Koronawirus 2

18 października 2020 16:10 / 2 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Nie wiem jakich testów używa się do wykrywania koronawirusa. Pytałam pani doktor czy jest sens się przebadać po powrocie z zagranicy. Jasno dała mi do zrozumienia, że wynik to loteria. O szczegóły nie dopytywałam, byłam po receptę na leki, które przyjmuję i tak mnie pokusiło zapytać dla własnego  spokoju. Dodatkowo jak nie ma wskazań do testu, należy go zrobić prywatnie za jak się nie mylę kwotę 400 czy 500 złotych. 

Teraz w gestii lekarzy domowych leży wystawianie skierowan na testy. Ze skierowaniami jest trudno, a bez wskazań to już w ogóle  
Każdy test jest obarczony ryzykiem błedu, ale tak żle z tymi PCR nie jest.Są dokładne. Ta metoda służy też m.in do wykrywania boreliozy. Można też mówiąc po ludzku zrobic test z krwi jako przesiewowy. Wykrywa przeciwciała ale nie potwierdza czy infekcja aktualnie trwa. Jeśli te przeciwciala są ,to trzeba i tak PCR zrobic, czyli ten z wymazu z nosogardła. Są drogie te testy i jak nie masz objawów to po co? 
Jeśli chodzi Ci o to , żeby po powrocie z Niemiec nie znaleźć się na ewentualnej kwarantannie, to i tak nic pewnego. W Niemczech taki test przy wjeżdzie uznają, a tu Zofija kiedyś opisywała, że specjalnie wykonała test żeby na kwarantannie nie wylądować i Sanepid jej tego nie uznał. Chyba, że coś się zmieni w tej kwestii.
Ja przejeżdząjąc z Szwajcarii do DE o ile Aargau sie znajdzie na liscie stref obarczonych ryzykiem- to zrobię i Niemcy to uznają. Na zaśkę nie będę robić. 
19 października 2020 10:51 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

https://noizz.pl/spoleczenstwo/zmarl-influencer-ktory-nie-wierzyl-w-koronawirusa-chorowal-na-covid-19/bksz843

Teraz to każdemu wpiszą, że zmarł na koronawirusa, oby kasa się zgadzała. 
19 października 2020 13:46 / 1 osobie podoba się ten post
słyszałyscie ze promedika robi wszystkim testy?
19 października 2020 14:48 / 2 osobom podoba się ten post
Animak

słyszałyscie ze promedika robi wszystkim testy?

Nie wszystkim , tylko osobom które aktualnie jadą na zlecenie . 
Takie wymogi stawia rząd niemiecki . Kwarantanna albo aktualny test . I tylko z województw uznanych za obszary o podwyższonym ryzyku . Np .kuj pom
19 października 2020 15:37 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Nie wszystkim , tylko osobom które aktualnie jadą na zlecenie . 
Takie wymogi stawia rząd niemiecki . Kwarantanna albo aktualny test . I tylko z województw uznanych za obszary o podwyższonym ryzyku . Np .kuj pom

no wiadomo że nie robiom tym co siedza w domu :)ale mowisz, że robi tylko tym z wojewodztw ryzykokowych?
ja tylko słyszałam że testy robią w domu nie trzeba do sanepidu isc
19 października 2020 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
Animak

no wiadomo że nie robiom tym co siedza w domu :)ale mowisz, że robi tylko tym z wojewodztw ryzykokowych?
ja tylko słyszałam że testy robią w domu nie trzeba do sanepidu isc

Napiszę do zmienniczki , w sobotę miała robiony test.
Do domu przyjechali .
19 października 2020 17:33 / 2 osobom podoba się ten post
Acha- czyli póki co żaden papier czy umowa nie wchodzą w grę. Niemcy żądają testu wykonanego najpóżniej 48 godz przed wjazdem na ich terytorium. Prościej mi zrobić tu i już z testem jechać, jakby kanton w strefie ryzyka się znalazł.
21 października 2020 12:11 / 3 osobom podoba się ten post
Kobita z firmy mi powiedziała, że jadąc busem po niemieckiej ziemi trzeba być dla własnego dobra w maseczce, bo ponoć Polizei sprawdza busy i jak zobaczą przez szybę że ktoś bez maski to mandat ciach .
Ciekawe jak wysiedzę tyle godzin...?
21 października 2020 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

Kobita z firmy mi powiedziała, że jadąc busem po niemieckiej ziemi trzeba być dla własnego dobra w maseczce, bo ponoć Polizei sprawdza busy i jak zobaczą przez szybę że ktoś bez maski to mandat ciach .
Ciekawe jak wysiedzę tyle godzin...?

Normalnie,  czy maseczka na twarzy  to jest jakiś ogromny  wysiłek? Ja kupiłam sobie  materiałową i jest taka w miarę  cienka, na górze ma drucik,  można regulować  tak aby powietrze się dostawało. Za moment wszystkich nas to czeka. Najgorsze  jest dla mnie zamykanie szkół  i co ta młodzież  ma myśleć  o swojej  przyszłości. 
21 października 2020 14:23 / 3 osobom podoba się ten post
Marilyn

Normalnie,  czy maseczka na twarzy  to jest jakiś ogromny  wysiłek? Ja kupiłam sobie  materiałową i jest taka w miarę  cienka, na górze ma drucik,  można regulować  tak aby powietrze się dostawało. Za moment wszystkich nas to czeka. Najgorsze  jest dla mnie zamykanie szkół  i co ta młodzież  ma myśleć  o swojej  przyszłości. 

A nic rośnie pokolenie niedoukow i gamoni. No chyba bym nie chciała iść do lekarza, który uczył sie zdalnie. Cofamy się o setki lat i to że wszystkim. 
21 października 2020 14:27 / 4 osobom podoba się ten post
Marilyn

Normalnie,  czy maseczka na twarzy  to jest jakiś ogromny  wysiłek? Ja kupiłam sobie  materiałową i jest taka w miarę  cienka, na górze ma drucik,  można regulować  tak aby powietrze się dostawało. Za moment wszystkich nas to czeka. Najgorsze  jest dla mnie zamykanie szkół  i co ta młodzież  ma myśleć  o swojej  przyszłości. 

Ostatnio tak jechałam z Wawy do Osnabruck. Nie było fajnie ale dało się przeżyć
21 października 2020 15:05 / 5 osobom podoba się ten post
Marilyn

Normalnie,  czy maseczka na twarzy  to jest jakiś ogromny  wysiłek? Ja kupiłam sobie  materiałową i jest taka w miarę  cienka, na górze ma drucik,  można regulować  tak aby powietrze się dostawało. Za moment wszystkich nas to czeka. Najgorsze  jest dla mnie zamykanie szkół  i co ta młodzież  ma myśleć  o swojej  przyszłości. 

Źle się czuję w maseczce, zaczynam po jakimś czasie kaszleć. Na wizytę w sklepie wystarczy. Ale na 24 godziny w busie? To jednak będzie wysiłek. A pewnie za 3 tygodnie mnie to czeka...
22 października 2020 13:24 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Źle się czuję w maseczce, zaczynam po jakimś czasie kaszleć. Na wizytę w sklepie wystarczy. Ale na 24 godziny w busie? To jednak będzie wysiłek. A pewnie za 3 tygodnie mnie to czeka...

Mam tak samo. Zamówiłam juz sobie na amazon połowiczne przyłbice, mam nadzieję że pozwolą mi w tym jechać i na pewno lżej oddychać.
22 października 2020 13:26 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A nic rośnie pokolenie niedoukow i gamoni. No chyba bym nie chciała iść do lekarza, który uczył sie zdalnie. Cofamy się o setki lat i to że wszystkim. :-)

Dokładnie. A już teraz chcą szybciej stażystów dopuszczać do pacjentów . Straszne.
22 października 2020 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Kuźwa, od soboty cala PL jest w strefie skażonej ;/
I co teraz? ;/