Koronawirus

26 marca 2020 17:03 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Ok , będziesz Koleżanko z Gusia bez sałaty odbywać kare:-)

Koperkowej sobie pojemy 
26 marca 2020 17:05 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Mycha nie bądz upierliwa :-) pisałam o wsparciu gospodarki . U nas szykuje się kilka milionów bezrobotnych o to mi chodziło . Koronawirus ważna rzecz, ale jeśc też trzeba .

No cooo ?? Jedni moga być upierdliwi a drudzy nie  Demokrację mamy. 
26 marca 2020 17:07 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

No cooo ?? Jedni moga być upierdliwi a drudzy nie :lol1: Demokrację mamy. 

Mynia  kochana, ważne, że humor dopisuje 
26 marca 2020 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha widzisz w telewizorze, że minister Schreiber podszedł do posła Kaczyńskiego bliżej jak na 1 m.  Powinni posiedzenie przerwać .
26 marca 2020 17:11 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

https://www.rp.pl/Koronawirus-2019-nCoV/200229663-USA-Trump-chce-przeznaczyc-25-mld-dol-na-walke-z-koronawirusem.html          :chaplin: tu pomyłka , . Ponad 2 mld dolarów .

Gdzie nam sie do nich równać. My mamy ogromny dług a oni ogromniasty   
26 marca 2020 17:15 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Gdzie nam sie do nich równać. My mamy ogromny dług a oni ogromniasty :lol2: :lol3: 

A u nich śmiertelność wysoka . Matko Sw. tu już tylko niebiosa moga  pomóc . W Indiach co się dzieje  . Wyobrażasz sobie co sie dzieje w dzielnicach dla ubogich ?
26 marca 2020 17:18 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

A u nich śmiertelność wysoka . Matko Sw. tu już tylko niebiosa moga  pomóc . W Indiach co się dzieje :placze1::placze1: . Wyobrażasz sobie co sie dzieje w dzielnicach dla ubogich ?

Wolę nie myśleć. Nie pomogę im tym, że doła zaliczę bo .....
26 marca 2020 17:32 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Wolę nie myśleć. Nie pomogę im tym, że doła zaliczę bo .....

Takie informacje działają na wyobraźnie, dlatego mnie do miasta nawet na " setkę " nikt nie wyciągnie  .
27 marca 2020 07:53 / 4 osobom podoba się ten post
na tej stronce zawsze aktualna mapa
 
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-mapa
 
Stan na 7.53
27 marca 2020 08:50 / 4 osobom podoba się ten post
Mówią, że te oficjalne liczby o przypadkach, należy pomnożyć razy cztery . 
27 marca 2020 09:12 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Takie informacje działają na wyobraźnie, dlatego mnie do miasta nawet na " setkę ":-) nikt nie wyciągnie  .

No nie możesz kuleć na jedną nogęa na dwie setki?
27 marca 2020 09:19 / 5 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Mówią, że te oficjalne liczby o przypadkach, należy pomnożyć razy cztery . 

Myślę, że statystyki są zaniżane. To jest manipulacja nami przed wyborami. Jak to prezydent Ameryki powiedział, że więcej ten wirus zabije ludzi z głodu i z nędzy już sam wirus w sobie. Chyba w tym jest dużo prawdy. Skala samobójstw może być większa niż koronawirusa. 
27 marca 2020 10:03 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Myślę, że statystyki są zaniżane. To jest manipulacja nami przed wyborami. Jak to prezydent Ameryki powiedział, że więcej ten wirus zabije ludzi z głodu i z nędzy już sam wirus w sobie. Chyba w tym jest dużo prawdy. Skala samobójstw może być większa niż koronawirusa. 

Najbardziej wiarygodne statystyki to chyba norweskie. Podają w nich nawet ilość wykonanych testów i liczbę zakażonych osób na każde 100 tys mieszkanców. 
Nie doliczą się dokładnie nigdy- te liczby to osoby zarejestrowane. Ilu jest faktycznie zakażonych? Nie wiedzą, bo ludzie już zakażają na kilka dni przed pojawieniem się objawów , a są i osoby u których te objawy nie wystąpiły.
Manipulacje z powodów politycznych też możliwe. Nie potrafimy się zjednoczyć nawet w obliczu bardzo trudnych sytuacji. Jak trwoga to do Boga, a jesli już poczujemy się w miarę bezpiecznie to apiać od nowa. Jak w tym dowcipie. Ot taka podła, małostkowa natura ludzka.
27 marca 2020 10:05 / 1 osobie podoba się ten post
27 marca 2020 10:18 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/koronawiru-ich-nie-beda-leczyc/6y0kwes

To tylko grypa- mówili...Ale grypa nigdy nie spowodowała załamywania się systemów zdrowotnych. Podają , że 80% przechodzi chorobę lekko, ale w przypadku pandemii o skali globalnej te 20 % potrzebujących hospitalizacji wymusza zastanowienie się nad takimi dramatycznymi wyborami.