Która agencjazatrudnia na niemieckich warunkach?

03 października 2018 15:01
Witajcie
Pytanie jak w temacie,- szukam firmy która zatrudnia na niemickich warunkach. Szukam wiarygodnej i rzetelnej firmy. Ja facet z doswiadczeniem w opiece- małym, rodzinie w kraju 2 lata i trzy wyjazdy do Niemiec kazdy po dwa miesiące. Mam bardzo dobre referencje z dwóch pobytów, kurs opiekuna osób starszych i komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Nie palę, nie piję alkoholu, prawo jazdy. Czynności w gospodarstwie domym nie sprawiają mi problemów,- gotowanie, sprzątanie,...
Czy jest ktoś z Was kto podpowie gdzie zapukać aby dobrze trafić?
 
Pozdrawia wszystkich w kraju i za granicą:)
03 października 2018 16:00
Pracowałam w Adiutor na niemieckich warunkach. Ale oni mają niskie stawki.
03 października 2018 17:40
Darson

Witajcie
Pytanie jak w temacie,- szukam firmy która zatrudnia na niemickich warunkach. Szukam wiarygodnej i rzetelnej firmy. Ja facet z doswiadczeniem w opiece- małym, rodzinie w kraju 2 lata i trzy wyjazdy do Niemiec kazdy po dwa miesiące. Mam bardzo dobre referencje z dwóch pobytów, kurs opiekuna osób starszych i komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Nie palę, nie piję alkoholu, prawo jazdy. Czynności w gospodarstwie domym nie sprawiają mi problemów,- gotowanie, sprzątanie,...
Czy jest ktoś z Was kto podpowie gdzie zapukać aby dobrze trafić?
 
Pozdrawia wszystkich w kraju i za granicą:)

Czy możesz okreslić dlaczego zalezy ci na zatrudnienie na tzw "niemieckich warunkach " ? Chcesz wypracować sobie niemiecką emeryturę , czy chodzi o kindergeld czy o coś innego . Jak napiszesz to podam ci czy to czego oczekujesz od zatrudnienia na niemieckich warunkach jest realne i rzeczywiście możliwe . 
03 października 2018 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Euro Service ze Świdnicy. I stawki mają wysokie.
03 października 2018 20:07 / 1 osobie podoba się ten post
Mnie intereseje emerytura niemiecka oraz kindelgeld
04 października 2018 08:09
Aniabeznazwy

Czy możesz okreslić dlaczego zalezy ci na zatrudnienie na tzw "niemieckich warunkach " ? Chcesz wypracować sobie niemiecką emeryturę , czy chodzi o kindergeld czy o coś innego . Jak napiszesz to podam ci czy to czego oczekujesz od zatrudnienia na niemieckich warunkach jest realne i rzeczywiście możliwe . 

Ja jestem zainteresowana praca na niemieckich warunkach. Chodzi mi o pieniążki na dziecko ponieważ jestem samotna matka i każdy grosz się przyda dla nastoletniej córki. Jeśli możesz mi napisać to dziękuję Ci bardzo. Pozdrawiam serdecznie. 
04 października 2018 10:39
Aniabeznazwy

Czy możesz okreslić dlaczego zalezy ci na zatrudnienie na tzw "niemieckich warunkach " ? Chcesz wypracować sobie niemiecką emeryturę , czy chodzi o kindergeld czy o coś innego . Jak napiszesz to podam ci czy to czego oczekujesz od zatrudnienia na niemieckich warunkach jest realne i rzeczywiście możliwe . 

NIe posiadam dzieci wiec Kindergeld odpada. Po prostu zależy mi na tym aby pracować w Niemczech i tam płacić podatki. Ot po prostu. W Polsce jakoś nie widzę dla siebie przyszłości. A opieka w Niemczech to dobry poczatek.
04 października 2018 11:25
odpowiedź dla Dusi 1978 : Warunki konieczne do uzyskania prawa do kondergels / stan prawny na 2018 rok /
1/ jesteś legalnie zatrudniona w Niemczech powyżej 6-mcy , jesteś tu zameldowana i tutaj rozliczasz podatki lub
2/ masz własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec i tu płacisz podatki lub
3/ Jesteś oddelegowana do pracy w Niemczech przez polską firmę t tu płacisz podatki
4/ z faktu , że płacisz podatki na terenie Niemiec wynika następny warunek konieczny - musisz posiadać tzw Steuerliche Identifikationsnummer - bez tego numeru złożenie dokumentów na kindergeld staje się niemożliwe
Nie jest ważne gdzie przebywa twoje dziecko / na razie :} są zakusy aby musiało przebywać tam gdzie rodzic /
Jak spełniasz któryś z tych warunków możesz starać sie o kindergeld / w 2018 roku na 1 dziecko 194 Euro miesięcznie /, potrzeba dużo dokumentów do wniosku i niestety rozpatrywanie przez niemieckie służby trwa długo a możliwe jest wypłacanie kindergeld jedynie do 6- mcy wstecz od daty złożenia poprawnego wniosku wraz z dokumentami .
Jeżeli pobierasz w Polsce także 500 + to jak zostanie ci przyznane kindergeld - do wypłaty będzie kwota pomniejszona o kwotę odpowiadającą 500 zł.

04 października 2018 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

odpowiedź dla Dusi 1978 : Warunki konieczne do uzyskania prawa do kondergels / stan prawny na 2018 rok /
1/ jesteś legalnie zatrudniona w Niemczech powyżej 6-mcy , jesteś tu zameldowana i tutaj rozliczasz podatki lub
2/ masz własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec i tu płacisz podatki lub
3/ Jesteś oddelegowana do pracy w Niemczech przez polską firmę t tu płacisz podatki
4/ z faktu , że płacisz podatki na terenie Niemiec wynika następny warunek konieczny - musisz posiadać tzw Steuerliche Identifikationsnummer - bez tego numeru złożenie dokumentów na kindergeld staje się niemożliwe
Nie jest ważne gdzie przebywa twoje dziecko / na razie :} są zakusy aby musiało przebywać tam gdzie rodzic /
Jak spełniasz któryś z tych warunków możesz starać sie o kindergeld / w 2018 roku na 1 dziecko 194 Euro miesięcznie /, potrzeba dużo dokumentów do wniosku i niestety rozpatrywanie przez niemieckie służby trwa długo a możliwe jest wypłacanie kindergeld jedynie do 6- mcy wstecz od daty złożenia poprawnego wniosku wraz z dokumentami .
Jeżeli pobierasz w Polsce także 500 + to jak zostanie ci przyznane kindergeld - do wypłaty będzie kwota pomniejszona o kwotę odpowiadającą 500 zł.

Nie biorezadnego 500+ ani nawet alimentów. Mam dwoje dzieci syn jest z ojcem córka ze mną. To co zarobię w DE jako opiekunka musi nam starczać na nas obydwie na jedzenie rachunki na spłatę kredytu po podziale majątku czyli spłatę dla ex małżonka. Ale nie narzekam. Chleb na stole jest i coś do chleba. Bank mnie nie ściga i dziecko głodne i nagie nie chodzi. Ale ma 14 lat i przydałby się jakieś dodatkowe pieniążki i dlatego pytam. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 
04 października 2018 14:17
Zapraszam do kontaktu z Hausengel. Opiekunowie współpracujący z Hausengel mają własną niemiecką działalność gospodarczą. Pomagamy we wszystkich formalnościach, również w rozliczeniu podatku w Niemczech.
04 października 2018 14:45
Hausengel.PL

Zapraszam do kontaktu z Hausengel. Opiekunowie współpracujący z Hausengel mają własną niemiecką działalność gospodarczą. Pomagamy we wszystkich formalnościach, również w rozliczeniu podatku w Niemczech.

i tutaj lekko uzupełnię : owszem rozliczacie podatek ale absolutnie  w ramach opłąty franczyzowej / jak sie nie mylę to ok 650 eu miesięcznie / nie pomagacie w uzyskaniu Kindergeld a jak ktoś sam to sobie załatwił - to za rozliczenie podatku np z uwzględnieniem Kindergeld - opiekunka musi zapłącić sama Steuerberaterowi za rozliczenie / on pobiera ok 200 Eu za takie rozliczenie / . 
08 października 2018 15:07
Coś nie za wiele porad, niestety. Miałem nadzieje, że znajdą się chętne/chętni do wymiany doswiadczeń.
05 czerwca 2019 14:55
Z doświadczenia wiem, ze jest dużo trefnych agencji, więc poczytaj sporo zanim wybierzesz. Jestem pewna, że uda Ci się trafić na zaufaną agencję ja obecnie współpracuję z OPIEKA24 Schuette i jest w porządku. Gruszek na wierzbie nie ma, ale dbają o pracowników i nie zostawiają ich samych sobie. Pieniądze w porównaniu do innych również są atrakcyjne. A z dobrej agencji się nie rezygnuje. Obyś znalazł taką swoją.
02 lipca 2019 14:51
Pozwolę sobie podbić wątek. Jestem dość mocno zainteresowany podjęciem współpracy z firmami zatrudniającymi na niemieckich warunkach. Bardzo proszę osoby które są chętnie pomóc w uzyskaniu informacji o sprawdzonych pracodawcach. Może macie w swoich firmach system poleceń... Nie pożałujecie i Wy i Wasze Firmy;)
02 lipca 2019 16:14 / 2 osobom podoba się ten post
Pracowałam raz na niemieckich z Adiutor. Jestem teraz w innej, z nich zrezygnowałam bo mało płacą.