Co dzisiaj gotujesz na obiad? 15

29 lutego 2020 13:50 / 3 osobom podoba się ten post
Ja miałam dziś racuchy z jabłkiem w środku  i posypuję cukrem pudrem a pdp z musem jabłkowym za to jutro planuję schabowego z ziemniakami i sos z pieczarek,wreszcie schabowe bo pdp zabardzo nie lubi mięsa, jak będzie chciała to jej zrobię jajko sadzone
29 lutego 2020 15:37 / 5 osobom podoba się ten post
Wczoraj sza zupa pomidorowa ugotowana jeszcze przez zmienniczke 
29 lutego 2020 15:55 / 3 osobom podoba się ten post
Gotowa zupa pomidorowa, ale nie w puszce. Od Metzgera. Ale się cenią, kilogram mrożonki 6 euro... Żeby to jakiś ekstra smak jeszcze odpowiedni do tej ceny  był. Dziadkowi i sobie ekstra  ugotowałem jeszcze Maultaschen. Jutro jakaś inna zupa gotowa
Nie, nie narzekam, ale babka chyba boi się oddać kuchnię do mojej dyspozycji
29 lutego 2020 17:14 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Gotowa zupa pomidorowa, ale nie w puszce. Od Metzgera. Ale się cenią, kilogram mrożonki 6 euro... Żeby to jakiś ekstra smak jeszcze odpowiedni do tej ceny  był. Dziadkowi i sobie ekstra  ugotowałem jeszcze Maultaschen. Jutro jakaś inna zupa gotowa:smiech3:
Nie, nie narzekam, ale babka chyba boi się oddać kuchnię do mojej dyspozycji:nerwowy1::smiech2:

Napisze Ci Luke, że nigdy nie jadłam tej zupy z Metzgerei. Chyba niczego nie straciłam co? 
Żeby było w temacie , to dziś na szybko spagetti carbonara i sałata grecka. Nie było czasu stać przy kuchni. Trzeba było posprzątać to, co chłop nabałaganił podczas mojej nieobecności-upsss- nie posprzątał tak , jakby mi to odpowiadało( bzidko, bzidko) 
02 marca 2020 10:51 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj placki z jabłkami 
Jutro gołąbki z sosem pomidorowym. 
Właściwie to mam już menu obiadowe do końca zlecenia ustalone 
Co nakupilam to postaram się zużyć bo nikt tu nie przyjeżdża a dziadek sam nie gotuję tylko śniadania i kolacje sobie robi. Nie chcę więc zostawiac jakiś obiadowych produktów 
 
02 marca 2020 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Kika67

Dzisiaj placki z jabłkami :-)
Jutro gołąbki z sosem pomidorowym. :gotuje:
Właściwie to mam już menu obiadowe do końca zlecenia ustalone :radosc1:
Co nakupilam to postaram się zużyć bo nikt tu nie przyjeżdża a dziadek sam nie gotuję tylko śniadania i kolacje sobie robi. Nie chcę więc zostawiac jakiś obiadowych produktów :-)
 

I dobrze myślisz
02 marca 2020 11:10 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam obiad od wczoraj b.dobry schabowe,ziemniaki ugotuję na świeżo, sos pieczarkowy mojej roboty i marchewką i zostało trochę kapusty czerwonej aaaa jeszcze są ogórki konserwowe  a jutro to jakiegoś gotowca zrobię,lubię Spezlepfane spróbujcie,
03 marca 2020 20:16 / 2 osobom podoba się ten post
Miały być gołąbki ale od rana wpadłam w trans :oc
zko2:
Zrobiłam filet z indyka w panierce, ziemniaki i kalafior z brokułem na cieplo.
Jutro gołąbki zrobię bo już wszystko posprzatalam nawet bagaze częściowo mam.spakowane. Jak synowa podopiecznego wróci to o pożyczenie wagi ja poproszę. Muszę to poważyć czy aby zmieszczę się w limitach dopuszczalmosci. 
Kurcze blade ja wszystkie tematy teraz pomieszalam 
04 marca 2020 08:42 / 3 osobom podoba się ten post
Kupiłam frytki, zrobię do tego schobowe i mizerię i będzie luks obiad 
04 marca 2020 09:06 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj robie tadzin na obiad .To jest taki szybki  i smaczny obiad .
Skrzydelka drobiowe smaze na oliwie w garnku  . Dodaje sporo cebuli krojonej w piorka , czonek tez sporo . Z przyparaw to sol, pieprz, papryka, imbir mozna tez kurkumę  dodac . Ziemniaki w duza kostke pokrojone i na wierzch wsypuje zielony groszek .Zalewa sie to woda i gotuje na bardzo malym ogniu do miekkosci .Caly widz polega na tym, ze nie wolno dolewac wody i nie wolno tego mieszac . Jest to potrawa marokanska, bardzo smaczna, aromatyczna w zawiesistym sosie . 
04 marca 2020 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś swojsko....ziemniaki.....kiełbasa ślaska z patelni z cebulka i surówka z kwaszonej kapusty takiej naszej 
04 marca 2020 17:14 / 3 osobom podoba się ten post
Senior miał tlustsza wersję, bo pieczone żeberka, tłuczone ziemniaki z sosem i brukselka, a do tego mizerią. Wszystko ze świeżym szczypiorkiem. Zamiast mięsa dla mnie - sadzone jajko?
05 marca 2020 06:53 / 2 osobom podoba się ten post
Barszcz z czerwonych buraczków z  suszonym grzybkiem i krokiety . 
05 marca 2020 08:56 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Barszcz z czerwonych buraczków z  suszonym grzybkiem i krokiety . 

Kurcze, dawno nie jadałam prawdziwego barszczu, narobiłas smaka. 
05 marca 2020 09:03 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj dzień na rybę z ryneczku sałata , brukselka i ziemniakami .