Poskarżyjki 41

05 stycznia 2021 06:48 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

To znowu ja z żalami.
Zachciało mi się posłuchać "AVAST-a" i zaktualizowałam wszystkie sterowniki.:pisanie na forum:
No i głośników teraz nie mam w moim lapku.:zly komputer:
Ikonka przekreślona na czerwono i jak podjadę myszką to wyświetla mi się taki komunikat: "Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"...:bezradny:
A tak miło było słuchać radia Rmffm. Teraz nawet filmów nie mogę oglądać:ogladam tv::placze1:

05 stycznia 2021 11:46 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

To znowu ja z żalami.
Zachciało mi się posłuchać "AVAST-a" i zaktualizowałam wszystkie sterowniki.:pisanie na forum:
No i głośników teraz nie mam w moim lapku.:zly komputer:
Ikonka przekreślona na czerwono i jak podjadę myszką to wyświetla mi się taki komunikat: "Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio"...:bezradny:
A tak miło było słuchać radia Rmffm. Teraz nawet filmów nie mogę oglądać:ogladam tv::placze1:

AVAST jest względnie dobry tylko przy ochronie antywirusowej . Teraz zrobili z niego komercyjny twór wielofunkcyjny co skutkuje tym, że jest do wszystkiego i do niczego.
Ten komunikat , który się pokazał najczęsciej oznacza , że Windows nie znajduje sterownika karty dźwiękowej. Pewnie się poprawnie ponownie nie zainstalował. Jesli czujesz się na siłach to go przeinstaluj, lub wróć do poprzedniej wersji, o ile ją znasz, lub potrafisz znaleźć. Z menagera urządzeń szybko dokonasz tej operacji, ale miej tez na uwadze, że podobne problemy się mogą pojawić, gdy dodatkowo są uszkodzone jakieś pliki systemowe, błędy w aktualizacjach, co dodatkowo przy ingerencji avastu mogło dać taki efekt.
05 stycznia 2021 13:25 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

AVAST jest względnie dobry tylko przy ochronie antywirusowej . Teraz zrobili z niego komercyjny twór wielofunkcyjny co skutkuje tym, że jest do wszystkiego i do niczego.
Ten komunikat , który się pokazał najczęsciej oznacza , że Windows nie znajduje sterownika karty dźwiękowej. Pewnie się poprawnie ponownie nie zainstalował. Jesli czujesz się na siłach to go przeinstaluj, lub wróć do poprzedniej wersji, o ile ją znasz, lub potrafisz znaleźć. Z menagera urządzeń szybko dokonasz tej operacji, ale miej tez na uwadze, że podobne problemy się mogą pojawić, gdy dodatkowo są uszkodzone jakieś pliki systemowe, błędy w aktualizacjach, co dodatkowo przy ingerencji avastu mogło dać taki efekt.

Dzięki Tinóś.
Nie będę tutaj eksperymentować, bo stracę całkowity dostęp do poczty, banków, zakupów, forum i FB. A tego bym nie przeżyła
W domu spróbuję na nowo skonfigurować, tam mam w rezerwie stary laptop, więc jakby co nie wypadnę z sieci...
A do poprzedniej wersji nie mogę wejść, bo Win nie widzi innych dat do przywracania systemu...
05 stycznia 2021 13:55 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Dzięki Tinóś.
Nie będę tutaj eksperymentować, bo stracę całkowity dostęp do poczty, banków, zakupów, forum i FB. A tego bym nie przeżyła:przeklina::zly komputer:
W domu spróbuję na nowo skonfigurować, tam mam w rezerwie stary laptop, więc jakby co nie wypadnę z sieci...:pisanie na forum::zakupy w sieci:
A do poprzedniej wersji nie mogę wejść, bo Win nie widzi innych dat do przywracania systemu...:przeklina:

Malguś  Downgrade sterownika   do poprzedniej wersj, czy sprawdzenie wersji sterownika  nie wymaga analizy zamierzchłych przywracań systemu  W żadnym wypadku. Są do pobrania u producenta. 
Ale masz rację- jeśli nie czujesz się pewnie, lepiej samemu nic nie dłubać . Naprawiałam laptopy koleżanek- było grubo...naciapane 
05 stycznia 2021 14:24 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Malguś :boi sie: Downgrade sterownika   do poprzedniej wersj, czy sprawdzenie wersji sterownika  nie wymaga analizy zamierzchłych przywracań systemu :lol2: W żadnym wypadku. Są do pobrania u producenta. 
Ale masz rację- jeśli nie czujesz się pewnie, lepiej samemu nic nie dłubać . Naprawiałam laptopy koleżanek- było grubo...naciapane :lol2:

Zaprosiłabym Cię na jakąś przekąskę ;-), grzybka w zalewie, rybkę czy inne frykasy, gdybyś w mojej okolicy była - to i byś rzuciła w międzyczasie swym pięknym, fachowym okiem na mojego Medionka. I byś dopatrzyła jaka ja "blondi" farbowana na rudo w tym temacie...
A tak, to jakoś się przemęczę do 24 stycznia. I już na pewno nie będę nic oprócz przeglądarki aktualizować!
05 stycznia 2021 20:39 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Zaprosiłabym Cię na jakąś :dwa piwa: przekąskę ;-), grzybka w zalewie, rybkę czy inne frykasy, gdybyś w mojej okolicy była - to i byś rzuciła w międzyczasie swym pięknym, fachowym okiem na mojego Medionka.:inspektor: I byś dopatrzyła jaka ja "blondi" farbowana na rudo w tym temacie...:wiking:
A tak, to jakoś się przemęczę do 24 stycznia.:lulu: I już na pewno nie będę nic oprócz przeglądarki aktualizować!:nerwowy::spotkanie:

Oj Malgi. Jeśli jest spory bałagan to może frykasow zabraknąć 
Teraz będę tylko o tym marzyć aby pogrzebać w twoim Medionku  i poganiac za farbowanymi lisami, choć tyle ich jest ze mogłabym paść z wycienczenia  ( żart).
Sama nic nie majstruj. Wytrzymasz. Pewnie , ze tak 
05 stycznia 2021 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Oj Malgi. Jeśli jest spory bałagan to może frykasow zabraknąć :zaklopotanie:
Teraz będę tylko o tym marzyć aby pogrzebać w twoim Medionku :yo: i poganiac za farbowanymi lisami, choć tyle ich jest ze mogłabym paść z wycienczenia  ( żart).
Sama nic nie majstruj. Wytrzymasz. Pewnie , ze tak :aniolki:

No właśnie zauważyłam, że zniknęła mi z paska zadań ikonka bakterii, tfu - baterii
I NIGDZIE nie widzę informacji o stanie naładowania
Jak kamień w wodę...
Już zaczynam szukać nowego lapka na "alledrogo", bo do tego to już serce straciłam i cierpliwość
05 stycznia 2021 21:39
A jaki to windows? Po aktualizacji znikneło?
05 stycznia 2021 21:46 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

No właśnie zauważyłam, że zniknęła mi z paska zadań ikonka bakterii, tfu - baterii:zly komputer:
I NIGDZIE nie widzę informacji o stanie naładowania:zaskoczenie1:
Jak kamień w wodę...:nerwowy1:
Już zaczynam szukać nowego lapka na "alledrogo":inspektor::zakupy w sieci:, bo do tego to już serce straciłam i cierpliwość:wiking:

Może wyłączyłaś? Albo się wyłączyła. Wystarczy włączyć.
05 stycznia 2021 21:54
mariakoc

A jaki to windows? Po aktualizacji znikneło?

10 Home
 
05 stycznia 2021 21:55 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Może wyłączyłaś? Albo się wyłączyła. Wystarczy włączyć.

Tylko GDZIE jej szukać? Tzn ikonki?
05 stycznia 2021 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Tylko GDZIE jej szukać? Tzn ikonki?
:bezradny:

Przy win 10 Ustawienia-Personalizacja , potem wybierz kartę Pasek Zadan. Potem przewin w dół do obszaru powiadomien i kliknij "wybierz ikony wyświetlane na pasku zadań". Tam są suwaczki on-off . Zobaczysz , czy się ikonka wyłączyła. 
Może też tak być, że się ster baterii  nie zainstalował poprawnie , podobnie jak audio. To nie oznacza, że ci laptop padnie od tego- jeśli tylko to to jest mało prawdopodobne, ale bedziesz miała dyskomfort użytkowania.
06 stycznia 2021 10:31 / 3 osobom podoba się ten post
Chcę się trochę wygadać.
Uzgodnione było, że 9.01 wracam na stare miejsce. W grudniu przypomniałam się firmie i poprosiłam o uzgodnienia z podopiecznym. Raz, że z powodu pracy partnera mogło nie dojść teraz do wyjazu (pracuje w szkole i jeśli ta będzie zamknięta, a teraz wiadomo, że będzie, to mogą opiekunki nie potrzebować), dwa- żeby zapytać, do kiedy będę potrzebna, bo sądzę, że do świąt i ewentualnie te 2-3 tygodnie mogę zostać dłużej. A jeżleli okazałoby się, że nie jadę tam, bo niech szukają mi nowego miejsca.
W poniedziałek dostałam informację, że jadę, ale oni jeszcze czekają na informację, czy muszę mieć robiony test. I wczoraj po południu okazało się, że tak (co było przecież jasne od początku). I oni mi ten test do zrobienia przyślą, ale dojdzie dopiero w poniedziałek i dopiero wtedy pojadę. Wieczorem w końcu przesłano mi umowę.
Czyli- wyjeżdżam w pierwszym dniu nowych obostrzeń i wygląda, że tak czy tak czeka mnie kwarantanna. No kurczę, przeszczęśliwa jestem
02 maja 2022 09:23 / 4 osobom podoba się ten post
To się poskarże? .U PDP w domu nie ma internetu tylko tu u mnie jest, więc oszczędzam wzrok u niej i to chyba jest ewentualnie  ten plus  ?
02 maja 2022 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

To się poskarże? .U PDP w domu nie ma internetu tylko tu u mnie jest, więc oszczędzam wzrok u niej i to chyba jest ewentualnie  ten plus  ?

Kochana Konwalio, życzę Ci abyś w życiu miała tylko takie powody do skarżenia się, jak brak dostępu do Internetu przez 7-8 godzin w ciągu dnia