Jak minął dzień 7

14 lutego 2020 19:10 / 6 osobom podoba się ten post
Teraz sobie siedzę i słucham polskich piosenek podobno najpiękniejszych o miłości, Nie mogę Ci wiele dać. Nie mogę dać wiele Ci.... "
Zastanawiam się o co chodzi w tej piosence 
14 lutego 2020 19:23 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Inna wartość pieniądza jest tutaj...do mojej babci raz w miesiącu przychodzi ksiądz i Ona mu daje 20€, ksiądz w Polsce 20zł chyba by nawet nie wziął...bo za mało...a za te 400zł i tak nie zrobisz zakupów na cały tydzień, nawet dla dwóch osób...

Małgosz nie wiem co ty jesz, mnie wystarczy nawet dla dwóch osób  Ale każdy kupuje co lubi. 
14 lutego 2020 19:38 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Teraz sobie siedzę i słucham polskich piosenek podobno najpiękniejszych o miłości, Nie mogę Ci wiele dać. Nie mogę dać wiele Ci.... "
Zastanawiam się o co chodzi w tej piosence :zawstydzony:

... Bo sam niewiele mam... 
14 lutego 2020 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

... Bo sam niewiele mam... :-)

A to o dobra materialne chodziło. Dziękuję teraz już wiem
14 lutego 2020 19:46 / 7 osobom podoba się ten post
W domu jest trzech chłopa, jeden jeszcze przez rok nastolatek - żerte... To i na jedzenie idzie. Tutaj z dziadkiem też trochę wydajemy, choć wydaje się, że nic takiego nie kupuję.
Podwyżki zapewne były już przez analityków dawno przewidywane- stąd obietnice podniesienia najniższej pensji- bo i tak w efekcie na jedno wyjdzie. Takie jest moje zdanie.
Mój dziadek urodził się w USA. Pradziadkowie wyemigrowali. Ale ich rodzice namawiali do powrotu. Brat dziadka, z którym o tym rozmawiałam mówił, że żałowali. Tam już mieli jakąś stabilizację, pracę. Tu nie dość, że biednie, to jeszcze wojna. Ale nie wszystko się przewidzi...
Swoich dzieci nie trzymamy- niech szukają takiego miejsca, gdzie będą dobrze się czuć. Jeśli to miałoby być gdzieś daleko- też ok. Jeśli blisko- tym lepiej.
 
 
14 lutego 2020 19:47 / 6 osobom podoba się ten post
Jestem ciekawa tylko, jak w tym wszystkim euro będzie stało- bo nasza realna pensja też w dół pójdzie..
14 lutego 2020 19:58 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Jestem ciekawa tylko, jak w tym wszystkim euro będzie stało- bo nasza realna pensja też w dół pójdzie..

Euro od kilku lat jest stabilne nie spada poniżej 4 zł ale też zbytnio nie idzie do góry. Ostatnio płacę w opiece wzrosły ale przeciez nie będą rosły w nieskończoność 
14 lutego 2020 20:17 / 6 osobom podoba się ten post
Kika67

Byłam na zleceniu od 2 mają do 16 czerwca. Podopieczna była wielbicielka szparagów no i owoce typu awocado, mango i inne też chętnie jadła. Ona płaciła za zakupy. Kiedyś policzylam bo razem chodziłyśmy na zakupy. 120 euro tygodniowo tak plus minus wydawała i to bez żadnych smakołyków :-(

Małgoszg pisała chyba o 400 zł tygodniowo na 2 osoby w Polsce?
Tak do końca to chyba nie można postawić znaku równości między wydanymi 100 euro tutaj i 400 zł u nas. Tak mnie się  wydaje. 
Tutaj też na 2 osoby wydajemy  120-130 euro na tydzień. Co prawda bardzo mało wydajemy na mięso (raz w tygodniu),ale świeże ryby, dużo  świeżych warzyw, owoce różne , też kilka avocado, pieczywo tylko z piekarni, a chlebek lubimy, wędliny i sery też zza "teki ",żadne pakowane i wystarcza jeszcze na słodkości do kawy, moje czekolady (nie wszystkie oczywiście ,ale 1-2),babci Haribo i wystarcza jeszcze na wyjście do kawiarni raz w tygodniu. 
Na deserki Dr Oetkera też sobie nie żałujemy 
14 lutego 2020 20:19 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Małgoszg pisała chyba o 400 zł tygodniowo na 2 osoby w Polsce?
Tak do końca to chyba nie można postawić znaku równości między wydanymi 100 euro tutaj i 400 zł u nas. Tak mnie się  wydaje. 
Tutaj też na 2 osoby wydajemy  120-130 euro na tydzień. Co prawda bardzo mało wydajemy na mięso (raz w tygodniu),ale świeże ryby, dużo  świeżych warzyw, owoce różne , też kilka avocado, pieczywo tylko z piekarni, a chlebek lubimy, wędliny i sery też zza "teki ",żadne pakowane i wystarcza jeszcze na słodkości do kawy, moje czekolady (nie wszystkie oczywiście :-),ale 1-2),babci Haribo i wystarcza jeszcze na wyjście do kawiarni raz w tygodniu. 
Na deserki Dr Oetkera też sobie nie żałujemy :-)

To tak 400 zł tygodniowo dla 2 osób w Polsce to jest wystarczająco 
14 lutego 2020 21:21 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Małgosz nie wiem co ty jesz, mnie wystarczy nawet dla dwóch osób :-) Ale każdy kupuje co lubi. 

No właśnie...jeden woli szynke konserwową z biedronki a drugi szynke z parwdziwej wędzarni...
14 lutego 2020 21:23 / 4 osobom podoba się ten post
Coś dziś zmęczony jestem... Przed południem wizyta z dziadkiem u urologa, jest wszystko ok. Potem córka przyjechała, przywiozła gyros, tzatziki i itp. Gotówce. Po misce pomidorówki mojej sopsztowali. Po obiedzie pojechałem autobusem do małego miasteczka,potem znów pogawędka z dziadkami i córką. Teraz jeszcze tylko kąpiel i do wyrka
14 lutego 2020 21:24 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dla dwóch osób to chyba 400 zł na tydzień powinno wystarczyć?
I niekoniecznie najtańsze produkty. 
Tyle że ja bardziej roślinożerna :-)jestem ,chociaż warzywa i owoce też wcale nie są najtańsze. Najwięcej wydaję, jak muszę chemię i kosmetyki kupić, a te, jak na złość, jak się kończą, to wszystkie jednocześnie :-(

Przy obecnych cenach mięsa te cztery stówki na cały tydzień to wcale nie tak wiele...niestety...
14 lutego 2020 21:28 / 4 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Przy obecnych cenach mięsa te cztery stówki na cały tydzień to wcale nie tak wiele...niestety...

No niestety 
Przy 3 dorosłych i jednym małym dziecku, to prawie codziennie na śniadanie tylko 50 zł "się rozmieniało ",jak mnie syn z rodziną odwiedza 
 
14 lutego 2020 22:50 / 2 osobom podoba się ten post
Iwonia widzę Cię cześć już w domu czy w robocie ?
14 lutego 2020 23:03 / 5 osobom podoba się ten post
Cześć Konwalio, jestem jeszcze w domku.