Jak minął dzień 8

07 kwietnia 2020 11:03 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Ja w niedzielę jechałam z Bracia kamienie i był komplet. Generalnie złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Ale w tym momencie komplet osób na pokładzie to troszku nie halo. Potem syn odp pytał się ile osób było w busie. Zgodnie z prawdą od rzekłam komplet. A on mi na to że firma chciała od niego 2 * więcej kasy bo będa tylko 3-4 osoby na pokładzie. Ale że byłam zbyt zmęczona po podróży to mówie załatwiaj z firmą, ja na to wpływu nie mam

Czyli ile osób jechało busem. ? 
07 kwietnia 2020 11:41 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Czyli ile osób jechało busem. ? 

Ale z tego co wiem, to w busach do 9 osób nie ma takiego ograniczenia, żeby co drugie miejsce było wolne. To firmy od siebie wprowadzały takie ograniczenia. 
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowe-ograniczenia-ile-osob-w-samochodzie/x3xk3h7
07 kwietnia 2020 12:27 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Ale z tego co wiem, to w busach do 9 osób nie ma takiego ograniczenia, żeby co drugie miejsce było wolne. To firmy od siebie wprowadzały takie ograniczenia. :-)
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-nowe-ograniczenia-ile-osob-w-samochodzie/x3xk3h7

Ja wiem,że ograniczenia dotyczą busów pow.9 osób, ale tu chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jest różnica, czy w busie będzie 9 osób, czy np.4.Jednak większe odległości między pasażerami to mniejsze prawdopodobieństwo ew.zarażenia. Przecież nasza podróż do pracy trwa zwykle kilkanaście godzin.Komplet pasażerów to,moim zdaniem w obecnej sytuacji, duże ryzyko. 
07 kwietnia 2020 13:18 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Ja wiem,że ograniczenia dotyczą busów pow.9 osób, ale tu chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Jest różnica, czy w busie będzie 9 osób, czy np.4.Jednak większe odległości między pasażerami to mniejsze prawdopodobieństwo ew.zarażenia. Przecież nasza podróż do pracy trwa zwykle kilkanaście godzin.Komplet pasażerów to,moim zdaniem w obecnej sytuacji, duże ryzyko. 

Rozumiem, dlatego wspomniałem, że niektóre firmy zrobiły takie ograniczenia same od siebie 
07 kwietnia 2020 13:25 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Rozumiem, dlatego wspomniałem, że niektóre firmy zrobiły takie ograniczenia same od siebie :-)

07 kwietnia 2020 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
marta74

Czyli ile osób jechało busem. ? 

8 + kierowca :) 
07 kwietnia 2020 14:22
pulpecja86

8 + kierowca :) 

odważna jesteś 
07 kwietnia 2020 14:39 / 3 osobom podoba się ten post
⚠️ Wjazd do Niemiec??, Nowe uregulowania❗️ #Kwarantanna❗️
 
W związku z pandemią koronawirusa niemiecki rząd planuje wprowadzenie od 10 kwietnia 2020 r. obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantanny dla wszystkich mieszkańców Niemiec, którzy wracają z zagranicy.
 
Co to oznacza?
 
✅ Obywatele Niemiec, obywatele krajów strefy Schengen (w tym Polacy) lub osoby mieszkające od wielu lat w Niemczech, które powracają do Niemiec po co najmniej kilkudniowym pobycie za granicą, aby wrócić do swojego miejsca zamieszkania podlegać będą obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Osoby wjeżdżające do kraju powinny tam, gdzie jest to możliwe, otrzymać na ten temat pisemną informację - w szczególności jest to obowiązkowe na lotniskach. Policja Federalna przejmie w drodze pomocy urzędowej informowanie podróżnych o obowiązujących regulacjach.
✅ Osoby podróżujące bez ważnego powodu nie mają prawa wjazdu do Niemiec.
✅ Osoby chcące wjechać do Niemiec w celu podjęcia pracy na co najmniej kilka tygodni, muszą posiadać dowód, że zapewnione im zostanie odbycie dwutygodniowej kwarantanny lub przez zakład podjęte zostaną równoważne działania w celu zachowania higieny i unikania kontaktu. Ta regulacja ograniczona może zostać do określonych rodzajów pracy oraz wskazanej ilości osób (np. pracownicy sezonowi).
 
✅ Obowiązkowi kwarantanny nie podlegają:
 ➡️ osoby, które przekraczają granicę z Niemcami codziennie (pracownicy) lub na kilka dni (np. osoby w podróży służbowej, serwisanci), nie wykazują symptomów choroby, a ich podróże są konieczne i nie mogą zostać odroczone w czasie.
 ➡️ kierowcy, którzy zawodowo przewożą przez granicę osoby, towary i rzeczy w ruchu drogowym, statkami lub statkami powietrznymi, w związku z czym przekraczają granicę do i z Niemiec.
 ➡️ osoby, które podróżują w tranzycie w drodze do kraju swojego stałego pobytu.
 
Te nowe uregulowania mają być niezwłocznie przekazane UE do ratyfikacji i wejść w życie 10. kwietnia 2020. Ich obowiązywanie jest czasowo ograniczone i - jak zapewnia niemiecki rząd - będzie na bieżąco weryfikowane w kontekście zasadności i współdziałania z innymi ograniczeniami obowiązującymi w Niemczech.
07 kwietnia 2020 14:41 / 3 osobom podoba się ten post
Znalazłam w internecie na stronie Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w Niemczech
07 kwietnia 2020 14:54 / 5 osobom podoba się ten post
Zwarta i gotowa czekam na transport do 48431 Rheine... Nowe otwarcie. Się okaże, jakie. Nie wiem, czemu ta pierwsza tutejsza koordynatorka, co do mnie przez przypadek zadzwoniła, to Lubekę wymieniła. i znów, jak na mapie patrzyłam to dosłownie na obrzeżach miasta- zdaje się dwa domy dalej już są pola pocięte ścieżkami. To będzie gdzie łazić- samotnie. Chyba, że spotkam jakąś Polkę- jedną, bpo we dwie można chodzic
 
07 kwietnia 2020 14:59 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Znalazłam w internecie na stronie Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w Niemczech

Przed chwilą z firmą rozmawiałam i przy okazji o tę kwarantannę spytałam. Powiedziano mi, że panie do opieki będą z tego zwolnione, ale będą musiały mieć odpowiednie papiery. Mi też teraz wysłano takie jakby przepustki na dojazdy. Gorzej będą miały te, co na czarno.
07 kwietnia 2020 15:08 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Przed chwilą z firmą rozmawiałam i przy okazji o tę kwarantannę spytałam. Powiedziano mi, że panie do opieki będą z tego zwolnione, ale będą musiały mieć odpowiednie papiery. Mi też teraz wysłano takie jakby przepustki na dojazdy. Gorzej będą miały te, co na czarno.

Udanego nowego startu! Bezpiecznej podróży że
07 kwietnia 2020 15:12 / 4 osobom podoba się ten post
Przewozi mnie brat koordynatorki prywatnym samochodem. A tam znów niewiadoma- ale już to mnie wzrusza
07 kwietnia 2020 15:14 / 4 osobom podoba się ten post
Już miałam nadzieję , że znikasz z Westfalii . Ale chyba 48 to nadal NRW
Personel medyczny jest wyłączony z obowiązku kwarantany . Firmy wystawiają taki glejt . 
07 kwietnia 2020 15:53 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Przewozi mnie brat koordynatorki prywatnym samochodem. A tam znów niewiadoma- ale już to mnie wzrusza:-)

Powodzenia  i uważaj na siebie