Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

25 lutego 2020 12:32 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tutaj to holenderski zwyczaj , pdp to Holender:-) obiad obiadowy o 13 , to  kanapki , sałatki , owoce takie tam , na co kto ma apetyt .

No pewnie.Nie ma co przyzwyczajen zmieniac, tym bardziej , ze to nikomu nie szkodzi. 
25 lutego 2020 13:11 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Dobrze, że mi przypomnialas o popielcu. Rybę jutro zrobię na obiad :-)

Ja też bym zjadła rybkę smażoną, ale moja pdp nie lubi ryb więc jutro zrobię brat kartofelek ,jajka sadzone i warzywa a dziś miałam zupę jarzynową
26 lutego 2020 10:39 / 2 osobom podoba się ten post
Holenderski Eintopf marchew , ziemniaki i kiełbasa  żona pdp gotuje .
Jutro pożegnalne jedzenie na mieście 
26 lutego 2020 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
Hrabinę wzięła grypa, więc ja dziś w kuchni. Wyboru dużego nie ma, dziadek mi coś o pizzy mówił, potem o kartoflach i jajku... W sumie będzie dziś bratwurst, ziemniaki, gotowa buttergemuese że sklepu i sałatka z ogórka i cukinii
26 lutego 2020 13:16 / 3 osobom podoba się ten post
Już po obiadku miała bratkartefelen jajka sadzone-nawet fajnie wyszły,i warzywa z mrożonek, pdp jest ewangelistą no ale musiała jeść co jej podałam,zresztą ona nie lubi ryby mięsa też mało jadą,jest makaroniarzem,a ja nie
27 lutego 2020 17:36 / 3 osobom podoba się ten post
Co je ?  nikt nie gotuje . 
 
Kotlety mielone, sosik grzybowy z ziemniakami . Sałata lodowa ze szczypiorkiem  .
27 lutego 2020 17:40 / 3 osobom podoba się ten post
No nie ja jem dzisiaj na mieście , wyjeżdżamy o 18
27 lutego 2020 19:00 / 2 osobom podoba się ten post
Świeży karmazyn smażony, ziemniaki, marchewka tarkowana surowa
27 lutego 2020 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki 
27 lutego 2020 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Krupnik, ziemniaki tłuczone z masłem, śmietaną, gałką i koperkiem,mielone (we wtorek dużo nasmażyłam ),sałata masłowa ze szczypiorkiem i śmietaną. 
28 lutego 2020 06:50 / 3 osobom podoba się ten post
Kapuśniak z zasmazką  póżniej usmażę racuchy z twarozkiem . 
28 lutego 2020 10:46 / 2 osobom podoba się ten post
Znów ryba, ziemniaki i marchewka trojkolorowa na cieplo(wersja berlinska) 
28 lutego 2020 10:50
Gotowa zupa grochowa, ale nie w puszce. Chyba od Metzgera
28 lutego 2020 10:50 / 1 osobie podoba się ten post
Nic nie gotuję, zjem coś na mieście. Od środy znów będę gotować dla 3 dorosłych i dziecka...
Muszę trochę odpocząć od 
29 lutego 2020 10:26 / 2 osobom podoba się ten post
Rosól z trzech mięs ( kura, kaczka, wolowina ) juz sie gotuje i pachnie . Znalazłam w ogrodzie zielony lubczyk, wcześnie i to bardzo wczesnie wylazł z ziemi  . Wystarczyło kawałek gałązki i zapach niesie się po całej chacie . Nie robie makaronu, bo mi sie nie chce . Kupiłam do wypróbowania makaron na jajkach przepiórczych . Zobacze jak będzie smakował . Mąz zje wolowinkę gorącą z musztardą i chlebem, mnie wystarczy zupa . Drugie danie jutro będzie .