Skurcze nie tylko nocne

12 października 2019 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
Od dawna tak mnie łapie skurcz stopy, że aż mi palce wygina, masakra jakaś, trzyma kilka minut i człowiek nie wie co w tym momencie robić czy wrzeszczeć czy odginać palce czy ....dobra nie będę przeklinać .Nadmieniam, że kawy pije bardzo mało i magnez łykami .Ma któraś z Was takie ustrojstwo?Przed chwilą mnie ten diabeł złapał, boli mnie teraz cała stopa
12 października 2019 19:55 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Od dawna tak mnie łapie skurcz stopy, że aż mi palce wygina, masakra jakaś, trzyma kilka minut i człowiek nie wie co w tym momencie robić czy wrzeszczeć czy odginać palce czy ....dobra nie będę przeklinać .Nadmieniam, że kawy pije bardzo mało i magnez łykami .Ma któraś z Was takie ustrojstwo?Przed chwilą mnie ten diabeł złapał, boli mnie teraz cała stopa:przeklina:

Dna moczanowa? Warto zbadać poziom chyba kwasu moczowego?
12 października 2019 20:21
dorotee

Dna moczanowa? Warto zbadać poziom chyba kwasu moczowego?

Badałam 2 lata temu  wszystko w normie w ogóle ta noga felerna, muszę żylaka zoperować ale czytałam o innej metodzie mało inwazyjnej zabieg kosztuje 1700 zł dobrze, że nie 1700 e no ale jakby był muss to trza 
12 października 2019 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Od dawna tak mnie łapie skurcz stopy, że aż mi palce wygina, masakra jakaś, trzyma kilka minut i człowiek nie wie co w tym momencie robić czy wrzeszczeć czy odginać palce czy ....dobra nie będę przeklinać .Nadmieniam, że kawy pije bardzo mało i magnez łykami .Ma któraś z Was takie ustrojstwo?Przed chwilą mnie ten diabeł złapał, boli mnie teraz cała stopa:przeklina:

Nima. Przyczyną nie musi być niedobór elektrolitów. Może to być naczyniowe, lub neurologiczne ( gdzieś jest może ucisk na nerw). Zwłaszcza jak sie powtarza w tej samej stopie.
13 października 2019 07:23
tina 100%

Nima. Przyczyną nie musi być niedobór elektrolitów. Może to być naczyniowe, lub neurologiczne ( gdzieś jest może ucisk na nerw). Zwłaszcza jak sie powtarza w tej samej stopie.

Ta sama stopa 
13 października 2019 08:21 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Ta sama stopa 

Żylak masz na tej samej nodze? 
Jeśli dużo tuptasz w ciągu dnia, to spróbuj więcej odpoczywac z nóżką w górze. Obserwuj czy pomaga.
A jak będziesz w domku to chyba wędrówka po lekarzach Ci się szykuje. Jak długo boli, to samo chyba nie przejdzie.
Wiem jak to u nas ze słuzbą zdrowia wygląda, ale może się w końcu znajdziesz u własciwego specjalisty.
 
13 października 2019 08:51 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Żylak masz na tej samej nodze? 
Jeśli dużo tuptasz w ciągu dnia, to spróbuj więcej odpoczywac z nóżką w górze. Obserwuj czy pomaga.
A jak będziesz w domku to chyba wędrówka po lekarzach Ci się szykuje. Jak długo boli, to samo chyba nie przejdzie.
Wiem jak to u nas ze słuzbą zdrowia wygląda, ale może się w końcu znajdziesz u własciwego specjalisty.
 

Tak, tam mam żylaka,szarpie mnie czasem, miałam już Dopplera robionego i na pewno zdecyduje się na tę metodę mniej inwazyjną, pogadam z koleżanką w poniedziałek niech mnie już zapisze na wizytę i po nowym roku udam się zrobić z tym porządek .Mam trochę znajomości w S.Zdrowia, więc je wykorzystam A nogę w górze trzymam czasem w domu
13 października 2019 16:07 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Od dawna tak mnie łapie skurcz stopy, że aż mi palce wygina, masakra jakaś, trzyma kilka minut i człowiek nie wie co w tym momencie robić czy wrzeszczeć czy odginać palce czy ....dobra nie będę przeklinać .Nadmieniam, że kawy pije bardzo mało i magnez łykami .Ma któraś z Was takie ustrojstwo?Przed chwilą mnie ten diabeł złapał, boli mnie teraz cała stopa:przeklina:

Cos mnie kiedys lapalo w sensie,ze mialam skurcze .Magnez nic nie pomagal bralam regularnie .. Bo to chyba nie tylko o magnez chodzi . W dodatku jak słaby magnez tzn. slabo przyswajalny to i efekt byle jaki . Uzupelnilam dietę, zazywalam  magnez zapisany przez lekarza i mam spokoj .Suplementy produkowane są na potęgę a nie wszystkie spełniają swojej roli .Pewnie musisz doczekać zjazdu do domu i idź do lekarza to moze byc sygnał,  ze trzeba coś poprawić. 
13 października 2019 16:40 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Tak, tam mam żylaka,szarpie mnie czasem, miałam już Dopplera robionego i na pewno zdecyduje się na tę metodę mniej inwazyjną, pogadam z koleżanką w poniedziałek niech mnie już zapisze na wizytę i po nowym roku udam się zrobić z tym porządek .Mam trochę znajomości w S.Zdrowia, więc je wykorzystam :-)A nogę w górze trzymam czasem :hihi:w domu:hihi:

Może są "powiązania" między skurczem, a żylakiem  . Nie wiadomo, zwłaszcza, że na podstawie jednego izolowanego objawu trudno coś powiedzieć. Żylak musi weg, tak czy owak.
A jak odciążysz trochę kończynę, to skurcz pojawia się  w takiej czestotliwości jak teraz?
13 października 2019 17:59
Mleczko

Cos mnie kiedys lapalo w sensie,ze mialam skurcze .Magnez nic nie pomagal bralam regularnie .. Bo to chyba nie tylko o magnez chodzi . W dodatku jak słaby magnez tzn. slabo przyswajalny to i efekt byle jaki . Uzupelnilam dietę, zazywalam  magnez zapisany przez lekarza i mam spokoj .Suplementy produkowane są na potęgę a nie wszystkie spełniają swojej roli .Pewnie musisz doczekać zjazdu do domu i idź do lekarza to moze byc sygnał,  ze trzeba coś poprawić. 

Suplement to tylko suplement ja łykami teraz aspargin + vit.b complex 
13 października 2019 18:01 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Może są "powiązania" między skurczem, a żylakiem :-) . Nie wiadomo, zwłaszcza, że na podstawie jednego izolowanego objawu trudno coś powiedzieć. Żylak musi weg, tak czy owak.
A jak odciążysz trochę kończynę, to skurcz pojawia się  w takiej czestotliwości jak teraz?

Bardzo ciekawe jest to że ten skurcz łapie kiedy noga odciążona dziś miałam spokój 
13 października 2019 18:11 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Suplement to tylko suplement ja łykami teraz aspargin + vit.b complex 

To z zalecenia lekarza ? 
13 października 2019 18:14 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nima. Przyczyną nie musi być niedobór elektrolitów. Może to być naczyniowe, lub neurologiczne ( gdzieś jest może ucisk na nerw). Zwłaszcza jak sie powtarza w tej samej stopie.

Aź  pogrzebałam w necie . Wiem, wiem , każdy to może zrobić jednak nie będzie juz musiał ....https://wylecz.to/uklad-krazenia/skurcze-stop-jakie-sa-przyczyny-skurczow-nog-w-stopach/
13 października 2019 18:17 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

To z zalecenia lekarza ? 

Nie czemu ? Martwisz się o ten potas?
13 października 2019 18:21 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Bardzo ciekawe jest to że ten skurcz łapie kiedy noga odciążona dziś miałam spokój :modlmy sie:

Może Konwalijka potrzebuje masażystę drugiego