Koronawirus 2

16 maja 2021 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Może ktos kto jest w Bawarii powie mi co tam obowiązuje ??  Jak z maseczkami itp. Będę wdzieczna za ułatwienie życia 
16 maja 2021 13:05 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Może ktos kto jest w Bawarii powie mi co tam obowiązuje ??  Jak z maseczkami itp. Będę wdzieczna za ułatwienie życia :tanczy:

Maseczki te białe trzeba mieć w sklepach .Na zewnątrz nie ma obowiązku chodzenia w naseczce .Od poniedziałku možna  siedzieć na zewnątrz restauracji barów ,lodziarni .Testów przy wejściu do sklepu nie wymagają .Zapisy na tetmin tylko w 1 czy 2 sklepach tutaj .Od 20 maja podobno.otwierają hotele .Jakbyś jeszcze o coś chciała spytać to zawsze chętnie powiem co wiem ?
16 maja 2021 13:26 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

Maseczki te białe trzeba mieć w sklepach .Na zewnątrz nie ma obowiązku chodzenia w naseczce .Od poniedziałku možna  siedzieć na zewnątrz restauracji barów ,lodziarni .Testów przy wejściu do sklepu nie wymagają .Zapisy na tetmin tylko w 1 czy 2 sklepach tutaj .Od 20 maja podobno.otwierają hotele .Jakbyś jeszcze o coś chciała spytać to zawsze chętnie powiem co wiem ?

Dzięki ci dobra kobieto  Nie obserwowałam tych zmian i się "oderwałam". A maseczki jakie ?? Materiałowe, z filtrem czy chirurgiczne ??
16 maja 2021 14:38 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzisiaj o 11:10 dostałam pierwszą szczepionkę. Jednak nie Astra a Moderna. Jak narazie wszystko bardzo dobrze, chociaż już dwie znajome, antyszczepieniówki, zdążyły mnie pocieszyć, telefonicznie, że w nocy to ja dopiero zobaczę, jak mnie goronc złapie i inne skutki uboczne dopadną :lol1:
Odezwę się tutaj jutro, żebyście się nie martwili :oczko2:,bo na pewno wszystko dobrze będzie :-)

A Gusi dalej nie ma?
chyba jednak zaszkodziła jej ta Moderna
16 maja 2021 14:42 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

A Gusi dalej nie ma?:bezradny:
chyba jednak zaszkodziła jej ta Moderna:stres:

Gusia jest potrzebna córce w walce z depresja.  Ale mogła by dać znać co u niej. 
16 maja 2021 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

A Gusi dalej nie ma?:bezradny:
chyba jednak zaszkodziła jej ta Moderna:stres:

Rozmawiałam z nią jakiś czas temu. Moderna nie zaszkodziła, ale inne rzeczy się dzieją. NIe ma chęci na razie zaglądać na forum. Ale z nią samą jest ok.
16 maja 2021 18:48 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Dzięki ci dobra kobieto :aniolki: Nie obserwowałam tych zmian i się "oderwałam". A maseczki jakie ?? Materiałowe, z filtrem czy chirurgiczne ??

Te białe .One z filtrem chyba są .Materiałowe i jednorazowe to nie .
16 maja 2021 21:35 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Dzięki ci dobra kobieto :aniolki: Nie obserwowałam tych zmian i się "oderwałam". A maseczki jakie ?? Materiałowe, z filtrem czy chirurgiczne ??

Te w standarcie FFP 2. W obiektach użyteczności publicznej i komunikacji miejskiej te są obowiązkowe. Margolcia jest teraz na posterunku na Bayerach. I ograniczenia w okręgach są rózne w zaleznosci od ilosci zachorowań na 100 tys mieszkanców. Ona jest w okręgu Main Spessart-tam jest dużo zachorowań, to nie ma szczególnych zmian w obostrzeniach. Na miejscu się dowiesz z prasy jak jest tam gdzie jedziesz.
25 maja 2021 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Moja Margaretka będzie szczepiona w domu , może podać dwie osoby bliskiego kontaktu do szczepienia . Może któos się orientuje czy opiekunka ubezpieczona w Pl może zostać tutaj zaszczepiona? Ja już nie zdążę , ale koleżankę chce rodzina zgłosić? 
Mój termin już ustalony w domu. 
25 maja 2021 10:45 / 2 osobom podoba się ten post
Moja Margaretka będzie szczepiona w domu , może podać dwie osoby bliskiego kontaktu do szczepienia . Może któos się orientuje czy opiekunka ubezpieczona w Pl może zostać tutaj zaszczepiona? Ja już nie zdążę , ale koleżankę chce rodzina zgłosić? 
Mój termin już ustalony w domu. 
29 maja 2021 17:23 / 1 osobie podoba się ten post
29 maja 2021 17:34 / 2 osobom podoba się ten post
Tutaj grafika...
 

 
Wynika z niej, że w Badenii nie trzeba zakładać masek w otwartej przestrzeni... Jednak wczoraj z uśmiechem na twarzy policjant i policjantka zwrócili mi uwagę, żebym maskę założył na spacerze. Tutaj połowa ludzi chodzi bez maseczek, połowa z maseczkami.
 
dorotee miałaś rację. Obsługa kawiarni nie pyta się, czy masz test, zajmując miejsce przy stoliku na ulicy. Mają to gdzieś. Jak się spytałem, to dopiero mi powiedzieli o aktualnym teście. 
Więc znalazłem sobie miejsce na murku, jak wielu innych
 
 
29 maja 2021 18:13 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Tutaj grafika...
 

 
Wynika z niej, że w Badenii nie trzeba zakładać masek w otwartej przestrzeni... Jednak wczoraj z uśmiechem na twarzy policjant i policjantka zwrócili mi uwagę, żebym maskę założył na spacerze. Tutaj połowa ludzi chodzi bez maseczek, połowa z maseczkami.
 
dorotee miałaś rację. Obsługa kawiarni nie pyta się, czy masz test, zajmując miejsce przy stoliku na ulicy. Mają to gdzieś. Jak się spytałem, to dopiero mi powiedzieli o aktualnym teście. 
Więc znalazłem sobie miejsce na murku, jak wielu innych:smiech3:
 
 

Tutaj to pierwsze o co pytają . Test negatywny, szczepienia dwa , przebyty covid..
Od dzisiaj coś znoszą w NRW , ale jeszcze nie wiem co . 
Udało mi się 
29 maja 2021 19:34 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tutaj to pierwsze o co pytają . Test negatywny, szczepienia dwa , przebyty covid..
Od dzisiaj coś znoszą w NRW , ale jeszcze nie wiem co . 
Udało mi się :trawnik:

Jakbyś się dowiedziała, co znoszą w NRW daj znać, ok?
30 maja 2021 01:08 / 3 osobom podoba się ten post
Dobra no to a jak trzeba  udokumentować przebyty covid ? wystarczy powiedzieć ze sie przebyło i już ?? czyli mamy furtkę 
 
Abdejtując , liczba zgonów stricte na covid to 3%.    Oraz polecam stronkę  grupac19.pl i nie jest to dziki trener ?
 
A dwa, te luzy są chwilowe, dla zmyłki i zarobku , w planach jesienna fala i jeszcze bardziej nas docisną, bo jednak coś te szczepionki nie schodzą jak trzeba . ?