Koronawirus 2

22 października 2020 13:32 / 2 osobom podoba się ten post
Właśnie o tym przed chwila czytałam. Luke,Ty kiedy jedziesz. ? 
22 października 2020 13:34 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-niemiecki-instytut-uznal-polske-za-obszar-ryzyka-6567365017758368a.html

To było do przewidzenie. Ciekawe czy agencje będą pokrywały koszty testu?
Za trzy tygodnie wybieram się do domu więc czekam czy znowu nie będzie czekała mnie  kwarantanna .
Dziwi mnie , że nic nie słychać żeby w autokarach miało być mniej osób skoro w komunikacji miejskiej tak jest.
22 października 2020 13:45 / 2 osobom podoba się ten post
Jogusia34

To było do przewidzenie. Ciekawe czy agencje będą pokrywały koszty testu?
Za trzy tygodnie wybieram się do domu więc czekam czy znowu nie będzie czekała mnie  kwarantanna .
Dziwi mnie , że nic nie słychać żeby w autokarach miało być mniej osób skoro w komunikacji miejskiej tak jest.

Mi babka z agencji powiedziała, że rodziny niemieckie pokrywają koszty testu
22 października 2020 14:18 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

Mi babka z agencji powiedziała, że rodziny niemieckie pokrywają koszty testu

załóżmy, że tak... A czy przed wynikiem testu przebywamy u pdp czy jak... Hmm... Nie wiadomo
22 października 2020 14:23 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

załóżmy, że tak... A czy przed wynikiem testu przebywamy u pdp czy jak... Hmm... Nie wiadomo:-)

NOooooo właśnie :D
Mnie obecna sytuacja przerosła, więc zrezygnowałam i nigdzie nie jadę. 
Trudno, przeczekam ten cały circus i może po noweym roku uda mi się gdzieś pojechać
 
22 października 2020 14:46 / 1 osobie podoba się ten post
Wiadomo, ze firmy z powodów finansowych scedowywują obowiązek testu na opiekunów i rodziny niemieckie- choć wykonanie testu w Polsce pozwalałoby na uniknięcie pewnych komplikacji. Ale chyba nie bardzo na komforcie opiekunow im zależy.
Tu pytania i odpowiedzi wyjaśniające sporo zawirowan. Z niemieckiego ministerstwa zdrowia
https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende/faq-tests-einreisende.html#c18624
Szwajcaria też już cała w strefie ryzyka i gdyby kumpela nie musiała w polowie listopada robic przerwy, to bysmy dały spokój teraz  z wymianą. Robię test tu w Szwajc, żeby juz z gotowym wynikiem jechać. Koszt w przeliczeniu na złotówki i tak nizszy niż w Polsce bo 137 CHF. No cóż- boli, ale nie będę drapać jak lffica  nie z..ram się 
22 października 2020 14:53
marta74

Właśnie o tym przed chwila czytałam. Luke,Ty kiedy jedziesz. ? 

28go, ale agencja ma do mnie dzwonić teraz się wszystko może opóźnić 
22 października 2020 16:03 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

28go, ale agencja ma do mnie dzwonić:nerwowy2::smiech3: teraz się wszystko może opóźnić :-)

To masz jeszcze kilka dni,test i tak jeśli zrobisz w Polsce,to nie może być wykonany wcześniej niż 48 godzin przed wyjazdem. 
22 października 2020 16:06 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

załóżmy, że tak... A czy przed wynikiem testu przebywamy u pdp czy jak... Hmm... Nie wiadomo:-)

Jeśli zrobisz w Polsce,to przed wyjazdem masz wynik ,jedziesz już z negatywnym wynikiem testu,tak mi tłumaczyła pani z firmy.
22 października 2020 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

28go, ale agencja ma do mnie dzwonić:nerwowy2::smiech3: teraz się wszystko może opóźnić :-)

Ja czytałam że firmy mają niby dawać dokumenty zwalniają celu z kwarantanny
22 października 2020 16:39 / 2 osobom podoba się ten post
Gdyby młody nie zerwał ścięgna Achillesa to właśnie by mnie czekała jazda z powrotem do pracy- po krótkiej przerwie w domu... Obiło mi się o uszy, że kwarantanna po przyjeździe do Polski może znów ruszyć- niestety. To już rozmowy rodzinne na ten temat zaczęłam- mama wędruje do nas, ja do jej mieszkanka w bloku. Choć mam nadzieję, że uda się tego uniknąć. Ale 3 tygodnie to sporo...
 
22 października 2020 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Jeśli zrobisz w Polsce,to przed wyjazdem masz wynik ,jedziesz już z negatywnym wynikiem testu,tak mi tłumaczyła pani z firmy.

Zawsze mogę pojechać do Czech, 30 km, 300 zł i wynik jeszcze tego samego dnia... Ale jutro się dowiem, co i jak
22 października 2020 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Gdyby młody nie zerwał ścięgna Achillesa to właśnie by mnie czekała jazda z powrotem do pracy- po krótkiej przerwie w domu... Obiło mi się o uszy, że kwarantanna po przyjeździe do Polski może znów ruszyć- niestety. To już rozmowy rodzinne na ten temat zaczęłam- mama wędruje do nas, ja do jej mieszkanka w bloku. Choć mam nadzieję, że uda się tego uniknąć. Ale 3 tygodnie to sporo...
 

Ile? 3 tygodnie? 
22 października 2020 18:26 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-niemiecki-instytut-uznal-polske-za-obszar-ryzyka-6567365017758368a.html

Ale nie wszędzie jeszze potrzebny jest test i kwarantanna. Akurat w rejon, który ja jade narazie bez testu i bez kwarantanny. Dziś pytałam w firmie bo nie wiem czy się pakowac czy dać sobie spokój z wyjazdem. Kazali się pakowac i jechać.