Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

14 sierpnia 2019 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jak tam z łazienką i sypialnią ?:-)

No niestety, gówniano jeszcze trochę 
Z łazienki właśnie wyszłam, bo pomyślałam, że jak teraz wypucuję, to co? Pod prysznic już nie wejdę, żeby kabiny nie pochlapać? Rano zdążę
14 sierpnia 2019 19:20 / 4 osobom podoba się ten post
O,znowu dziad jakiś się zakradł i tekst o sypialni zeżarł ,głodomór jeden 
W każdym razie, nie błyszczy, spać będę przecież jeszcze dzisiaj 
16 sierpnia 2019 10:29 / 3 osobom podoba się ten post
W lodówce mam duzo cukinii i fasoli szparagowej ,zielonej. Duzo tez sałaty, nie wiem za co najpierw się zabrać. Jakieś pomysły na fasolkę, oprócz tej z masełkiem i bułką tartą?
Myślałam o makaronów z fasolką i sosem śmietanowym, dawno nie robiłam, a wiem, że smaczny jest . Czy może jako dodatek do ryby i ziemniaków też pasuje?
16 sierpnia 2019 10:43 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

W lodówce mam duzo cukinii i fasoli szparagowej ,zielonej. Duzo tez sałaty, nie wiem za co najpierw się zabrać. Jakieś pomysły na fasolkę, oprócz tej z masełkiem i bułką tartą?
Myślałam o makaronów z fasolką i sosem śmietanowym, dawno nie robiłam, a wiem, że smaczny jest . Czy może jako dodatek do ryby i ziemniaków też pasuje?

Moja Margaretka jadą jadą zielona fasolkę z cebulą , boczkiem i gruszkami , koniecznie Bohnenktaut . 
16 sierpnia 2019 10:53 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Moja Margaretka jadą jadą zielona fasolkę z cebulą , boczkiem i gruszkami , koniecznie Bohnenktaut . 

Od mojej pierwszej Pdp nauczyłam się robić podobną, tyle że zamiast gruszek, były jabłka .
Ale to była ta grubsza, czy szersza fasola, chyba Stangenbohnen się nazywa. Mnie też smakowała . Pamiętam,że nie należało jej mieszać, tylko chyba warstwami jakoś układać. Możesz mi,proszę, napisać jak robisz tę z gruszkami?
Połączenie smaków już mi pasuje 
16 sierpnia 2019 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
A ja wczoraj już ugotowałem pomidorówkę na dziś, jeszcze tylko szpecle ugotuję dazu.
W piątki muszę wymyślać już szybkie obiadki, bo od 10 przez dwie godziny urzęduje tu Putzfrau, a nie chcę jej przeszkadzać w pracy, haha.
16 sierpnia 2019 11:35 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie też dzisiaj pomidorowa z makaronem. Na deser kupiłam drożdżówki że śliwkami. 
16 sierpnia 2019 12:17 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Od mojej pierwszej Pdp nauczyłam się robić podobną, tyle że zamiast gruszek, były jabłka .
Ale to była ta grubsza, czy szersza fasola, chyba Stangenbohnen się nazywa. Mnie też smakowała . Pamiętam,że nie należało jej mieszać, tylko chyba warstwami jakoś układać. Możesz mi,proszę, napisać jak robisz tę z gruszkami?
Połączenie smaków już mi pasuje :-)

Najpierw cebulką lekko , potem boczek , i gruszki w ósemki pokrojone, na koniec ugotowaną fasolkę szparagowa , wypróbuję raz z tą  szersze fasola . Po naszemu z bułką tartą i masłem też jadamy , Margaretka też lubi , bułkę tartą sama robię .
Ty w Bonn to też jeszcze NRW? Jak Margaretka mawia ," der Westfallle mag Speck"
 
16 sierpnia 2019 12:18 / 3 osobom podoba się ten post
To ja też pomidorowa skrzydełka kupiłam , pomidory są , bazylią jest , zrobię dzisiaj z grzankami taki leniwy obiad
16 sierpnia 2019 12:27 / 4 osobom podoba się ten post
Jutro bedzie paw. A dokładnie to coś z pawia .
16 sierpnia 2019 12:31 / 3 osobom podoba się ten post
Dziadek już pojadł, powiedział łamaną polszczyzną dziękuję bardzo, haha.
Zauważyłem, że rozwijam się kulinarnie...... Pomyśleć, że jeszcze rok temu potrafiłem tylko ugotować ziemniaki, usmażyć frytki i pokroić chleb...
16 sierpnia 2019 12:42 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Jutro bedzie paw. A dokładnie to coś z pawia .:smiech3:

Czasem mówi się że się puści pawia 
16 sierpnia 2019 12:43 / 2 osobom podoba się ten post
Ziemniaki ,łosoś , surówka fertig
16 sierpnia 2019 12:45 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Najpierw cebulką lekko , potem boczek , i gruszki w ósemki pokrojone, na koniec ugotowaną fasolkę szparagowa , wypróbuję raz z tą  szersze fasola . Po naszemu z bułką tartą i masłem też jadamy , Margaretka też lubi , bułkę tartą sama robię .
Ty w Bonn to też jeszcze NRW? Jak Margaretka mawia ," der Westfallle mag Speck"
 

Tak,Bonn to NRW,a z tym boczkiem, to prawda,tak samo jak z powiedzeniem lecker,typach Westfalisch 
A Ty gdzie jesteś?
 
16 sierpnia 2019 12:52 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Czasem mówi się że się puści pawia :oczko:

Dwa razy chyba nie puścisz, on lata luzem . Tak dokładnie to chpdzi napuszony ods....... niec jeden i dzioba drze