Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

27 listopada 2019 15:37 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jak inaczej? Perlandia to jak zagubiona Atlantyda- Gwiazdor też tam jest :tanczy:

A rogale Marcina jakie pyszne 
27 listopada 2019 15:46 / 4 osobom podoba się ten post
Wczorajszy rosół z makaronem, na podwieczorek pozostały makaron z twarogiem na słono.  Jutro zrobię kawałki kurczaka z sosem czosnkowym z ziemniakami w mundurkach. Bardzo lubię sos czosnkowy, polecam spróbować. 
 
27 listopada 2019 15:49 / 2 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Wczorajszy rosół z makaronem, na podwieczorek pozostały makaron z twarogiem na słono.  Jutro zrobię kawałki kurczaka z sosem czosnkowym z ziemniakami w mundurkach. Bardzo lubię sos czosnkowy, polecam spróbować. :-)
 

Dziekuję Magdalenkowiesz za co
27 listopada 2019 15:59 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dziekuję Magdalenko:buziaki1:wiesz za co:-)

Dziękuję.
27 listopada 2019 19:36 / 2 osobom podoba się ten post
Grabowiec26

A rogale Marcina jakie pyszne :piecze ciasteczka:

A wiem  Moja siostra jest Poznanianką- wprawdzie nie rodowitą lecz przeflancowaną, ale kiedyś podczas wizyty u niej pojadłam tychze smakołyków 
01 grudnia 2019 11:04 / 4 osobom podoba się ten post
Takie coś dziś robię.... jedliście już coś takiego?
Do tego kopytka i surówka. 
 
A oni bratkartoffeln z paczki i nie wiem, co do tego.
 
Teraz eksperymentuję mrożonki, bo zawsze przyrządzam świeże jedzenie, dla siebie i dla pdp. 
 
01 grudnia 2019 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Takie coś dziś robię.... jedliście już coś takiego?
Do tego kopytka i surówka. 
 
A oni bratkartoffeln z paczki i nie wiem, co do tego.
 
Teraz eksperymentuję mrożonki, bo zawsze przyrządzam świeże jedzenie, dla siebie i dla pdp. 
 

Jadłam, ale do tego ryż, nie kopytka. 
Jak dla mnie trochę mdłe, zawsze dosmaczałam po swojemu. Odrobina soku z cytryny czy limonki też dobrze robi. To taka nasza potrawka z kurczaka 
01 grudnia 2019 11:38 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz z papryką plus szpecle. Ja do tego byrac,ki że słoika pdp świata lodowa z ogórkiem. 
01 grudnia 2019 11:45 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz z wołowiny. Ziemniaki i mizeria. Taki obiad dzisiaj zaplanowałam. 
01 grudnia 2019 12:11 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Jadłam, ale do tego ryż, nie kopytka. 
Jak dla mnie trochę mdłe, zawsze dosmaczałam po swojemu. Odrobina soku z cytryny czy limonki też dobrze robi. To taka nasza potrawka z kurczaka 

Nawet dobra ta potrawa, bez cytryny, bo nie mam. Wszystko muszę kupić sam, bo dostaję kasę, dziś też 70 na tydzień. Dziwoląg z tej żony pdp. Elektrohard, tak się chyba to pisze, ciągnie za dużo prądu, haha. Dlatego dziś babcia szybko usmażyła kartofle i do tego matjasy, bez żadnych warzyw, ech.. A dziadek tylko zaglądał na mój talerz. Szkoda mi go
01 grudnia 2019 12:28 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Nawet dobra ta potrawa, bez cytryny, bo nie mam. Wszystko muszę kupić sam, bo dostaję kasę, dziś też 70 na tydzień. Dziwoląg z tej żony pdp. Elektrohard, tak się chyba to pisze, ciągnie za dużo prądu, haha. Dlatego dziś babcia szybko usmażyła kartofle i do tego matjasy, bez żadnych warzyw, ech.. A dziadek tylko zaglądał na mój talerz. Szkoda mi go:-)

Przykre, ale cóż, babci nie zmienisz. 
A przecież, skoro taka oszczędna, to chyba bardziej opłacałoby się gotować to samo dla trzech osób?
Też miałam babcię, która tylko angebotów w gazetkach szukała .
Nie wyobrażam sobie jedzenia przy wspólnym stole ,gdzie na jednym talerzu, może nie na bogato, ale normalnie, a na drugim bieda 
 
01 grudnia 2019 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Nawet dobra ta potrawa, bez cytryny, bo nie mam. Wszystko muszę kupić sam, bo dostaję kasę, dziś też 70 na tydzień. Dziwoląg z tej żony pdp. Elektrohard, tak się chyba to pisze, ciągnie za dużo prądu, haha. Dlatego dziś babcia szybko usmażyła kartofle i do tego matjasy, bez żadnych warzyw, ech.. A dziadek tylko zaglądał na mój talerz. Szkoda mi go:-)

Nie sprawdzając Twojego apetytu to te 70 euro to tak Ci spokojnie starcza? Myślę , że tak. Tutaj pdp daje 100 euro na tydzień ale niestety większość musi być BIO i ostatnio zawołałam jeszcze bo trzeba było uzupełnić zapasy chemiczno-kosmetyczne i niestety nie starczyło mi. 
01 grudnia 2019 12:55 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Nie sprawdzając Twojego apetytu to te 70 euro to tak Ci spokojnie starcza? Myślę , że tak. Tutaj pdp daje 100 euro na tydzień ale niestety większość musi być BIO i ostatnio zawołałam jeszcze bo trzeba było uzupełnić zapasy chemiczno-kosmetyczne i niestety nie starczyło mi. 

Starcza, nawet na kawę czy Currywurst w mieście. Nigdy sobie krzywdy nie zrobię, a nie jest tak, że jeszcze z tych 70  miałbym szparować. Chociaż, znam osoby, które by tak robiły. Za dużo nie jem, bo nie mam takiej potrzeby. A jak będzie mi zostawać, to jakieś flaszencje sobie kupię nach hause.
Gusia.. Tak, głupio przy jednym stole jeść różne obiady. Też staram się nie drażnić dziadka, haha. Ani zapachami, dlatego na gotowce się przerzuciłem. Aczkolwiek nie będę się patrzył na to. Będę mieć ochotę na schabowego, to zjem. Ale najpierw panierkę kupię, bo babcia nie ma
01 grudnia 2019 12:55 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Nawet dobra ta potrawa, bez cytryny, bo nie mam. Wszystko muszę kupić sam, bo dostaję kasę, dziś też 70 na tydzień. Dziwoląg z tej żony pdp. Elektrohard, tak się chyba to pisze, ciągnie za dużo prądu, haha. Dlatego dziś babcia szybko usmażyła kartofle i do tego matjasy, bez żadnych warzyw, ech.. A dziadek tylko zaglądał na mój talerz. Szkoda mi go:-)

Tak ....Niemki to się tak o swoich facetów nie troszczą jak Polki nie nie... a nasze chłopy często nie potrafią docenić swoich kobiet albo doceniają zbyt poźno.  Amen
01 grudnia 2019 12:56 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tak ....Niemki to się tak o swoich facetów nie troszczą jak Polki nie nie... :yo: a nasze chłopy często nie potrafią docenić swoich kobiet albo doceniają zbyt poźno.  Amen