Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

04 lutego 2020 14:11 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj gotowce : mielone - niby od rzeźnika - w sosie kombinowanym, czyli cebulka, papryka, czosnek podduszone, zblendowane i doprawione,  kluski sląskie - gotowce - kapusta czerwona - gotowiec. No nie napracowalam się dzisiaj 
04 lutego 2020 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Jako sos do mięsa to podajcie? 

Ja miałam kotlety mielone
04 lutego 2020 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
Malgoszg

Ja miałam kotlety mielone:glodny:

Na pewno wypróbuje ten przepis 
04 lutego 2020 16:54 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

U mnie dzisiaj gotowce : mielone - niby od rzeźnika - w sosie kombinowanym, czyli cebulka, papryka, czosnek podduszone, zblendowane i doprawione,  kluski sląskie - gotowce - kapusta czerwona - gotowiec. No nie napracowalam się dzisiaj :batuta:

Mucha zwarta i gotowa
04 lutego 2020 18:20 / 5 osobom podoba się ten post
Lubię jeść schabowe, ale nie żuć
Miałem dziś robić obiad, ale chyba się babcia zapomniała. Schabowych nie panierują, tylko od razu na patelnę w małej ilości tłuszczu. Lubią chyba spieczone na zewnątrz, a w środku twarde. Jak można nastawić kuchenkę na max i tak cały czas,... aż kotlety przywarły do patelni. Rotkohl... Poszatkowałem, oczywiście w rękawicach, całą dużą główkę, tak jak chciała... Tylko się spytałem, dlaczego całą. No i zostało jeszcze chyba na trzy razy tej kapuchy. Aha, babcia kocha szybkowary. Później nie odcedziła i na półmisku ugotowana kapucha pływała w swoim wywarze
04 lutego 2020 18:47 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Lubię jeść schabowe, ale nie żuć:smiech3:
Miałem dziś robić obiad, ale chyba się babcia zapomniała. Schabowych nie panierują, tylko od razu na patelnę w małej ilości tłuszczu. Lubią chyba spieczone na zewnątrz, a w środku twarde. Jak można nastawić kuchenkę na max i tak cały czas,... aż kotlety przywarły do patelni. Rotkohl... Poszatkowałem, oczywiście w rękawicach, całą dużą główkę, tak jak chciała... Tylko się spytałem, dlaczego całą. No i zostało jeszcze chyba na trzy razy tej kapuchy. Aha, babcia kocha szybkowary. Później nie odcedziła i na półmisku ugotowana kapucha pływała w swoim wywarze:smiech2:

Mogę Ci w czymś pomóc? 
04 lutego 2020 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Mogę Ci w czymś pomóc? :smiech3:

Aha, gerne
04 lutego 2020 18:57 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

U mnie dzisiaj gotowce : mielone - niby od rzeźnika - w sosie kombinowanym, czyli cebulka, papryka, czosnek podduszone, zblendowane i doprawione,  kluski sląskie - gotowce - kapusta czerwona - gotowiec. No nie napracowalam się dzisiaj :batuta:

Sprytnie 
A jaki obiad wystawny, sporo naczyń musiałaś nabrudzić 
04 lutego 2020 19:08 / 4 osobom podoba się ten post
Mój dzisiejszy obiad, zainspirowany wczorajszym u Werski, był po prostu excelent, jak powiedziała babciaPowiem Wam, że po długiej przerwie, szpinak naprawdę mi smakował. 
Ja zawsze kupowałam mrożony, takie brykiety, ale siekany. Tutaj z zamrażarki wyciągnęłam też te kostki szpinakowe, ale okazało się, że to były cale liście. Najpierw się skrzywiłam, a teraz wiem, że smakuje lepiej niż ten siekany. Dodaję zawsze trochę masła, troszkę słodkiej śmietany, czosnek, sól  i gałkę. 
A ziemniaki dzisiaj "zbratałam ",bo zachciało mi się Bratkartoffell, no i tymi kartoflami uszczęśliwiłam babcię, jedynym minusem było to, że za mało ich zrobiłam 
04 lutego 2020 19:31 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Lubię jeść schabowe, ale nie żuć:smiech3:
Miałem dziś robić obiad, ale chyba się babcia zapomniała. Schabowych nie panierują, tylko od razu na patelnę w małej ilości tłuszczu. Lubią chyba spieczone na zewnątrz, a w środku twarde. Jak można nastawić kuchenkę na max i tak cały czas,... aż kotlety przywarły do patelni. Rotkohl... Poszatkowałem, oczywiście w rękawicach, całą dużą główkę, tak jak chciała... Tylko się spytałem, dlaczego całą. No i zostało jeszcze chyba na trzy razy tej kapuchy. Aha, babcia kocha szybkowary. Później nie odcedziła i na półmisku ugotowana kapucha pływała w swoim wywarze:smiech2:

No nic tylko "smacznego" ci życzyć 
04 lutego 2020 19:33 / 3 osobom podoba się ten post
Jakby co, to ja jauz mam obiad na jutro, czyli powtórka z rozrywki  Ale się napracuję jutro !!!!
04 lutego 2020 19:33 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba pieczona, ryż i sałata. No i dziś ryż był taki jak trzeba- czyli w maśle pływał solidnie.
04 lutego 2020 21:20 / 4 osobom podoba się ten post
Czekoladowe naleśniki z musem z malin na ciepło 
04 lutego 2020 21:26 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Czekoladowe naleśniki z musem z malin na ciepło :gotowanie:

O matuchno, nawet teraz, a nawet o północy bym zjadła...
05 lutego 2020 08:09 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak , smakuje przepysznie :-) duszę marchew w talarlach na oliwie , dodaje pietruszkę , sól i trochę sosu sojowego .

O kurcze! Spróbuję i ja tak zrobić :)