Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

01 września 2019 13:09 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Medaliony z serem w środku ,+ ziemniaki+ groszek z marchewką

A u mnie groszek z marchewką był wczoraj 
Robisz do niego Mehlschwitze?
01 września 2019 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A u mnie groszek z marchewką był wczoraj :-)
Robisz do niego Mehlschwitze?

Babka nie chce
02 września 2019 10:03 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj uznałam, że ulepię pierogi z mięskiem :)
02 września 2019 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Babka nie chce

A moja chce, to muszę robić. Tak się wprawiłam,że gladka jak aksamit mi wychodzi 
02 września 2019 10:08 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Dzisiaj uznałam, że ulepię pierogi z mięskiem :)

To moje uznanie!
02 września 2019 10:27 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

To moje uznanie!:-)

A ja Ciebie nie chcę znów dołować gazetą z REWE
Powiem Ci tylko, że w najnowszej jest przepis na Käsespätzle.
Nie robiłem tego wcześniej, ale jest pychotka. Kiedyś w Monachium żona pdp zrobiła, i to na obiad wielkanocny
02 września 2019 10:29 / 4 osobom podoba się ten post
A dziś pyszna koperkowa, wczoraj zrobiona
02 września 2019 10:52 / 5 osobom podoba się ten post
A u mnie to samo co wczoraj. Zostały 3 mielone, więc babcia chce dzisiaj powtórkę. Ugotuję tylko ziemniaki i sałatę zrobię. Mielonymi się podzielimy . Szkoda, bo myślałam, że zjem je na zimno 
Lubię kanapkę z zimnym mielonym i musztardą .
Jak smażę te kotlety, to razem smażę jabłka pokrojone w ósemki i oprószone majerankiem. Dla mnie pycha, babci wczoraj też smakowały 
02 września 2019 15:22 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A u mnie to samo co wczoraj. Zostały 3 mielone, więc babcia chce dzisiaj powtórkę. Ugotuję tylko ziemniaki i sałatę zrobię. Mielonymi się podzielimy . Szkoda, bo myślałam, że zjem je na zimno :-)
Lubię kanapkę z zimnym mielonym i musztardą .
Jak smażę te kotlety, to razem smażę jabłka pokrojone w ósemki i oprószone majerankiem. Dla mnie pycha, babci wczoraj też smakowały :-)

Gusiu- nie jadłam takiej kombinacji, ale myślę, że jest genialna. Jutro zrobie obiad już na spokojnie, bo dziś znów gotowiec- krokiety z mięsem na wynos- bardzo dobre, ale czuję się winna z tego powodu, że ja - baba ze wsi, kury sobie złapać nie potrafię 
03 września 2019 09:24 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

To moje uznanie!:-)

Dużo nie lepiłam, bo to długo się schodzi :) 
03 września 2019 10:16 / 4 osobom podoba się ten post
Kupiłem ostatnio w tureckim sklepie kebaba. Wołowego. Opakowanie duże, zawiera pocoęte kawałki mięsa, jak do kebaba. Potem tylko patelnia i gotowe.
Do tego ziemniaczki i taka sałatka w słoiku Puszta z Rewe, węgierski przepis. Bardzo dziadkowi to posmakowało
03 września 2019 14:33 / 4 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony z młłodych byraczków z ogrodka, zakwasiłam szczawiem zebranym w maju . Kotlet mielony faszerowany pieczarkami, ziemniaki i mizeria z ogorków ze smietana i ocetem .
03 września 2019 15:38 / 2 osobom podoba się ten post
Dwa dni jadłyśmy mięso, wiec dzisiaj był ryż, a do niego  sos z duszonych pomidorów,  z cebulą, czosnkiem i bakłażanem. No i ziołami, oczywiście 
03 września 2019 16:44 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj schabowy, ziemniaczki i sałata viengret
03 września 2019 17:36 / 3 osobom podoba się ten post
Smaka na schaboszczaka mi narobiłaś Już w liście zakupowej ująłem schab ew. karczek