Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

16 listopada 2019 17:21 / 2 osobom podoba się ten post
Na jutro mam plan . Zupa pomidorowa z ryżem i  roladki drobiowe faszerowane papryczka, porem i fetą .  
16 listopada 2019 17:40 / 1 osobie podoba się ten post
Ja wkońcu miałam dziś bratkartofelen i szpigiel aj,
16 listopada 2019 17:42 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro mięsko z jelenia dziś już przyprawione, ziemniaki i lodowa sałata
18 listopada 2019 16:23 / 1 osobie podoba się ten post
Nie lubie mięsa z jelenia a tak wogóle to nie lubie dziczyzny, no bo ja to ogólenie miesa nie lubię  Przygotowuję na jutro flaki wolowe . Mój mąz je lubi .  Będzie obiad na dwa dni . A sobie zrobię  bigos jarski i kopytka 
18 listopada 2019 16:32 / 1 osobie podoba się ten post
Ja raz jadłam z sarny,było dobre a z jelenia też dobre, normalnie jak mięsko a dobrze przyprawiłam więc sosik był fajny mniam no ale jak ty jesteś wegetarianką to trudno ale musisz gotować dwa obiady dla siebie i męża. Na jutro też ten sam obiad bo dziś pdp była u lekarza dużo godzi i tam coś zjadła na mieście,a ja głupia czekałam i podiadałam co inne żeby nie być głodną,przyjechała ok godz.14,  to za godz. była kawa i
18 listopada 2019 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie lubie mięsa z jelenia a tak wogóle to nie lubie dziczyzny, no bo ja to ogólenie miesa nie lubię :-( Przygotowuję na jutro flaki wolowe . Mój mąz je lubi .  Będzie obiad na dwa dni . A sobie zrobię  bigos jarski i kopytka :mniam:

Lubię kopytka ale z sosem lub tłuszczykiem i cebulką z samym bigosem nie jadłam ale pewnie też dobre
18 listopada 2019 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Lubię kopytka ale z sosem lub tłuszczykiem i cebulką:mniam: z samym bigosem nie jadłam ale pewnie też dobre:-)

Takie też lubię , z bigosem są smaczne . Powinnaś spróbować 
18 listopada 2019 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Takie też lubię , z bigosem są smaczne . Powinnaś spróbować :mniam:

Jak będę miała bigos a pewnie na święta zrobię to i spróbuję 
19 listopada 2019 07:04 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

Ja raz jadłam z sarny,było dobre a z jelenia też dobre, normalnie jak mięsko a dobrze przyprawiłam więc sosik był fajny mniam:mniam: no ale jak ty jesteś wegetarianką to trudno ale musisz gotować dwa obiady dla siebie i męża.:gotowanie1: Na jutro też ten sam obiad bo dziś pdp była u lekarza dużo godzi i tam coś zjadła na mieście,a ja głupia czekałam i podiadałam co inne żeby nie być głodną,przyjechała ok godz.14,  to za godz. była kawa i

Nie jestem wegetarianka , cos mnie od mieska odrzucilo  wolę  warzywa , jakies zapiekanki, maczne potrawy . Nie gotuje dwoch obiadow , zupy jadam wszystkie a do ziemniakow smażę  sobie jajko, rybe, albo robie sałatę,  jem tez sos . To juz trwa dosc dlugo kiedys przejdzie .
19 listopada 2019 10:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam jeszcze na dzisiaj niedzielny rosołek
19 listopada 2019 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Takie też lubię , z bigosem są smaczne . Powinnaś spróbować :mniam:

Ja pamiętam kopytka z bigosem z dawnych czasów. Jedna z moich cioć zawsze jak robiła bigos, to musiały być kopytka. Przypomniałaś mi o tym duecie 
19 listopada 2019 22:31 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Nie jestem wegetarianka , cos mnie od mieska odrzucilo :piknik1: wolę  warzywa , jakies zapiekanki, maczne potrawy . Nie gotuje dwoch obiadow , zupy jadam wszystkie a do ziemniakow smażę  sobie jajko, rybe, albo robie sałatę,  jem tez sos . To juz trwa dosc dlugo kiedys przejdzie .

Mam podobnie. Też nie jestem wegetarianką i mięska się nie wyrzekłam, ale  jeśli gotuję w domu, to bez mięsa. Warzywa, ryż, makaron,tarty ,pasztety,sosy warzywne. 
Nie uwierzysz, ale dzisiaj gotując, zastanawiałam się, czy Tobie by smakowało i czy znasz kimchi?
Zrobiłam sobie smażony makaron z warzywami z dodatkiem kimchi. Pierwszy raz wczoraj kupiłam,taką małą puszkę. Ostrożnie dodałam 2 łyżki, a później jeszcze sobie jedną porcję dorobilam, bo było naprawdę bardzo smaczne. Przy okazji wypróbowałam nową obieraczkę julienne-świetnie tnie marchewkę czy cukinię na cieniutkie spaghetti, a tak pocięte szybko się smażą. 
 
20 listopada 2019 08:08 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Mam podobnie. Też nie jestem wegetarianką i mięska się nie wyrzekłam, ale  jeśli gotuję w domu, to bez mięsa. Warzywa, ryż, makaron,tarty ,pasztety,sosy warzywne. 
Nie uwierzysz, ale dzisiaj gotując, zastanawiałam się, czy Tobie by smakowało i czy znasz kimchi?
Zrobiłam sobie smażony makaron z warzywami z dodatkiem kimchi. Pierwszy raz wczoraj kupiłam,taką małą puszkę. Ostrożnie dodałam 2 łyżki, a później jeszcze sobie jedną porcję dorobilam, bo było naprawdę bardzo smaczne. Przy okazji wypróbowałam nową obieraczkę julienne-świetnie tnie marchewkę czy cukinię na cieniutkie spaghetti, a tak pocięte szybko się smażą. 
 

Odpisze pozniej teraz jak mowii stare przyslowie " komu w drogę  temu czas ".
20 listopada 2019 08:35 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja mam jeszcze na dzisiaj niedzielny rosołek:-):mniam:

I ja bym zjadła. Tylko ja zawsze dodaje prawdziwej wiejskiej kury lub koguta. Mam to szczęście, że jak tylko poproszę to "ciach" i już.. rosół o niebo lepszy niż na tych kurczakach z marketu pompowanych. 
20 listopada 2019 09:32 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

I ja bym zjadła. Tylko ja zawsze dodaje prawdziwej wiejskiej kury lub koguta. Mam to szczęście, że jak tylko poproszę to "ciach" i już.. rosół o niebo lepszy niż na tych kurczakach z marketu pompowanych. 

Nieporównywalnie.
Dziś gotuję ogórkową- ulubioną zupę w mej chacie  Niestety- rosołowa kura nie będzie stanowiła fundamentów. Muszę się wspomóc "częsciami" , dostępnymi w sklepach. No chyba, że trafi mi się jakaś biegająca wkładka na wielu odnóżach, to dziabnę i rulessssssss
Do tego placki ziemniaczane. O!