Jak radzicie sobie z tęsknotą tu w Niemczech ?

12 kwietnia 2012 22:24
Jak radzicie sobie z tęsknotą tu w Niemczech...?
Ja np sobie ledwo radzę, strasznie tęsknię za swoją córką... i przeklinam ta Polską durna polityke ze tyle z nas musi wyjezdzac.
Moja córka ma 3 latka i jak rozmawiam z nia na skajpie to dzis juz nie wytrzymalam i sie poryczalam, jak mi powiedziala ze teskni za mama i za tata i chce juz do swojego domu...(teraz jest u babci)
Serce mi az peka... na sama mysl ze znowu jak wroce to naciesze sie nia tylko chwile i znow bede musiala jechac.
12 kwietnia 2012 22:30
Współczuje Ci że musisz jechać za chlebem zostawiając takie maleństwo w domu,Możesz przegapić bardzo ważny moment w życiu dziecka.
12 kwietnia 2012 22:33
No i wlasnie to mnie boli najbardziej, tymbardziej ze pozna zaczela mowic a teraz juz tak pieknie zaczyna skladac zdania.Eh dzis trzynasty piatek czas chyba isc spac i poryczec troche w poduszke....
12 kwietnia 2012 22:45
Idź grzeczne spać,ale nie płacz ,naładuj przez noc pozytywną energią akumulatory.
13 kwietnia 2012 06:05
Bardzo podziwiam kobiety,które mają małe dzieci i muszą wyjeżdżać bo ja zaczęłam wyjeżdżać jak już dzieci dorosły i to za nimi tęsknię no i za wnuczkami!
13 kwietnia 2012 06:09
Karolina - odważna jesteś. Może się to kiedyś czkawką odbić. Nie zazdroszczę Ci. Ja wyjechałam, gdy moi synowie opuścili już dom - poszli na studia. I tak święta beze mnie - to nie swięta - i chyba słyszę cień niezadowolenia. O mężu nie wspomnę.
13 kwietnia 2012 06:33
Karolinao a czemu nie znajdziesz pracy w Polsce? Czy większy zarobek w DE jest tego wart?
13 kwietnia 2012 06:54 / 1 osobie podoba się ten post
Janusz -nie dobijaj Karoliny!!!!A Ty czemu w PL pracy nie znajdziesz?Myslisz ,ze my kobiety z radoscia tu przyjezdzamy i dom zostawiamy i dzieci.No prosze cie!!!!!!!Zanim cos napiszesz to pomysl
13 kwietnia 2012 07:51
Kasia ma rację, nie dobijajmy Karoliny, bo ona jest w tej grupie wiekowej, gdzie jest największe bezrobocie nie licząc osób 50+. Poza tym nawet jak znajdzie pracę, to zarobi góra 1.500 zł, a jeśli jest z małego miasta, to nawet mniej. Jak za to żyć?

Karolina, ja mam trójkę dorosłych dzieci i jednego 8-latka i kombinuję, aby pracować bliżej granicy, by szczególnie on mógł mnie odwiedzać. Na razie nie widzę lepszego wyjścia, lecz nie wiem czy dla Twojej 3-latki zobaczenie Ciebie i odjazd nie byłby większym problemem niż to, co teraz, trzeba by zaryzykować chyba.
13 kwietnia 2012 07:58 / 1 osobie podoba się ten post
Karolinao - współczuję Ci. Też bym ryczała w takiej sytuacji chyba.
13 kwietnia 2012 17:56
Witaj Karolina!

Zarejestrowałam się , aby podnieść Cię na duchu. Popłacz sobie cichutko, to ukoi Twoje nerwy i spójrz inaczej na to wszystko. Jak nie będziesz miała na życie i będziesz smutna, to Twoja córka też będzie smutna. Ja kiedyś musiałam zostawić swoją trójkę na rok czasu , to długa historia jak zechcesz to Ci opowiem....Pozdrawiam Ciebie i wszystkich na forum.
13 kwietnia 2012 18:05 / 1 osobie podoba się ten post
do Janusza - Niewiem czy masz swoje dzieci, ale powiem ci tak : Ja nie chce, aby mojemu dziecku czegokolwiek zabraklo, moje dziecko ma miec lepiej w zyciu niz ja mialam, a polskie zarobki... pozostawiaja wiele do zyczenia: wynajem mieszkania , reszta rachunkow i po wyplacie ... a dziecko jak dziecko tez ma swoje potrzeby a ja nie mam serca caly czas jej odmawiac obojetnie czy to bedzie czekolada czy wakacje nad morzem. Nie chce zaniedbywac jej potrzeb a swoje wlasnie tez mam :)



Do Benity :

Co masz na myśli że miałoby się to czkwką odbić?



Eh wczoraj mialam naprawde doła bo podczas rozmowy z moja zuzia na skajpie (gdzie uprzedzilam babke ze ide rozmawiac z corka) babka po 15tu minutach nagle miala dziesiec zachcianek naraz ...jeszcze mi zarzucila ze zle sie nia opiekuje bo z nia nie siedze caly dzien... no masakra poprostu ! i z rozmowy z corka nici..

13 kwietnia 2012 18:15
witam ,ja tez jak rozmawiam przez skejpa z rodzina to dziadek biegnie sprawdzic z kim rozbawiam ,to wtety go wolam ipokazuje mu moja rodzine i prosze aby pogadal ,to przywita sie powie ze sa fajni i ucieka.Ja tez zostawilam syna ktory teraz ma mature ,tez sie martwie ,a drugi moj syn mieszka od 5 lat w Szwecji i widzimy sie kilka razy w roku ,ale dobrze jest skejp to tz.czesciej ,do tego 2 psy i maz ,
13 kwietnia 2012 19:08
Do karolinao ....super zdjęcie dałaś a córeczka jest boska.
13 kwietnia 2012 19:19
To zdjęcie to chyba najbardziej aktualne .