Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

22 stycznia 2020 10:55 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie powtórka z wczoraj, eintopf mit łeptowinka 
22 stycznia 2020 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Tortilla albo zupa pomidorowa. Do wyboru :-)

Jak mam wybierać to tortillę wolę
 
A dziś seniorowi wyciągnęłam kiełbaski- bo otwarta paczka i się zmarnują. To do nich zażyczył sobie stały zestaw- ziemniaki pure i kapusta z ppuszki. Sobie jajka usmażę, bo tej kiełbasy nie lubię...
22 stycznia 2020 11:01 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Jak mam wybierać to tortillę wolę:-)
 
A dziś seniorowi wyciągnęłam kiełbaski- bo otwarta paczka i się zmarnują. To do nich zażyczył sobie stały zestaw- ziemniaki pure i kapusta z ppuszki. Sobie jajka usmażę, bo tej kiełbasy nie lubię...

Czyli dzisiaj bezproblemowo 
Ja wybieram pomidorowa 
22 stycznia 2020 12:32 / 4 osobom podoba się ten post
Malgoszg

U mnie powtórka z wczoraj, eintopf mit łeptowinka :glodny:

Powtórki są fajne, haha
Dziadkowi w Ahrensburgu trzy dni z rzędu robiłem albo szparagi albo kaczkę, ale ja mogłem coś innego sobie zrobić .. bo kaska była, a dziadek wcale się nie gniewał. To był fajny podopieczny ze swoimi kaprysami, ale do zaakceptowania przeze mnie
22 stycznia 2020 12:33 / 5 osobom podoba się ten post
 A u mnie dziś leczo
22 stycznia 2020 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
Malgoszg

U mnie powtórka z wczoraj, eintopf mit łeptowinka :glodny:

Dałam Ci polubienie, bo ja lubię niespodzianki  . A co to łeptowinka 
22 stycznia 2020 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dałam Ci polubienie, bo ja lubię niespodzianki :smiech2: . A co to łeptowinka :smiech3:

Łeptowinka = wieprzowinka = kabaret Ani mru mru, skecz chińska restauracja 
https://youtu.be/nYpzi4hxFMU
22 stycznia 2020 19:41 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Łeptowinka = wieprzowinka = kabaret Ani mru mru, skecz chińska restauracja :-)
https://youtu.be/nYpzi4hxFMU

Pewnie byłam na wyjeżdzie  Teraz obejrzę .
22 stycznia 2020 19:43 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Powtórki są fajne, haha:-)
Dziadkowi w Ahrensburgu trzy dni z rzędu robiłem albo szparagi albo kaczkę, ale ja mogłem coś innego sobie zrobić .. bo kaska była, a dziadek :-)wcale się nie gniewał. To był fajny podopieczny ze swoimi kaprysami, ale do zaakceptowania przeze mnie

U mnie tutaj nie ma w zwyczaju uzgadniania menu obiadowego, co podane to się zje. Kilka razy pytałam to odpowiedź była wszystko jedno, no to gotuje to co chce  Raz tylko babcia poprosiła o zupę z proszku, to zrobiłam 
22 stycznia 2020 19:48 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

 A u mnie dziś leczo:mniam:

Ja jak robie leczo to potem muszę iść do spowiedzi . Okłamuję męża co tam wsadziłam, jak on to mowi co przemyciłam . Nie lubi cukinii, a ja tak ją pokroję, że wygląda jak papryka . 
23 stycznia 2020 07:55 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj będzie ryż z warzywami :) 
23 stycznia 2020 11:05 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie pierogi, gotowce. 
23 stycznia 2020 11:34 / 4 osobom podoba się ten post
A u mnie obiad z dwóch dań!
Gotowy w 10 min 
Zupa, która została z któregoś dnia, po małej porcji i makaron z sosem pomidorowym, świeżą bazylią i parmezanem. Parmezan dla mnie, babcia nie lubi 
Sos robiłam we wtorek, większą ilość od razu, wystarczy, że co jakiś czas rozmrożę jedną porcję. Makaronu więcej mi się wczoraj ugotowało do zapiekanki, więc dzisiaj jak znalazł, akurat na dwie porcje. Trochę monotematycznie w tym tygodniu, ale  babcia menu zaakceptowała, a nawet pochwaliła, że nie wyrzuciłam tego, co zostało. 
23 stycznia 2020 12:10 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj zapiekanka warzywna (kalafior, cukinia, cebula, ziemniaki) w sosie serowym i do tego rybka smażona 
23 stycznia 2020 14:23 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Bardzo dziwne, że jak jest mnóstwo jedzenia to się jeść nie chce a jak nie ma to by się zjadło szczególnie że takich potraw nie robi się na codzień :-)

Droga Kiko tak często bywa w moim przypadku, nie lubię się przejadać ale lubię pierogi i robię je często. Musimy zacząć gotować częściej świąteczne potrawy tak bez okazji.  Przed nami Wielkanoc, znowu się najemy smakując przy kuchni. Lubię jaja z majonezem i szczypiorem, muszę zrobić bo właśnie sama sobie smaka zrobiłam.