Jak minął dzień 7

14 lutego 2020 16:17 / 6 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Z kwartału na kwartał wszystko drożeje...jak żyć panie premierze? jak żyć?

Ja 500+już nie dostaje zresztą nigdy nawet rodzinne nam się nie należało bo zawsze o parę złotych nam przekraczał dochód. Prąd też podrożał. Mają dawać jakieś groszowe rekompensaty ale oczywiście my znów nic nie dostaniemy.
Jeszcze my jak my. Jakoś sobie z mężem poradzimy ale obawiam się, że młodzi ludzie nie udźwigną tego ciężaru.i.zsczna się buntować bo ile można dać sobie zabierać i pracować na innych. Jakoś czarno to wszystko widzę. 
14 lutego 2020 16:21 / 5 osobom podoba się ten post
Wiecie co chyba Slony karmel sobie otworzę może jakoś inaczej spojrzę na świat 
14 lutego 2020 16:34 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Z kwartału na kwartał wszystko drożeje...jak żyć panie premierze? jak żyć?

Do opieki jechać .
14 lutego 2020 16:38 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Włos się na głowie jeży. Niby wszystko 2zl  5 zł i uzbierała się taka suma :-(
Rachunek za wodę zapłaciłam. Poprzednio tak 150-180 płaciła w zaleznisci czy w domu byłam czy nie. Teraz 300 zł :zaskoczenie1::placze1:
Nas jest 6 osób. 
Proszę napiszcie  że też tak macie!!!! 

Niestety, dokładnie tak :prąd i woda do dopłaty,użytkowane tyle co zawsze,te same osoby, i nowe rachunki oczywiście wyższe zaliczki .Pytałam sąsiadki jak u niej,też to samo.Pozostaje jeździć do Niemiec, do pracy, żeby na rachunki zarabiać.
14 lutego 2020 16:38 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Czego pewna? :zaskoczenie1:, że stoi :super:

Że spakowana, może się nie przewroci  Teraz jeszcze sprawdzam czego nie zapakowałam 
14 lutego 2020 16:40 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Ja 500+już nie dostaje zresztą nigdy nawet rodzinne nam się nie należało bo zawsze o parę złotych nam przekraczał dochód. Prąd też podrożał. Mają dawać jakieś groszowe rekompensaty ale oczywiście my znów nic nie dostaniemy.
Jeszcze my jak my. Jakoś sobie z mężem poradzimy ale obawiam się, że młodzi ludzie nie udźwigną tego ciężaru.i.zsczna się buntować bo ile można dać sobie zabierać i pracować na innych. Jakoś czarno to wszystko widzę. :-(

Zapomij o rekompenscie   To będzie  zawiła procedura, trzeba skladać wnioski i czekać, ale dopiero 2021 roku za rok 2020 .  Ale jest rozwiązanie ................. zamiast 6 tygodni " na wyjeździe " trzeba zostać 12 tygodni 
14 lutego 2020 16:42 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Wiecie co chyba Slony karmel sobie otworzę może jakoś inaczej spojrzę na świat :smiech3::slodki krolik:

Obawiam się, że karmel na takie rozterki za cienki jest 
14 lutego 2020 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Obawiam się, że karmel na takie rozterki za cienki jest :pije i pali:

Można soli dodać . Wiadomo..... słodko nie bedzie 
14 lutego 2020 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Niestety, dokładnie tak ::do bani:prąd i woda do dopłaty,użytkowane tyle co zawsze,te same osoby, i nowe rachunki oczywiście wyższe zaliczki .Pytałam sąsiadki jak u niej,też to samo.Pozostaje jeździć do Niemiec, do pracy, żeby na rachunki zarabiać.:radosc1:

Jest to jakieś rozwiązanie bo inaczej sobie nie wyobrażam żeby zakupy robić w Polsce. Jak wracam do Pl i muszę zrobić zakupy bo w lodówce tylko światło jest to przeraża mnie ile ja wydaje pieniędzy. I tak sobie porownuje weź 100 zlotych i nic do domu bardzo nie kupisz a weź 100 euro jednak już jakieś zakupy widać. 
14 lutego 2020 17:02 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jest to jakieś rozwiązanie bo inaczej sobie nie wyobrażam żeby zakupy robić w Polsce. Jak wracam do Pl i muszę zrobić zakupy bo w lodówce tylko światło jest to przeraża mnie ile ja wydaje pieniędzy. I tak sobie porownuje weź 100 zlotych i nic do domu bardzo nie kupisz a weź 100 euro jednak już jakieś zakupy widać. 

No ale 100 euro to więcej niz 400 zł. Nie można tak przeliczać.
14 lutego 2020 17:05 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zapomij o rekompenscie :-(  To będzie  zawiła procedura, trzeba skladać wnioski i czekać, ale dopiero 2021 roku za rok 2020 .  Ale jest rozwiązanie ................. zamiast 6 tygodni " na wyjeździe " trzeba zostać 12 tygodni :nerwowy2:

Wszystko wskazuje na to,że Twój pomysł będzie trzeba wprowadzić w życie 
14 lutego 2020 17:19 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

No ale 100 euro to więcej niz 400 zł. Nie można tak przeliczać.

Inna wartość pieniądza jest tutaj...do mojej babci raz w miesiącu przychodzi ksiądz i Ona mu daje 20€, ksiądz w Polsce 20zł chyba by nawet nie wziął...bo za mało...a za te 400zł i tak nie zrobisz zakupów na cały tydzień, nawet dla dwóch osób...
14 lutego 2020 17:32 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Obawiam się, że karmel na takie rozterki za cienki jest :pije i pali:

Nie wiem jak karmel ale ja jestem za cienka na pewno 
14 lutego 2020 17:40 / 4 osobom podoba się ten post
Cały dzień mnie tu nie było i co widzę o zgrozo rachunki,opłaty ,karkulacje przeliczanie No tak nie da się żyć samą miłością  więc, weiter fahren nach De  
14 lutego 2020 17:44 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Cały dzień mnie tu nie było i co widzę o zgrozo rachunki,opłaty ,karkulacje przeliczanie :-)No tak nie da się żyć samą miłością :serce: więc, weiter fahren nach De :ferrari::motor::jazda na rowerze: 

Jakby na to nie patrzeć i kalkulować z miłości nie da się wyżyć za