Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

09 sierpnia 2019 10:18
dorotee

Ryba , ziemniaki jako pellet, brokuły , sos holenderski , sałata ja pdp jogurt grecki z malinsmi:gotowanie:

Jako pellet, czyli malutkie takie, czy zasypujesz pdp podajnik i gitarra ?
09 sierpnia 2019 10:58 / 2 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj placki ziemnaiczane będę smażyć
09 sierpnia 2019 11:09 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jako pellet, czyli malutkie takie, czy zasypujesz pdp podajnik i gitarra ?:smiech3:

Ojej , Margaretki tak się nie da zasypac
Pellkartoffeln pyszne takie 
09 sierpnia 2019 14:10 / 3 osobom podoba się ten post
Na przekór Wam, bo wszędzie besmięsne dania dzisiaj serwujecie... rolady wołowe, z przyrządzonym farszem... Boczek, kiełbaska, musztarda, cebulka, kiszeniak... Wszystko prawie polskie. Ziemniaki, a warzywa z Frosty, tylko że nie smażone... Lekko podgotowane i zalane sosem.. Mąka, margaryna,wywar.
Ja tylko spełniam dziadka życzenia. A sam też nie przestrzegam postu w piątki
09 sierpnia 2019 14:14 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Na przekór Wam, bo wszędzie besmięsne dania dzisiaj serwujecie... rolady wołowe, z przyrządzonym farszem... Boczek, kiełbaska, musztarda, cebulka, kiszeniak... Wszystko prawie polskie. Ziemniaki, a warzywa z Frosty, tylko że nie smażone... Lekko podgotowane i zalane sosem.. Mąka, margaryna,wywar.
Ja tylko spełniam dziadka życzenia. A sam też nie przestrzegam postu w piątki:-)

So do , Umweltsünder wir essen immer zu viel Fleisch! 
09 sierpnia 2019 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ojej , Margaretki tak się nie da zasypac:dwa piwa:
Pellkartoffeln:gotowanie: pyszne takie :piknik:

Wiem ,że dobre są takie ziemniaczki.Z twarozkiem jeszcze - miodzio 
09 sierpnia 2019 16:22 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Na przekór Wam, bo wszędzie besmięsne dania dzisiaj serwujecie... rolady wołowe, z przyrządzonym farszem... Boczek, kiełbaska, musztarda, cebulka, kiszeniak... Wszystko prawie polskie. Ziemniaki, a warzywa z Frosty, tylko że nie smażone... Lekko podgotowane i zalane sosem.. Mąka, margaryna,wywar.
Ja tylko spełniam dziadka życzenia. A sam też nie przestrzegam postu w piątki:-)

Oj Luke- Ty to jak Chuck Norris po prostu  On też je mięso w piątek 
09 sierpnia 2019 16:33 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Wiem ,że dobre są takie ziemniaczki.Z twarozkiem jeszcze - miodzio :mniam:

Twarożek też produkujemy własny z ogródkiem szypiorkiem  wtedy jemy pyry z gzikiem
10 sierpnia 2019 12:45 / 1 osobie podoba się ten post
Oj,Dorotee, jak ja lubię Ciebie czytać 
Nigdy nie wiem,czy do słownika będę musiała zaglądać, czy szaradę rozwiązywać 
Żeby nie było, że się  czepiam,napisałam to z sympatią 
10 sierpnia 2019 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Oj,Dorotee, jak ja lubię Ciebie czytać :-)
Nigdy nie wiem,czy do słownika będę musiała zaglądać, czy szaradę rozwiązywać :-)
Żeby nie było, że się  czepiam,napisałam to z sympatią :kwiatek dla ciebie1:

13 sierpnia 2019 12:17 / 5 osobom podoba się ten post
Z nudów ugotowałam dzisiaj zupę pomidorową z ryżem . Kawałek kurczaka, marchewka,ryż, zaciągnełam serkiem pt " Fromage fondu - Sahne " i wyszła pyszna . Podopieczny wciągnął  dwie miseczki ( zupy ) i idzie teraz lulu . Tu gotują tylko w soboty i niedziele . Obiadki mamy dostarczane w pozostałe dni . 
13 sierpnia 2019 12:37 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj bez szaleństw. Zwyczajne kotlety mielone plus ziemniaki i buraczki. Mielone w postaci kotletów to jedyne mięsko, które babcia chętnie zjada. Córki mówiły że od zawsze tak było. No to robimy że ZmiennicZka je często. 
13 sierpnia 2019 14:22 / 4 osobom podoba się ten post
Zrobiłem, a raczej podgrzałem krem ze szparagów, który zrobiłem w czerwcu. Dodałem szczyptę imbiru. Ponadto mizeria i kalafior panierowany i smażony. A goście przywieźli z mongolskiej catering.. Dziadek więc będzie znowu 3 dni jeść tylko kaczkę, ryż i surówki.. , ja zamówiłem rybę w zestawie, też na dwa dni ją mam, tzn zostało mi trochę sporo. A chciałem coś płynnego zrobić, pomidorówkę.. Nic, zupa i gulasz musi poczekać. Do piątku muszę tylko kupić mleko, bo wszystko jest w lodówce. Ech, się rozpisałem
13 sierpnia 2019 15:14 / 3 osobom podoba się ten post
A ja dzisiaj na obiedzie u mojej "psiapsiółki ".
Kotlety z piersi kurczaka,ryż, bakłażan krótko duszony z pomidorami,cebulą i czosnkiem. Pycha!
A popijamy wodę z syropem lawendowo-miętowym produkcji mojej Ulany 
13 sierpnia 2019 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj po westfalsku fasolka z boczkiem , cebulką i gruszkami , ziemniaki w mundurkach , twarożek ze szczypiorkiem , kotlet mielony .