Koronawirus 2

06 kwietnia 2020 21:52 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Pisałam o dzisiejszych obradach sejmu ,a dokładnie miałam na myśli Konrada Frysztaka z KO. Bez zbędnego bredzenia zapytal wprost czy premier ma jakis pomysł aby ratowac sytuację szpitala w Radomiu. Organizacja takiej pomocy należy do samorządów- niby mają środki, dlatego mnie to zaniepokoiło. 
Konfederatów nie słucham. Korwina czasem da się, Bosaka też wyrywkowo- a Braun to demagog nie do podrobienia.

PO ma takie wrzutki. Wiedzą doskonale, że takie kompetencje nie należa do Premiera ale doskonale mieszają w mózgach ewentualnych słuchajacych, mniej zorientowanych. A jak to jeszcze podłapie Gazeta Wyborcza albo Tefałen  - łoj trzymajta się chłopaki !!! I to jest dopiero manipulacja ludem. A raczej ich mózgami. 
06 kwietnia 2020 21:58 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

PO ma takie wrzutki. Wiedzą doskonale, że takie kompetencje nie należa do Premiera ale doskonale mieszają w mózgach ewentualnych słuchajacych, mniej zorientowanych. A jak to jeszcze podłapie Gazeta Wyborcza albo Tefałen  - łoj trzymajta się chłopaki !!! I to jest dopiero manipulacja ludem. A raczej ich mózgami. 

Frysztak to Koalicja Obywatelska. Racja- to była własnie taka wrzutka, ale szybko i litościwie dla oglądających. Bałagan jest i tak. Pomyslałam sobie co oni robią z tymi testami, srodkami ochrony osobistej- skoro są i skierowanie na test ma wypisac lekarz -słowa ministra zdrowia. Gdzies tam się wszystko mota.Wynoszą? 
A PO robi przedstawienie- raz za razem. Nie da się tego słuchać. W komentarzach umęczeni widzowie pytali, czy się tego przewinąć nie da 
06 kwietnia 2020 22:01 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Może nie tak precyzyjnie dziś.. ale trzy dni temu powiedział o idiotach:-)
 
https://youtu.be/GLxqVsmORiw

Ale trzeba mu przyznać że charyzmę ma  " dzieci trzymać poza szkołą, nic im się nie stanie.. " 
06 kwietnia 2020 22:06 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Frysztak to Koalicja Obywatelska. Racja- to była własnie taka wrzutka, ale szybko i litościwie dla oglądających. Bałagan jest i tak. Pomyslałam sobie co oni robią z tymi testami, srodkami ochrony osobistej- skoro są i skierowanie na test ma wypisac lekarz -słowa ministra zdrowia. Gdzies tam się wszystko mota.Wynoszą? :-)
A PO robi przedstawienie- raz za razem. Nie da się tego słuchać. W komentarzach umęczeni widzowie pytali, czy się tego przewinąć nie da :-)

Masakra jakaś, kurde. Wkurza mnie, że politycy - gamonie zresztą-  wpierniczają się lekarzom/ specjalistom w "kapustę" nie mając zbytniego pojęcia o czym mówią. Byle pianę bić, bo inaczej to chyba na bółki nie zarobią.  A w tyle rynki finansowe lecą w dół, gospodarki padają - i nie pod naporem koronawirusa. Zmienia się ład gospodarczy świata, bo pazerność "kapitalistów" obraca się przeciwko nim. Chyba nie da się tego trendu odwrócić, zahamować. Obojętnie czego się będzie do tego celu używało. 
07 kwietnia 2020 08:35 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Masakra jakaś, kurde. Wkurza mnie, że politycy - gamonie zresztą-  wpierniczają się lekarzom/ specjalistom w "kapustę" nie mając zbytniego pojęcia o czym mówią. Byle pianę bić, bo inaczej to chyba na bółki nie zarobią.  A w tyle rynki finansowe lecą w dół, gospodarki padają - i nie pod naporem koronawirusa. Zmienia się ład gospodarczy świata, bo pazerność "kapitalistów" obraca się przeciwko nim. Chyba nie da się tego trendu odwrócić, zahamować. Obojętnie czego się będzie do tego celu używało. 

Szkoda gadać. Jeden z wojewodów ściągał lekarzy z kwarantanny do pracy w szpitalu. Dlatego mamy to co mamy.
Ciekawy artykuł o tym, co poszło nie tak i nie tylko u nas.
https://oko.press/co-poszlo-nie-tak-najgorsze-bledy-w-walce-z-koronawirusem/
 
07 kwietnia 2020 11:14 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

:lol3: Ale trzeba mu przyznać że charyzmę ma :lol2: " dzieci trzymać poza szkołą, nic im się nie stanie.. " :lol2:

Dzisiaj trudno mi to sobie wyobrazić , ale w 90 latach to był mój polityk. Chodziłam na spotkania z nim . Później trochę mnie jego radykalność przerażała , a po wypowiedzi o paraolompijczykach . Nastąpił rozbrat . 
Co do dzieci i szkoły  podobnie uważa mój 17 letni siostrzeniec , syn mojej przyjaciółki też 17 lat . I 16 letni Jan z Monachium , wnuk mojego pdp lutowego . I chłopcy głosili to w czasach przedpandemicznych
07 kwietnia 2020 18:27 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzisiaj trudno mi to sobie wyobrazić , ale w 90 latach to był mój polityk. Chodziłam na spotkania z nim . Później trochę mnie jego radykalność przerażała , a po wypowiedzi o paraolompijczykach . Nastąpił rozbrat . 
Co do dzieci i szkoły :-) podobnie uważa mój 17 letni siostrzeniec , syn mojej przyjaciółki też 17 lat . I 16 letni Jan z Monachium , wnuk mojego pdp lutowego . I chłopcy głosili to w czasach przedpandemicznych:-)

Korwin-Mikke potrafi przegiąć, ale mówi wprost co myśli. Przyjrzyj się jego obecnym wypowiedziom na jutubie i aktualnej liczbie wielbicieli, których wcześniej nie miał zbyt wielu. Jak to szybko w potrzebie można zmienić zdanie wręcz o 180 stopni.
07 kwietnia 2020 18:33 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Korwin-Mikke potrafi przegiąć, ale mówi wprost co myśli. Przyjrzyj się jego obecnym wypowiedziom na jutubie i aktualnej liczbie wielbicieli, których wcześniej nie miał zbyt wielu. Jak to szybko w potrzebie można zmienić zdanie wręcz o 180 stopni.

Przyznam się , chwilowo mam wakacje od polityki . Takie ramy tylko .. Posłucham  JKM
07 kwietnia 2020 18:39 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Przyznam się , chwilowo mam wakacje od polityki . Takie ramy tylko .. Posłucham  JKM

On się nie zmienił- tylko ma fanów hmmm- elastycznych 
07 kwietnia 2020 19:05 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

On się nie zmienił- tylko ma fanów hmmm- elastycznych :-)

Moje  uwielbienie dla JKM w wieku 19 lat musiało się zmienić . Dużo mu farbowałam . Ale jak pojechał po paraolompijczykach . Za dużo dlanie było . A i różowe okulary chyba Zdjęłam .. Zawsze podziwiałam go A wyrazistość poglądów . Lekki ekstrawagantyzm też . 
07 kwietnia 2020 19:28 / 5 osobom podoba się ten post
Z netu
 
W poniedziałek Reuters podał, że plan powrotu do normalności przygotowują również Niemcy, a konkretnie niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Według informacji Reutersa obostrzenia miałyby zostać zniesione po 19 kwietnia. Obowiązkowe miałoby być noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, nadal obowiązywałyby ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Projekt – według agencji – zakłada też, że Niemcy błyskawicznie wykrywałyby i śledziły łańcuchy transmisji wirusa – tzn. miałyby wykrywać ponad 80 proc. osób, z którymi miała kontakt osoba zarażona w ciągu 24 godzin od otrzymania przez nią pozytywnego wyniku.
Jednak kanclerz Merkel przestrzegła na poniedziałkowej konferencji prasowej przed zbyt pochopnym podejmowaniem decyzji o powrocie do "normalności". Tłumaczyła, że jeśli decyzja o zniesieniu ograniczeń zostałaby podjęta za wcześnie, ponownie trzeba byłoby wprowadzać zakazy. Niemcy wprowadziły obostrzenia 22 marca. 
07 kwietnia 2020 19:34 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Z netu
 
W poniedziałek Reuters podał, że plan powrotu do normalności przygotowują również Niemcy, a konkretnie niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Według informacji Reutersa obostrzenia miałyby zostać zniesione po 19 kwietnia. Obowiązkowe miałoby być noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, nadal obowiązywałyby ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Projekt – według agencji – zakłada też, że Niemcy błyskawicznie wykrywałyby i śledziły łańcuchy transmisji wirusa – tzn. miałyby wykrywać ponad 80 proc. osób, z którymi miała kontakt osoba zarażona w ciągu 24 godzin od otrzymania przez nią pozytywnego wyniku.
Jednak kanclerz Merkel przestrzegła na poniedziałkowej konferencji prasowej przed zbyt pochopnym podejmowaniem decyzji o powrocie do "normalności". Tłumaczyła, że jeśli decyzja o zniesieniu ograniczeń zostałaby podjęta za wcześnie, ponownie trzeba byłoby wprowadzać zakazy. Niemcy wprowadziły obostrzenia 22 marca. 

Niemcy sobie radzą, Norwegia, Szwajcaria też . Niemcy pewnie dlatego kwarantannę wprowadzili, żeby nikt im z zewnątrz nie naniosł, tym bardziej , że widzą jak się u nas sytuacja rozwija.
07 kwietnia 2020 21:06

Koronawirus w Polsce
Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, aktualne na: 07.04.2020 18:54


ZARAŻENI4848 (+435 dziś)
ZGONY129 (+22 dziś)

 
Nie napawa to optymizmem 
08 kwietnia 2020 08:43 / 3 osobom podoba się ten post
08 kwietnia 2020 08:55 / 4 osobom podoba się ten post
Co o tym sądzić. Chyba to prawda.
 
Ustawy o których mówi RPO to: Ustawa o lasach i Ustawa o ochronie przyrody...
 
Zarówno sam zakaz wstępu do lasu, jak i sposób jego wydania nie ma podstaw prawnych; żadna ustawa nie zakazuje wstępu do lasów z powodu chorób ludzkich - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, podkreślając, że zakaz ten jest "zbyt daleko idący i zbędny". 
 
 
https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-w-Polsce-informacje.-Zakaz-wchodzenia-do-lasu-niezgodny-z-prawem-Tak-twierdzi-RPO