Koronawirus

30 marca 2020 13:59 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Wieści z frontu. Szkolnego najpierw. W dobie nauczania przez internet bez drukarki jak bez ręki. Nasza się psuła, koleżanka przywiozła miesiąc temu taką po teściu. No wczoraj dziecku udało się ją poruszyć po prawie 2 latach stania i WYDRUKOWAŁA. M.in. kardridż wrzątkiem potraktował. Druga wiadomość jest taka, że jednym z pomysłów na maturę jest przepisanie ocen z końca roku. Tu akurat w przypadku syna jest nieźle. Ale to mało prawdopodobne ponoć- rozmawiałam z nim o tym.
 
A tutaj- to czekanie mnie dobija i już wrzuciałam z nerwów pościel swoją do prania. Jak dziś nie wyjadę, a jakoś nie widzę gdzie to miałaoby być, to najwyżej w czystej dziś będę spała:-) Młody wyjechał na parę godzin do szkoły- pewnie to ostatni raz przed przerwą świąteczną.
 
Do pdp. przyszedł jakiś facet z firmy, tydzień temu też, to widzę, że w poniedziałki są omawiane sprawy zawodowe a ja latam potem i dezynfekuję okolice pobytu owego gościa.
 
Czekam, czekam, czekam, czekam.....

Zadzwoń jak masz chęć pogadać.
30 marca 2020 15:25 / 4 osobom podoba się ten post
W najbliższych dniach spodziewamy się większych przyrostów. To nie jest nawet koniec początku epidemii - powiedział po godzinie 15 minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
30 marca 2020 16:46 / 3 osobom podoba się ten post
Czy oglądał ktoś, wczoraj wieczorem na tvn,dokument o koronawirusie w Chinach ?
Pokazywali też w norweskiej telewizji .
Horror po prostu. Aż trudno uwierzyć, że to się działo naprawdę 
31 marca 2020 08:08 / 2 osobom podoba się ten post
Wiem, że wszyscy mają dość tej paskudy, ale to się jednak wiąże.
Z rana pierwsza rzecz, której szukam, to liczba NOWYCH ZACHOROWAŃ we Włoszech, wcześniej w Chinach. No i od ok 20 marca jest spadek (umiera dużo, ale chodzi mi o nowe przypadki), z wahnięciami w górę- dwoma chyba. No i chodzi mi o dziennikarzy i to, co jest ważniejsze. Bo artykuł pod tytułem "We Włoszech padł rekord." jest gdzieś nisko , w mało ważnym miejscu. A informacja w nim, to że wczorach było 1648 nowych zachorowań, przy- ostatnio pomiędzy 4 a 5,5 tysięca dziennie. Spadek jest, a wczoraj ostry. Rekord wyleczonych też. Ale to mało ważne informacje, lepiej epatować tymi tragicznymi...
31 marca 2020 08:10 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Czy oglądał ktoś, wczoraj wieczorem na tvn,dokument o koronawirusie w Chinach ?
Pokazywali też w norweskiej telewizji .
Horror po prostu. Aż trudno uwierzyć, że to się działo naprawdę :-(

Nie widziałam. Możesz podesłać linka? Dziękuję
31 marca 2020 09:18 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Chyba dobre wyjście. Na moje szczęście widze, że dobrze zrobiłam otwierając rachunek na CHF w ich rodzimym kraju. Tam są bezpieczne.

Twoja kasa jest najbezpieczniejsza bo w CHF. A jak masz konto w Szwajcarii to już super. Nie wiadomo jak zachowa się euro i jak przeżyją ten kryzys banki. Jedno jest pewne, korona będzie dla tych celów też wykorzystywana. Polityka jest wredna. 
31 marca 2020 09:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Nie widziałam. Możesz podesłać linka? Dziękuję:kwiatek dla ciebie:

To był materiał z cyklu Ewa Ewart poleca w TVN
 

 
31 marca 2020 09:51 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Wiem, że wszyscy mają dość tej paskudy, ale to się jednak wiąże.
Z rana pierwsza rzecz, której szukam, to liczba NOWYCH ZACHOROWAŃ we Włoszech, wcześniej w Chinach. No i od ok 20 marca jest spadek (umiera dużo, ale chodzi mi o nowe przypadki), z wahnięciami w górę- dwoma chyba. No i chodzi mi o dziennikarzy i to, co jest ważniejsze. Bo artykuł pod tytułem "We Włoszech padł rekord." jest gdzieś nisko , w mało ważnym miejscu. A informacja w nim, to że wczorach było 1648 nowych zachorowań, przy- ostatnio pomiędzy 4 a 5,5 tysięca dziennie. Spadek jest, a wczoraj ostry. Rekord wyleczonych też. Ale to mało ważne informacje, lepiej epatować tymi tragicznymi...

W Lombardii sytuacja się znacznie poprawia . Może damy radę .
31 marca 2020 10:54 / 5 osobom podoba się ten post
Odkąd nie śledzę newsów Polsat24 jestem zdrowsza i nie mam żadnych objawów. A miałam.     
31 marca 2020 13:00 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Twoja kasa jest najbezpieczniejsza bo w CHF. A jak masz konto w Szwajcarii to już super. Nie wiadomo jak zachowa się euro i jak przeżyją ten kryzys banki. Jedno jest pewne, korona będzie dla tych celów też wykorzystywana. Polityka jest wredna. 

Juz jest chyba wykorzystywana.
Całe szczęscie dałam się przekonać szefowi do  otwarcia tego konta.Nie paliło mi się. Jednak szybko się przekonałam, że decyzja była słuszna. Chociażby ze względu na koszty prowadzenia takiego konta, czy koszty przelewu. Taniej niż u nas i szybciej.
Zabezpieczenia też lepsze niż oferuja nasze polskie banki.
31 marca 2020 13:24 / 2 osobom podoba się ten post
O utratę pracy boją się szczególnie pracownicy z sektora gastronomicznego, rozrywkowego, turystycznego oraz transportowego. Handel i przemysł ciężki również muszą ciąć swoje kadry.

 
- Ze względu na uderzenie koronawirusa w gospodarkę światową, której jesteśmy częścią, spodziewamy się niestety wzrostu bezrobocia, bo 80 proc. naszego eksportu ukierunkowana jest na Zachód, gdzie nastąpiło zamrożenie gospodarek - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji na której ogłoszono kolejne obostrzenia w przemieszczaniu się. Nie tylko branże oparte na eksporcie mają ogromne problemy. Masowe zwolnienia są kwestią tygodni – to gospodarcze żniwo epidemii COVID-90
 
31 marca 2020 14:00 / 3 osobom podoba się ten post
Rząd wprowadził nowe obostrzenia . Kwarantanna dla kierowców busów , połowa miejsc  może być zajęta . Życie społeczne bardziej kontrolowane .
31 marca 2020 14:10 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Rząd wprowadził nowe obostrzenia . Kwarantanna dla kierowców busów , połowa miejsc  może być zajęta . Życie społeczne bardziej kontrolowane .

Akurat o kwarantannie dla kierowców busów nic nie wspominali
 
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-nowe-obostrzenia-i-zasady-6494828210509441a
31 marca 2020 14:14 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Akurat o kwarantannie dla kierowców busów nic nie wspominali
 
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-nowe-obostrzenia-i-zasady-6494828210509441a

No właśnie cóż źle przeczytałam 
31 marca 2020 14:46 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

No właśnie cóż źle przeczytałam