Koronawirus 2

05 kwietnia 2020 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jeżeli chodzi o samo oprogramowanie to wcale nie jest jakies wielkie przedsięwzięcie . Chodzi o formularze i system przeliczający. Zadna praca dla informatycznego Tytana. Co do oszustw to jednakowe ryzyko jest przy głosowaniu korespondencyjnym, a zdalnym. Przy zdalnym może nawet mniejsze. Korespondencyjne też by było testem już na żywym organiźmie i dodatkowo obarczone ryzykiem zakażenia. W poniedziałek ma być coś wiadomo. Zobaczymy co wymyślą.

Teoretycznie masz rację.
Ale pamiętam, jak wprodzano system komputerowy do którychś tam wyborów- jakie były problemy.
Jak komputerwy program ZUSowski się zaczął- to mnóstwo było problemów, ja miałam u nich 3 konta z niewiadomo skąd wziętymi peselami- chodziłam poprawiać, i chodziłam, i chodziłam, i wcale nie jestem pewna, czy to już wyprostowano.
Teraz z tym systemem dotyczącym kwarantanny. Znajomy spod Suwałk został zapisany w Olsztynie- gdzie nie ma z tym miastem żadnych związków. W kolejne dni nie udaje się tego sprostować. Sprawdzać przychodziły najpierw dwie ekipy- nic nie wiedzące o sobie. Syn, który wjeżdzając do Polski nie miał numeru (amerykańskiej sieci nie chciano wpisać) podał telefon matki. I nie można tego zmienić- ciągle dostaje SMSy o kwarantannie. Przyleciało do Polski 2 osboy, ale w systemie była jedna. Teraz są dwie.
Zapewnie są i możliwości sprzętowe i ludzkie, żeby zrobić to dobrze, z mniejszymi błędami, i łatwo poprawialne.
Ale jakoś nie umiem uwierzyć, że nagle stanie się cud, i do takiej roboty (czyli przygotowanie wyborów) wezmą odpowiednie osoby, które będą umiały zrobić to dobrze, na bieżąco poprawiać i dobrze im zapłacą.
Dlatego uważam wybory korespondencyjne czy internetowe w obecnej sytuacji za przepis na katastrofę.
05 kwietnia 2020 16:20 / 3 osobom podoba się ten post
Czy wiecie może jaka jest teraz sytuacja na granicy, jeżeli ktoś chce przekroczyć granicę z Niemiec do Polski? Jak to wygląda w sytuacji opiekunki, która ma zaświadczenie z firmy, że pracuje w Niemczech i przemieszcza się częściej między dwoma krajami? Czy musi mieć kwarantannę. Wiem, że pracownicy mają kwarantannę, ale słyszałam, że kierowcy tirów i samochodów dostawczych nie mają. Pozdrawiam
05 kwietnia 2020 16:31 / 5 osobom podoba się ten post
krymas148

Czy wiecie może jaka jest teraz sytuacja na granicy, jeżeli ktoś chce przekroczyć granicę z Niemiec do Polski? Jak to wygląda w sytuacji opiekunki, która ma zaświadczenie z firmy, że pracuje w Niemczech i przemieszcza się częściej między dwoma krajami? Czy musi mieć kwarantannę. Wiem, że pracownicy mają kwarantannę, ale słyszałam, że kierowcy tirów i samochodów dostawczych nie mają. Pozdrawiam

Wczoraj w nocy przekraczałam Niemcy Polska .  Wypełniamy kartę skąd dokąd jedziemy , oświadczenie o stanie zdrowia , dAne kontaktowe , ksero dowodu . Temperatura . Wszystko . Kierowcy busa . Mają kwarantanne , chyba że maj a prawo jazdy z symbolem 95 , też na ciężarowe . Kat B ma kwarantanne . Trochę absurd .
05 kwietnia 2020 16:36 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Teoretycznie masz rację.
Ale pamiętam, jak wprodzano system komputerowy do którychś tam wyborów- jakie były problemy.
Jak komputerwy program ZUSowski się zaczął- to mnóstwo było problemów, ja miałam u nich 3 konta z niewiadomo skąd wziętymi peselami- chodziłam poprawiać, i chodziłam, i chodziłam, i wcale nie jestem pewna, czy to już wyprostowano.
Teraz z tym systemem dotyczącym kwarantanny. Znajomy spod Suwałk został zapisany w Olsztynie- gdzie nie ma z tym miastem żadnych związków. W kolejne dni nie udaje się tego sprostować. Sprawdzać przychodziły najpierw dwie ekipy- nic nie wiedzące o sobie. Syn, który wjeżdzając do Polski nie miał numeru (amerykańskiej sieci nie chciano wpisać) podał telefon matki. I nie można tego zmienić- ciągle dostaje SMSy o kwarantannie. Przyleciało do Polski 2 osboy, ale w systemie była jedna. Teraz są dwie.
Zapewnie są i możliwości sprzętowe i ludzkie, żeby zrobić to dobrze, z mniejszymi błędami, i łatwo poprawialne.
Ale jakoś nie umiem uwierzyć, że nagle stanie się cud, i do takiej roboty (czyli przygotowanie wyborów) wezmą odpowiednie osoby, które będą umiały zrobić to dobrze, na bieżąco poprawiać i dobrze im zapłacą.
Dlatego uważam wybory korespondencyjne czy internetowe w obecnej sytuacji za przepis na katastrofę.

Wszyscy teraz teoretyzują i nie wiadomo co z tego wyjdzie- każdy w tej sytuacji wygląda szybkiego, gotowego rozwiązania, a takiowego niestety niet i sporo osób jak do zbawienia lgnie do całkiem wyssanych z palca teorii, a nawet dałoby się za nie zaszczelić  Taka dygresja- my "szczelać " nie będziemy bo po co :)
 
Co do wyborów wirtualnych, system został juz stworzony jakis czas temu, z myślą o tych, którzy są poza granicami Polski, a chcieliby brać udział w głosowaniach. System opiera sie na zupełnie innych algorytmach niż konto w Zusie , czy aplikacja do odbywania kwarantanny. Z wirtualnym ZUS-em ma wspólne tylko uwierzytelnianie, czy identyfikacja a i to tylko w pewnym stopniu. Teraz wdrożenie tego( serwery przyjmujące i zliczające głosy, bo algorytmy i protokoły już są) wymagałoby pewnych nakładów finansowych, ale papier do kart głosowania też kosztuje plus praca ludzi, którzy te karty by musieli dostarczyc i odebrac. Jakoś dziwnie Szumowskiego odsuneli na bok, jeżeli chodzi o opinię. Nie wyraził się , że glosowanie korespondencyjne jest bezpieczne, ale bezpieczniejsze- co zostało opowiednio zinterpretowane 
Zresztą mówią, że problemem dla którego nie chcą przesunąć wyborów , jest nieznany termin wyborów ponownych. To skoro wiedzą , że chociaż te korespondencyjne są bezpieczne, to chyba nie powinni tak naciskac na ten 10 maj- bo przecież skoro są pewni, że wybory niestacjonarne klapną, to mogą spokojnie przesunąć termin , chociażby do tego momentu, do którego opracują alternatywną metodę oddawania głosów.
05 kwietnia 2020 17:16 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

No to jak mamy dyskutować, skoro na pierwszym miejscu jest wkurzanie się ?  Może nie potrafimy.

Czasami dyskusja siega poziomu pustych dzbanow z interii , znajdzie sie osoba, ktorej sie przeleje widac nawet tu! Nie przejmuj sie mycha  Nie trzeba zaraz po sobie skakac ,wystarczy uszanowac zdanie mowiacego a nie zaraz narzucac innym swoje poglady. Widac jak latwo Polacy sie dziela w zagrozeniu az przykro sie robi .
05 kwietnia 2020 17:19 / 6 osobom podoba się ten post
krymas148

Czy wiecie może jaka jest teraz sytuacja na granicy, jeżeli ktoś chce przekroczyć granicę z Niemiec do Polski? Jak to wygląda w sytuacji opiekunki, która ma zaświadczenie z firmy, że pracuje w Niemczech i przemieszcza się częściej między dwoma krajami? Czy musi mieć kwarantannę. Wiem, że pracownicy mają kwarantannę, ale słyszałam, że kierowcy tirów i samochodów dostawczych nie mają. Pozdrawiam

Badz przygotowana na kwarantanne, ja jeszcze odsiaduje do wtorku . Jak mieszkasz z rodzina to wszyscy bedziecie uziemieni w domu 2 tyg  .
05 kwietnia 2020 17:34 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Dasz radę, to już tylko niespełna 3 dni,! Trzymaj się zdrowo :serce:

Mam to prawie za soba ale co z tymi wracajacymi na swieta ? Beda 2 tyg. w domu siedziec  Zle sie dzieje na calym swiecie , 60 tys ofiar a konca nie widac. 
05 kwietnia 2020 17:36 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Też oglądałem, w pierwszych sekundach myślałem, że to na serio :smiech3:

Nie wiadomo  Możliwe że Materna okaze się prorokiem 
05 kwietnia 2020 17:42 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Zastanawia mnie jedna rzecz...Każdego dnia MZ podawało 3,4 razy dziennie komunikaty o liczbie zarażonych,zgonach...Wczoraj tylko dwa razy. A dziś żadnego komunikatu jeszcze nie było...

Ustalili, ze od wczoraj o nowych zachorowaniach sanepid bedzie dane przekazywał 2 razy dziennie. O liczbie zgonów to szpitale przekazują informacje do ministerstwa. Nie ma co ukrywać, że to stwarza problemy na drodze informacyjnej i ktoś im tam się zagubi, bądź info jest podane z 1-2 dniowym opóżnieniem.
05 kwietnia 2020 20:28 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Wczoraj w nocy przekraczałam Niemcy Polska .  Wypełniamy kartę skąd dokąd jedziemy , oświadczenie o stanie zdrowia , dAne kontaktowe , ksero dowodu . Temperatura . Wszystko . Kierowcy busa . Mają kwarantanne , chyba że maj a prawo jazdy z symbolem 95 , też na ciężarowe . Kat B ma kwarantanne . Trochę absurd .

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że jak jedziemy z Polski do Niemiec do pracy nie mamy kwarantanny u podopiecznego :). Niemcy nie wymagają. Jadę po świetach. Pozdrawiam
 
 
 
05 kwietnia 2020 20:30 / 4 osobom podoba się ten post
monika.s

Badz przygotowana na kwarantanne, ja jeszcze odsiaduje do wtorku . Jak mieszkasz z rodzina to wszyscy bedziecie uziemieni w domu 2 tyg  .

Jadę po świetach do pracy. Zastanawiam sie, czy przed świetami będzie tak samo. Kolezanki będa wracac. Pozdrawiam
05 kwietnia 2020 22:07 / 3 osobom podoba się ten post
06 kwietnia 2020 08:57 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Teoretycznie masz rację.
Ale pamiętam, jak wprodzano system komputerowy do którychś tam wyborów- jakie były problemy.
Jak komputerwy program ZUSowski się zaczął- to mnóstwo było problemów, ja miałam u nich 3 konta z niewiadomo skąd wziętymi peselami- chodziłam poprawiać, i chodziłam, i chodziłam, i wcale nie jestem pewna, czy to już wyprostowano.
Teraz z tym systemem dotyczącym kwarantanny. Znajomy spod Suwałk został zapisany w Olsztynie- gdzie nie ma z tym miastem żadnych związków. W kolejne dni nie udaje się tego sprostować. Sprawdzać przychodziły najpierw dwie ekipy- nic nie wiedzące o sobie. Syn, który wjeżdzając do Polski nie miał numeru (amerykańskiej sieci nie chciano wpisać) podał telefon matki. I nie można tego zmienić- ciągle dostaje SMSy o kwarantannie. Przyleciało do Polski 2 osboy, ale w systemie była jedna. Teraz są dwie.
Zapewnie są i możliwości sprzętowe i ludzkie, żeby zrobić to dobrze, z mniejszymi błędami, i łatwo poprawialne.
Ale jakoś nie umiem uwierzyć, że nagle stanie się cud, i do takiej roboty (czyli przygotowanie wyborów) wezmą odpowiednie osoby, które będą umiały zrobić to dobrze, na bieżąco poprawiać i dobrze im zapłacą.
Dlatego uważam wybory korespondencyjne czy internetowe w obecnej sytuacji za przepis na katastrofę.

Werska, odniosę się do ostatnich zdań. Dziś się okaże, co i jak. 
Twardogłowi rządzący nie potrafią tego odpuścić. W ten sposób można głosować tylko będąc w kraju. Czyli już jest naruszona zasada powszechności. Bo np. opiekunowie czy inne osoby przebywające na terenie innego kraju są już pozbawieni prawa głosowania. Konstytucja RP wyborom prezydenta RP poświęca artykuły 127-130, ustalając: powszechnośćrówność wyborów, a także bezpośredniość i tajność głosowania.
Ponadto.. Poczta Polska ma nowego prezesa, bo poprzedni, który znał swoją instytucję od podszewki, a prezesował bardzo długo, stwierdził, że logistycznie będzie to niemożliwe. Dziś Sasin stwierdził, że ten sposób przeprowadzenia wyborów nie podoba się kandydatom, bo mają niskie wskaźniki  w sondażach. Jakie to chore. A dlaczego nie mówią o tym, że wybory poprzedza zawsze uczciwa kampania wyborcza? I że z wiadomych powodów została ona zawieszona. Teraz prowadzi ją jedynie obecnie urzędujący... Na tik-toku czy jakoś tam. Brak słów. 
Dodam jeszcze później ciekawy link. 
 
06 kwietnia 2020 09:35 / 4 osobom podoba się ten post
"Epidemia będzie trwała jesienią albo wtedy powróci". "Przy stanie klęski żywiołowej, państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące". "W dniu wyborów epidemia będzie w rozkwicie" – mówił Jarosław Gowin podczas środowej telekonferencji z prezydentami miast. Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl dotarli do nagrania z tego spotkania.
 
Ale czas pokaże dziś, co i jak. O 10 posiedzenie Sejmu, nie tylko na temat wyborów.
06 kwietnia 2020 09:44 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

"Epidemia będzie trwała jesienią albo wtedy powróci". "Przy stanie klęski żywiołowej, państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące". "W dniu wyborów epidemia będzie w rozkwicie" – mówił Jarosław Gowin podczas środowej telekonferencji z prezydentami miast. Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl dotarli do nagrania z tego spotkania.
 
Ale czas pokaże dziś, co i jak. O 10 posiedzenie Sejmu, nie tylko na temat wyborów.

Zobaczymy co wymyślą. Co do tego czy powróci czy nie- to nikt nie wie czy to jest wirus sezonowy, czy co. Jedna wielka niewiadoma.