy  co do kolacji dobrze jest o tym porozmawiać , dramat to nie jest . Gorzej jest z tymi rajstopami , tu już przekraczasz swoje kompetencje. A firma?
16 lipca 2018 18:48
Magdalenka

Drogie opiekunki nie uważacie, co już było poruszane na grupach z FB, że wszystkiemu winne są agencje, które wykorzystują niewiedzę opiekunek? Pytane, nie potrafią odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy ta, czy inna czynność jest dozwolona. Uciekają od odpowiedzi, wiedząc, że odpowiedzialność nie spoczywa na firmie, ale na opiekunce. Zwracam tu uwagę na nowe opiekunki, które nie mają pojęcia w co się pakują. One często godzą się na wykonywanie zadań, które nie należą do ich obowiązków. Druga sprawa, na sprawowanie opieki nad osobą starszą nie ma jednej, słusznej recepty. To trzeba sobie wypracować. Takie są moje wnioski po przeczytaniu waszej dyskusji i nie ma to nic wspólnego z racją, wszystko wychodzi na gorąco, w trakcie pracy. Nie będę się rozpisywać o tym, jak zmienni potrafią być nasi podopieczni. Mnie dziwi od bardzo dawna, dlaczego do tej pory nie ma jasnych wytycznych co do charakteru naszej pracy, z czego chętnie korzystają firmy, dzieląc środowisko opiekunek, które nie potrafią dojść do wspólnego mianownika.

Niestety masz rację, wysyłanie nieprzygotowanych pomocy domowych do opieki powinno być piętnowane/ karane. A my tu sobie same głowy urywamy.
16 lipca 2018 18:49
Firma dzwoniła do syna żeby załatwił pielęgniarkę, ale akurat to dla mnie nie jest kłopot bo robię to podczas ubierania, a mój pdp nie lubi obcych osób z tego co zauważyłam i żeby przyjeżdżała jedna osoba tylko po to to bez sensu jak później ma mieć cały dzień być marudny. Sama z nim też się za bardzo nie spoufalam bo jest ciężką osobą a ja tu będę jeszcze tylko 18 dni. Nie chcę mu za bardzo mieszać.
16 lipca 2018 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Złośliwość jest efektem przemęczenia. :-)

Nie jestem przemeczona czyli nie jestem zlosliwa
16 lipca 2018 18:51
zagubiona

Nie chcę nikogo urazić z góry zaznaczam. Jestem studentką ratownictwa medycznego, więc pewną wiedzę medyczną mam i z tego co mi wiadomo demencja jest zespołem objawów neurologicznych mogących doprowadzać do degradacji struktur mózgu. U jednych mogą się wtedy pojawić problemy z chodzeniem, u innych problemy z poczuciem czasu, a jeszcze innych problemy z emocjami. Wszystko zależy od tego jaki rejon zostanie zniszczony. Może to być np rejon odpowiedzialny za miłe wspomnienia, wiec jeśli pozostaną tylko te złe to proszę się samemu domyśleć jaka ta osoba wtedy się stanie. To tylko taki ogólny opis

Dobrze Ci wiadomo. Jest tak jak napisałaś i witaj...