Koronawirus

29 marca 2020 08:13 / 4 osobom podoba się ten post
Koleżanka wczoraj wracała do Polski busem. No niestety chyba się będzie robiło krucho z przewozami. Busiarze dostali jednak wytyczne, że po przekroczeniu granicy też idą na obowiązkowa kwarantannę. Busy zawieszaja przejazdy. Firma przewozowa "Kamil" umieściła taka informację na FB. 
29 marca 2020 09:02 / 4 osobom podoba się ten post
To ja inaczej. Przedtem śledziłam Chiny, teraz Włochy. Szukam codziennie informacji o zachorowaniach z poprzedniego dnia. Od kilku dni we Włoszech obserwuje się spadek nowych zachorować. Przedwczoraj był niestety wzrost, ale wczoraj znów mniej. Śmiertelność wysoka, niestety- to są osoby chorujące od jakiegoś czasu, które przegrały walkę- z chorobą, a może też z systemem- czyli brakiem odpoiedniej ilości sprzętu.
Podobnie było w Chinach- jak się spadki zaczęły, to mimo wahnięć to już zaczęło- sama nie wiem, co- bo wygasać to jeszcze za dużo powiedziane. Jeszcze ilość osób, które uznano za wyleczone jest dużo mniejsza od zarażonych, daleko do optymizmu. Ale może szczyt u nich mija....
 
A dla wkur...enia napiszę, że znalazłam informację, że składki ZUS przedsiębiorcom mają być odroczone (czyli za trzy, czy dwa miesiące mają jak czarodzieje z kapelusza podwójne kwoty posiadać i wpłacić do ZUS). Ale jest jedna branża, która może mieć składki za 2 miesiące anulowane- to księża.... Nie wiem czy to fach news, ale ciśnienie podnosi lepiej niż kawa!
29 marca 2020 09:25 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

To ja inaczej. Przedtem śledziłam Chiny, teraz Włochy. Szukam codziennie informacji o zachorowaniach z poprzedniego dnia. Od kilku dni we Włoszech obserwuje się spadek nowych zachorować. Przedwczoraj był niestety wzrost, ale wczoraj znów mniej. Śmiertelność wysoka, niestety- to są osoby chorujące od jakiegoś czasu, które przegrały walkę- z chorobą, a może też z systemem- czyli brakiem odpoiedniej ilości sprzętu.
Podobnie było w Chinach- jak się spadki zaczęły, to mimo wahnięć to już zaczęło- sama nie wiem, co- bo wygasać to jeszcze za dużo powiedziane. Jeszcze ilość osób, które uznano za wyleczone jest dużo mniejsza od zarażonych, daleko do optymizmu. Ale może szczyt u nich mija....
 
A dla wkur...enia napiszę, że znalazłam informację, że składki ZUS przedsiębiorcom mają być odroczone (czyli za trzy, czy dwa miesiące mają jak czarodzieje z kapelusza podwójne kwoty posiadać i wpłacić do ZUS). Ale jest jedna branża, która może mieć składki za 2 miesiące anulowane- to księża.... Nie wiem czy to fach news, ale ciśnienie podnosi lepiej niż kawa!

Ręką rękę myje!,- odnośnik do przedostatniego zdania
29 marca 2020 09:37 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ręką rękę myje!,- odnośnik do przedostatniego zdania

Co do księży, to nie jestem pewna, bo wczoraj przeczytałam, nie pamiętam gdzie, i może to nieprawda...
Ale co przedsiębiorców i ZUS to teraz poszukałam i są używane słowa- odroczenie, zawieszenie- i czy to są dwie różne sprawy (można działalność zawiesić, wtedy ne płacić ZUS, ale nie wiem, jak wtedy z chorobowym, itd.), odroczyć- wiadomo, potem na raz kilka składek płacić. O anulowaniu słowa nie znalazłam. Jeśli będzie możliwe takie systemowe zawieszenie bez utraty wszelkich innych rzeczy- to dobra wiadomość. Ale nie wiem, czy tak będzie. Bo np. pracujący na umowę zlecenie niby może dostać świadczenie, o które musi wystąpić zleceniodawca, przy czym obie strony muszą róże rzeczy udowadniać- czyli papierologia do kwadratu. Tak przynajmniej zrozumiałam.
 
Ale mimo wszystko to, że we Włoszech zmniejsza się ilość zachorowań to dobra wiadomość. Oby też śmiertelność w końcu też maleć zaczęła... I tych, co wyzdrowieli było więcej niż tych, cochorowali- bo na razie duża różnica na minus...
29 marca 2020 09:42 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Koleżanka wczoraj wracała do Polski busem. No niestety chyba się będzie robiło krucho z przewozami. Busiarze dostali jednak wytyczne, że po przekroczeniu granicy też idą na obowiązkowa kwarantannę. Busy zawieszaja przejazdy. Firma przewozowa "Kamil" umieściła taka informację na FB. 

To ja znowu jestem pod znakiem zapytania z moim wyjazdem obym zdążyła wyjechać,chcę już być wśród swoich pomimo tej kwarantanny
29 marca 2020 09:45 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

To ja znowu jestem pod znakiem zapytania z moim wyjazdem:-( obym zdążyła wyjechać,chcę już być wśród swoich pomimo tej kwarantanny:przytula:

Ja mój wyjazd chociaz to dopiero plan na 25 kwietnia widzę w czarnych kolorach. 
29 marca 2020 09:48 / 4 osobom podoba się ten post
nincia

To ja znowu jestem pod znakiem zapytania z moim wyjazdem:-( obym zdążyła wyjechać,chcę już być wśród swoich pomimo tej kwarantanny:przytula:

Nie martw się na zapas to,że odwołują kursy regularne, nie znaczy że firma nie może wynająć takiego busa i zorganizować przejazdu, przecież granicy nie zamykają, a kwarantanna-owszem,to jakieś utrudnienie,ale jak wcale busy nie będą jeździć, to firmy i kierownicy wcale nie będą zarabiać. Dzwoń do swojej firmy, żeby już zorganizowali Twój powrót 
29 marca 2020 10:01 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Nie martw się na zapas :-)to,że odwołują kursy regularne, nie znaczy że firma nie może wynająć takiego busa i zorganizować przejazdu, przecież granicy nie zamykają, a kwarantanna-owszem,to jakieś utrudnienie,ale jak wcale busy nie będą jeździć, to firmy i kierownicy wcale nie będą zarabiać. Dzwoń do swojej firmy, żeby już zorganizowali Twój powrót :serce:

Miałam na myśli firmy i kierowcy, nie kierownicy ?
29 marca 2020 10:02 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja mój wyjazd chociaz to dopiero plan na 25 kwietnia widzę w czarnych kolorach. :-(

Dusiu, masz jeszcze prawie miesiąc, załóż różowe okulary 
29 marca 2020 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
Mój stały przewoźnik, który zabiera z całych Niemiec na Lubelskie MB Trans jeszcze nadal jeździ. To tak jakby ktoś pytał o informacje. 
29 marca 2020 10:05 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dusiu, masz jeszcze prawie miesiąc, załóż różowe okulary :-)

Wszystko pozamykane. Nie mam gdzie ich kupić. 
29 marca 2020 10:40 / 6 osobom podoba się ten post
Kochani właśnie wróciłam w piątek do domu jeszcze sindbadem.Wszystko poszło szybko i sprawnie.Na granicy godzinka i już w Polsce.Teraz jestem w domu , kwarantanna. Sanepid oferował pomoc, pomoc społeczna też. Jestem szczęśliwa że jestem u siebie w kraju.Nie ma się co łudzić wirus może dopaść każdego i wszędzie. .W Niemczech też można zachorować. Lepiej to przejść ze swoją rodziną. 
29 marca 2020 10:53 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dusiu, masz jeszcze prawie miesiąc, załóż różowe okulary :-)

Ja założyłam, ale się zastanawiam , czy w razie w już choinki nie kupić 
29 marca 2020 11:16 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wszystko pozamykane. Nie mam gdzie ich kupić. :-(

Nie masz takich 
Ja zawsze mam przy sobie 
29 marca 2020 11:22 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie masz takich :zaskoczenie1:
Ja zawsze mam przy sobie :-)

No niestety ja tym razem nie zapakowałam bo nie wiedziałam że mój pobyt będzie taki długi. Wyjechałam zma - styczeń, teraz jest wiosna a zanosi się , że i lato tutaj zalapie.