Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

24 lutego 2020 12:13 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Już mam pomysła :-) na dzisiaj obiad barowy-domowy . Bigos i ziemniaki puree :mniam: Niech nikt się nie wazy napisać, że to beee :-):-)

Na mnie czeka w domu  słoik bożonarodzeniowego bigosu  domownicy na szczęście nie wyjedli 
24 lutego 2020 12:15 / 4 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Na mnie czeka w domu  słoik bożonarodzeniowego bigosu :mniam: domownicy na szczęście nie wyjedli :mniam::glodny:

Mam dobry z grzybkami i sliwakami . Trochę mało, ale coś dorobię 
24 lutego 2020 12:17 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Już mam pomysła :-) na dzisiaj obiad barowy-domowy . Bigos i ziemniaki puree :mniam: Niech nikt się nie wazy napisać, że to beee :-):-)

Aaaaa ja i  moja rodzna jadamy bigos tylko z pieczywem za to gołąbki córka i mąż muszą mieć z ziemniaczkami i koniecznie z sosem pomidorowym 
24 lutego 2020 12:19 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Aaaaa ja i  moja rodzna jadamy bigos tylko z pieczywem za to gołąbki córka i mąż muszą mieć z ziemniaczkami i koniecznie z sosem pomidorowym :-)

Chyba nie jadalaś w barach mlecznych . Tam zawsze był bigos z ziemniakami .  Smakuje mi w takiej postaci 
24 lutego 2020 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Chyba nie jadalaś w barach mlecznych . Tam zawsze był bigos z ziemniakami .  Smakuje mi w takiej postaci :mniam:

A właśnie, że jadłam i to przez całe 5 lat jak w internacie mieszkałam. Byłam stałym bywalcem jednego z barów mlecznych ale bigisu tam nie podawali za to kluski wszelkiego rodzaju były przepyszne. Moje ulubione z mięsem i polane tłuszczem że skawreczkami 
24 lutego 2020 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

A właśnie, że jadłam i to przez całe 5 lat jak w internacie mieszkałam. Byłam stałym bywalcem jednego z barów mlecznych ale bigisu tam nie podawali za to kluski wszelkiego rodzaju były przepyszne. Moje ulubione z mięsem i polane tłuszczem że skawreczkami :mniam:

A w naszym podawali  w dodatku jak byla fajna pani to jeszcze łyżkę  bigosu dolozyla .Mozna bylo tez schabowego zjesc  tylko kogo bylo n to stac 
24 lutego 2020 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mielony, ziemniaki i czerwona kapusta u mnie dzisiaj była 
24 lutego 2020 12:40 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A w naszym podawali  w dodatku jak byla fajna pani to jeszcze łyżkę  bigosu dolozyla .Mozna bylo tez schabowego zjesc :mniam: tylko kogo bylo n to stac :-(:-(

To bar mleczny był czy jadłodajnia? 
24 lutego 2020 12:43 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

To bar mleczny był czy jadłodajnia? :-)

Bar mleczny .PSS fundowal dobre jedzenie .A nalesniki i pierogi ruskie byly pychota  .
24 lutego 2020 12:45 / 5 osobom podoba się ten post
Ziemniaki.....schabowy ....kapusta szpiczasta zapiekana ze śmietana jeszcz3 chwila i zasiąść bedzie trzeba do stołu
24 lutego 2020 12:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Bar mleczny .PSS fundowal dobre jedzenie .A nalesniki i pierogi ruskie byly pychota  .

Kiedyś było to dofinansowywane teraz też podobno ale nie wiem na jakich zasadach 
Oprócz naleśników i pierogów można było napić się ciepłego mleczka, kawy z mlekiem (zbożowej oczywiście) i kakaa.
Do tego świeża bułeczka albo jajecznica. To były czasy 
24 lutego 2020 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Kiedyś było to dofinansowywane teraz też podobno ale nie wiem na jakich zasadach :-)
Oprócz naleśników i pierogów można było napić się ciepłego mleczka, kawy z mlekiem (zbożowej oczywiście) i kakaa.
Do tego świeża bułeczka albo jajecznica. To były czasy :radosc1:

I prawie wszystko z mleczkim he, he 
24 lutego 2020 12:53 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

I prawie wszystko z mleczkim he, he :smiech3:

Teraz już wiem skąd ten Twój nick 
24 lutego 2020 12:55 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Teraz już wiem skąd ten Twój nick :smiech3:

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam nie z baru mlecznego to na pewno .
24 lutego 2020 13:12 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

To bar mleczny był czy jadłodajnia? :-)

Kiedyś w barach mlecznych były takie tablice z plastikowymi literkami 
DANIA JARSKIE 
DANIA MIĘSNE 
DODATKI  
i chyba NAPOJE 
Można było zjeść tanio i prawie jak w domu .
Często jadłam pierogi z serem, polane taką śmietaną z cukrem, że do dzisiaj pamiętam jej smak 
A w sezonie z jagodami. Bigos z ziemniakami też pamiętam
Albo mielony z kaszą gryczaną i buraczki na ciepło 
Ale się rozmarzyłam, nie gotuję, idę na obiad proszony