Koronawirus 2

18 kwietnia 2021 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

W Düsseldorfie znalazlam Schnelltest n lotnisku za 29 euro . 
Może wpisz Schnelltest Monchengladbach i kliknij . Albo zadzwoń.?

Tak zrobiłam i  znalazłam. 30 euro. Poczekam, aż trochę zluzują Posiedzę tu do końca czerwca, to może....
18 kwietnia 2021 12:14 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Tak zrobiłam i  znalazłam. 30 euro. Poczekam, aż trochę zluzują:-) Posiedzę tu do końca czerwca, to może....

https://www.moenchengladbach.de/de/corona-test
 
Tu są też opcje Kostenlos, czyli bezpłatne.
Umówić się na 2 czy 3 dni przez wyjazdem.
 
A tu jeszcze inne... 
 
https://www.doctolib.de/testzentrum-covid/monchengladbach
18 kwietnia 2021 12:34 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Ma ktoś wiedzę, gdzie możńa wykonać płatne testy w DE, i ile one kosztują? Pewnie za dużo na moje potrzeby, ale jednak pytam. Nie wiadomo, kiedy zaczną otwierać sklepy. Sobotę mam praktycznie wolną. Jak będzie cieplej i milej, to miałabym ochotę wybrać się do Monchengladbach. Ale żeby na cały dzień jechać, to dobrze jest móc w różne miejsca wchodzić. A do tego potrzebny test.
Jak by ktoś miał jakieś wiadomości, jak to zrobić jak najmniejszym kosztem, bo bardzo proszę:-)
 

A takie do samodzielnego wykonania, które są do kupienia w aptece ,nawet w Rewe widziałam, nie są uznawane? 
18 kwietnia 2021 14:18
marta74

A takie do samodzielnego wykonania, które są do kupienia w aptece ,nawet w Rewe widziałam, nie są uznawane? 

Uważam, że tak. Trzeba się jednak zawsze spytać i upewnić 
18 kwietnia 2021 15:23 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Uważam, że tak. Trzeba się jednak zawsze spytać i upewnić :-)

Raczej nie , bo ważna jest data . No i one nie są wykonane przez med personel.
18 kwietnia 2021 15:40 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

A takie do samodzielnego wykonania, które są do kupienia w aptece ,nawet w Rewe widziałam, nie są uznawane? 

NIe są. Pytałam. W  jednym sklepie w drzwiach stał stoł z paroma rzeczami- koleżanka kupiła świece zapachowe. I okazało się, że pracująca tam pani ma teściową z Zakopanego, która u nich mieszka. I świetnie gotuje- uszka, barszcz, zupę ogórkową Powiedziała, że w sklepach obowiązują wyłącznie testy z opisem, a te z REWE, itd. nie uprawniają do wejścia.
18 kwietnia 2021 15:40 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Uważam, że tak. Trzeba się jednak zawsze spytać i upewnić :-)

NIestety nie, pytałam...
19 kwietnia 2021 17:57 / 8 osobom podoba się ten post
Dzisiaj o 11:10 dostałam pierwszą szczepionkę. Jednak nie Astra a Moderna. Jak narazie wszystko bardzo dobrze, chociaż już dwie znajome, antyszczepieniówki, zdążyły mnie pocieszyć, telefonicznie, że w nocy to ja dopiero zobaczę, jak mnie goronc złapie i inne skutki uboczne dopadną 
Odezwę się tutaj jutro, żebyście się nie martwili ,bo na pewno wszystko dobrze będzie 
28 kwietnia 2021 11:05 / 4 osobom podoba się ten post
Luzowanie obostrzeń...
 

Od 1 maja
- możliwa będzie aktywność sportowa na świeżym powietrzu z zachowaniem limitu 50 osób.

4 maja
- zachowując reżim sanitarny otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe.
- do szkół wrócą uczniowie klas I-III oraz otwarte zostaną także muzea i galerie sztuki.

8 maja
- swoją działalność będą mogły wznowić hotele.

15 maja
- otwarte zostaną restauracje i kawiarnie, które będą mogły przyjmować klientów w ogródkach na świeżym powietrzu. 
- dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich wrócą do szkół w trybie hybrydowym.
- będzie możliwe wtedy także organizowanie imprez okolicznościowych na zewnątrz, zachowując limit do 25 osób.
- zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za 
  pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

29 maja
- uczniowie wszystkich klas wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.
- restauracje będą mogły przyjmować gości wewnątrz lokali, zachowując reżim sanitarny.
- nastąpi zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób.
- otwarte zostaną także siłownie i kluby fitness.
28 kwietnia 2021 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Luzowanie obostrzeń...
 

Od 1 maja
- możliwa będzie aktywność sportowa na świeżym powietrzu z zachowaniem limitu 50 osób.

4 maja
- zachowując reżim sanitarny otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe.
- do szkół wrócą uczniowie klas I-III oraz otwarte zostaną także muzea i galerie sztuki.

8 maja
- swoją działalność będą mogły wznowić hotele.

15 maja
- otwarte zostaną restauracje i kawiarnie, które będą mogły przyjmować klientów w ogródkach na świeżym powietrzu. 
- dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich wrócą do szkół w trybie hybrydowym.
- będzie możliwe wtedy także organizowanie imprez okolicznościowych na zewnątrz, zachowując limit do 25 osób.
- zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za 
  pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

29 maja
- uczniowie wszystkich klas wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.
- restauracje będą mogły przyjmować gości wewnątrz lokali, zachowując reżim sanitarny.
- nastąpi zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób.
- otwarte zostaną także siłownie i kluby fitness.

Do szkoły 29 mają na, dwa tygodnie? Po co? Chyba żeby sobie przypomnieć jak kolega/ koleżanka czy nauczyciel wygląda. Moja córka akurat tak się łapie i parsknęłam śmiechem bo już 10-11 czerwiec mają być wystawione oceny.  i znowu koniec chodzenia do szkoły . 
Dobre info bo po 29 mogę zrobić grila pow 50 osób balanga na 102 jak wrócę. 
28 kwietnia 2021 18:24 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzisiaj o 11:10 dostałam pierwszą szczepionkę. Jednak nie Astra a Moderna. Jak narazie wszystko bardzo dobrze, chociaż już dwie znajome, antyszczepieniówki, zdążyły mnie pocieszyć, telefonicznie, że w nocy to ja dopiero zobaczę, jak mnie goronc złapie i inne skutki uboczne dopadną :lol1:
Odezwę się tutaj jutro, żebyście się nie martwili :oczko2:,bo na pewno wszystko dobrze będzie :-)

I gdzie zaginęła???
10 maja 2021 08:40 / 3 osobom podoba się ten post
Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. Od niedzieli przy przekraczaniu zachodniej granicy nie będzie obowiązku przedstawiania testu na koronawirusa. Za Odrą zmieniają się też przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców. 
 
Instytut Roberta Kocha zaktualizował listę państw uznawanych przez Niemcy za obszary ryzyka pandemicznego. Od niedzieli 9 maja Polska jest obszarem ryzyka, a nie jak do tej pory – wysokiego ryzyka.

Przy wjeździe nie będzie konieczności przedstawiania testu (obecnie podróżni muszą mieć taki test, nie starszy niż 48 godzin), ale nadal będzie obowiązywać dziesięciodniowa kwarantanna z możliwością skrócenia jej po co najmniej pięciu dniach, o ile wykonany wówczas test da negatywny wynik.

Pozostaje też obowiązek zgłoszenia przyjazdu za pośrednictwem strony internetowej www.einreiseanmeldung.de
10 maja 2021 09:10 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. Od niedzieli przy przekraczaniu zachodniej granicy nie będzie obowiązku przedstawiania testu na koronawirusa. Za Odrą zmieniają się też przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców. 
 
Instytut Roberta Kocha zaktualizował listę państw uznawanych przez Niemcy za obszary ryzyka pandemicznego. Od niedzieli 9 maja Polska jest obszarem ryzyka, a nie jak do tej pory – wysokiego ryzyka.

Przy wjeździe nie będzie konieczności przedstawiania testu (obecnie podróżni muszą mieć taki test, nie starszy niż 48 godzin), ale nadal będzie obowiązywać dziesięciodniowa kwarantanna z możliwością skrócenia jej po co najmniej pięciu dniach, o ile wykonany wówczas test da negatywny wynik.

Pozostaje też obowiązek zgłoszenia przyjazdu za pośrednictwem strony internetowej www.einreiseanmeldung.de

Może trochę lepiej będzie w końcu. Oby ten wirus powoli się wyciszał. Bo ileż można... 
10 maja 2021 09:35 / 4 osobom podoba się ten post
No nie mogą dopuscić aby szparagi zgniły. 
10 maja 2021 11:45 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

No nie mogą dopuscić aby szparagi zgniły. 

No nie , co my będziemy jeść