Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

08 września 2019 15:54 / 1 osobie podoba się ten post
Malgoszg

I dobrze. Po powrocie zmieszcze się w kiecke z szafy :smiech2:

 
09 września 2019 10:19 / 3 osobom podoba się ten post
Znajoma Pdp przyniosła nam wczoraj cukinie, więc trzeba coś z nimi zrobić. Będzie makaron z cukinią w sosie śmietanowo-serowym, z cebulką, czosnkiem i gorgonzolą 
09 września 2019 10:46 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa pieczarkowa. I w końcu zajrzę w kartki potraw, które robiła zmienniczka, a pdp. smakowały. Może coś na stałe do repertuaru włączę
09 września 2019 10:50 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj przy poniedziałku poszłam na łatwiznę Odmrozilam zupe z groszku ziel. I naleśnik ....pozostawiane przez zmienniczkę...a co tam !
09 września 2019 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś też łatwizna.... Dla pdp Bratfisch z ziemniakami w mundurkach, dla mnie schabowy, sur. z kiszonej, marchewka duszona, mizeria dla dziadka, ale bez śmietany
09 września 2019 10:59 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś też łatwizna.... Dla pdp Bratfisch z ziemniakami w mundurkach, dla mnie schabowy, sur. z kiszonej, marchewka duszona, mizeria dla dziadka, ale bez śmietany

...i to ma być  łatwizna ? hihi !
09 września 2019 11:48 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

...i to ma być  łatwizna ? hihi !:-)

Taki marynowany opiekany Bratfisch z puszki, haha. Bo takiego chciał
09 września 2019 21:50 / 2 osobom podoba się ten post
A ja zrobiłam moje ulubione kluski ziemniaczane z kapusta na słodko-kwaśno,seniorka zamiast klusek,ziemniaki purre
09 września 2019 21:56 / 1 osobie podoba się ten post
Maluda

A ja zrobiłam moje ulubione kluski ziemniaczane z kapusta na słodko-kwaśno,seniorka zamiast klusek,ziemniaki purre :gotuje:

? A co to takiego?
Pierwszy raz słyszę 
11 września 2019 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

A ja zrobiłam moje ulubione kluski ziemniaczane z kapusta na słodko-kwaśno,seniorka zamiast klusek,ziemniaki purre :gotuje:

Mogę przepis? :)
11 września 2019 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone plus ziemniaki plus surówką z pora. Na jedną osobe nie chce mi się za bardzo gotować więc zrobię sobie danie na 2 dni.  Na deser gruszki w syropie . Akurat dzisiaj robię do słoików to sobie "ukradnę". 
11 września 2019 11:51 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki. A z tych co zostanie,, zrobię wieczorem krokiety z parówką i z boczkiem
11 września 2019 12:25 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Mogę przepis? :)

Proszę=obrane ziemniaki trę na tarce,dodaje jajko,sól,mąkę-tyle,że zrobi sie gęste ciasto,które potem łyżka wrzucam do gotujacej,osolonej wody w kształcie małych klusek.Chwile pogotuję,potem odcedzam na sitku  i przelewam zimna woda,żeby je zahartować.Osobno gotuje kiszoną kapuste z podsmażoną cebulą do miękkosci kapusty i aż mi prawie cała woda wyparuje,do smaku dodaję cukier.Najpierw podsmażam na patelni kluski ziemniaczane,a potem,gdy już sie zarumienią dodaję tą kapuste i całośc mieszam i podsmażam.Dla mnie pychota.
11 września 2019 12:30 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Proszę=obrane ziemniaki trę na tarce,dodaje jajko,sól,mąkę-tyle,że zrobi sie gęste ciasto,które potem łyżka wrzucam do gotujacej,osolonej wody w kształcie małych klusek.Chwile pogotuję,potem odcedzam na sitku  i przelewam zimna woda,żeby je zahartować.Osobno gotuje kiszoną kapuste z podsmażoną cebulą do miękkosci kapusty i aż mi prawie cała woda wyparuje,do smaku dodaję cukier.Najpierw podsmażam na patelni kluski ziemniaczane,a potem,gdy już sie zarumienią dodaję tą kapuste i całośc mieszam i podsmażam.Dla mnie pychota.

Ja też takie robię i u mnie nazywa się to "szare kluski". Do tego lubię podsmazony boczek i jakaś surówką. Może być i kapustą zasmażana. Pierwszy raz, kiedy robiłam moja córka popatrzyła i powiedziala " że nie nie będzie jadła brudnych klusków". Ale spróbowała i często o nie prosi. Smakują jej. 
11 września 2019 12:32 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Proszę=obrane ziemniaki trę na tarce,dodaje jajko,sól,mąkę-tyle,że zrobi sie gęste ciasto,które potem łyżka wrzucam do gotujacej,osolonej wody w kształcie małych klusek.Chwile pogotuję,potem odcedzam na sitku  i przelewam zimna woda,żeby je zahartować.Osobno gotuje kiszoną kapuste z podsmażoną cebulą do miękkosci kapusty i aż mi prawie cała woda wyparuje,do smaku dodaję cukier.Najpierw podsmażam na patelni kluski ziemniaczane,a potem,gdy już sie zarumienią dodaję tą kapuste i całośc mieszam i podsmażam.Dla mnie pychota.

U nas to się nazywają "sine kluski ",chyba ze względu na kolor, bo są takie szarawe. Też je bardzo lubię, ale znam tylko polane zrumienioną cebulką z boczkiem. 
Te Twoje połączenie myślę, że też by mi smakowało