Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

21 stycznia 2020 10:57 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj zupa pomidorowa z makaronem ale taka nie po naszemu. Pdp ma własny, zamrożony przecier pomidorowy, który trzeba odparować. Powstaje coś pomiędzy sosem a zupą. Do tego makaron po jednej stronie talerza a po drugiej ten niby sos/zupa. Na wierzchu jajko ugotowane na miękko. 
21 stycznia 2020 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
rybka367

To masz super, jakbyś Miała wolną chwilę podaj kilka przepisów na szybki obiad, co Niemcy lubią wyjeżdżam pierwszy raz i nie da się ukryć, że się boję, choć nieźle gotuje oni mają ponoć inne Gusta. Długo już jeździsz pozdrawiam ciepło z legnicy jolka

Z pewnością Gusia29 Ci poda, inni też... ale zasugerowałbym Ci zapytanie się podopiecznych czy rodziny, co oni jedzą najchętniej, czy mają jakieś przeciwwskazania itp
21 stycznia 2020 11:16 / 4 osobom podoba się ten post
No to mamy obiadek smacznisty Ziemniaki + kapustka + i tu uwaga ..... GOLINKO -3 szt. no górą ja !!!
21 stycznia 2020 11:18 / 3 osobom podoba się ten post
Co to jest golinko sztuk 3 ? 
21 stycznia 2020 11:27 / 3 osobom podoba się ten post
rybka367

Co to jest golinko sztuk 3 ? 

Przepraszam literówka się wkradła to z podniecenia GOLONKO 3 SZTUKI PO JEDNYM DLA KAZDEGO-nie będziemy se z gibisow wyrywać 
21 stycznia 2020 12:07 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Przepraszam literówka się wkradła to z podniecenia :smiech3:GOLONKO 3 SZTUKI PO JEDNYM DLA KAZDEGO-nie będziemy se z gibisow wyrywać :smiech3:

Że golonko może podniecać, to nie wiedziałem... 
21 stycznia 2020 12:49 / 3 osobom podoba się ten post
rybka367

To masz super, jakbyś Miała wolną chwilę podaj kilka przepisów na szybki obiad, co Niemcy lubią wyjeżdżam pierwszy raz i nie da się ukryć, że się boję, choć nieźle gotuje oni mają ponoć inne Gusta. Długo już jeździsz pozdrawiam ciepło z legnicy jolka

Jest też taki temat, Przepisy kulinarne  "chyba dobrze podałam Tam to dopiero jest w czym wybierać. Zerknij i  tam w wolnej chwili. Co do upodobań podopiecznych to wszystko okaże się na miejscu. Rozmowa z opiekunka, która tam pracuje też może trochę przybliżyć co podopieczni lubią jeść.
Powodzenia świeżynko
21 stycznia 2020 12:49 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Że golonko może podniecać, to nie wiedziałem... :zawstydzony:
:smiech3:

No co jeszcze mało wiesz
21 stycznia 2020 13:17 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A ja dziś udko z wczorajszego rosołu, buraczki i ziemniaczki:-) oczywiście w PL

Dziś udko znów, tylko że zamiast buraczków, kapusta kiszona, no i kartofelki. Frau ugotowała  wczoraj, ho ho, udek, jak dla plutonu wojska
Ale lubię tak
Jutro robię leczo, jutro żona ma Freizeit
21 stycznia 2020 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
Eintopf mit łeptowinka 
21 stycznia 2020 13:59 / 2 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Eintopf mit łeptowinka :mniam:

Co to łeptowinka? 
21 stycznia 2020 17:37 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Co to łeptowinka? :-)

Łeptowinka = wieprzowinka = kabaret Ani mru mru skecz chińska restauracja
https://www.youtube.com/watch?v=nYpzi4hxFMU
22 stycznia 2020 10:25 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jestem do babci dziadek to taka przystawka hihi:Nie wypowiem się w kwestii obiadów w tej rodzinie bo mam dobry humor i nie chce se go spierniczyć .:tak:Ważne że po ostatnim pobycie tu nabrałam pewności i obrałam pewną strategię:hihi:

Aaaa, już teraz rozumiem :) 
22 stycznia 2020 10:46 / 3 osobom podoba się ten post
Zapiekanka makaronowa, z szynką, papryką, cukinią + sałata 
Czyli czyszczenie lodówki z kawałków papryki, cukini i kawałka szynki 
22 stycznia 2020 10:53 / 3 osobom podoba się ten post
Tortilla albo zupa pomidorowa. Do wyboru