Koronawirus 2

04 kwietnia 2020 16:15 / 7 osobom podoba się ten post
Luke

Pozwolisz, że będę miał inne zdanie.
Żadne warcholstwo:-( Nie sama opozycja, ale i wiele autorytetów prawniczych uważa, że są racjonalne przesłanki do wprowadzenia choćby stanu klęski żywiołowej. A rządzący i rządowa telewizja ustami między innymi "specjalisty" w osobie          Pana Karnowskiego twierdzą, że takiej potrzeby nie ma. Co do wyborów, a zostanie tylko wariant korespondencyjnego głosowania, to hmm...Nie tak dawno nie kto inny jak obecnie rządzący odrzucili projekt ówcześnie rządzących, głosowań korespondencyjnych, uważając sposób przeprowadzenia w ten sposób wyborów za nieuczciwy, dający pole do nadużyć, do oszustwa wyborczego. Teraz mówią co innego. Hipokryzja. Nie można, jak orzekł w 2011 r. Trybunał Konstytucyjny, wprowadzać zmian w Kodeksie wyborczym na 6 miesięcy przed rozpoczęciem pierwszych procedur wyborczych. Nawet w 2008 roku obecny Prezydent, pracujący wówczas  w Kancelarii Prezydenta L.K. stwierdził to samo, przy jakiejś tam okazji. Politycy rządzacej partii zachwalają Bawarię, w której przeprowadzono ostatnio wybory drogą korespondencyjną, zapominają jednak o tym, że możliwość taką wprowadzono tam w ...1957 roku, bez łamania innych aktów prawnych.
Miałem okazję dwa dni z rzędu oglądać główne wydanie Wiadomości o 19.30. Niestety, nic o tym rządowa telewizja, zwana szumnie publiczną, nie wspomniała. 
Nie chodzi mi o to, czy obecny Prezydent wygrałby, czy nie. Ale jakieś zasady wyborcze muszą obowiązywać, co zapewnia nam Konstytucja, na którą powołuje się teraz i nagle naczelnik Państwa. Jestem legalistą. Niezależnie od tego, kto stał i stoi u steru władzy.
Pozdrawiam Mycho:-)

Po ogloszeniu kleski panstwo bedzie musialo placic duze odszkodowania zagranicznym firmom w Polsce za straty. To pociagnie kraj w jeszcze wieksza nedze  . Jestem za wsparciem rodzimych firm ale nie zagranicznych handlowcow . Nie skaczcie po mnie  to tylko moje zdanie. Siedze na tylku, we wtorek wolnosc ! 
04 kwietnia 2020 16:18 / 5 osobom podoba się ten post
monika.s

Po ogloszeniu kleski panstwo bedzie musialo placic duze odszkodowania zagranicznym firmom w Polsce za straty. To pociagnie kraj w jeszcze wieksza nedze  . Jestem za wsparciem rodzimych firm ale nie zagranicznych handlowcow . Nie skaczcie po mnie :-) to tylko moje zdanie. Siedze na tylku, we wtorek wolnosc ! :szampan:

Dasz radę, to już tylko niespełna 3 dni,! Trzymaj się zdrowo 
04 kwietnia 2020 16:28 / 6 osobom podoba się ten post
monika.s

Po ogloszeniu kleski panstwo bedzie musialo placic duze odszkodowania zagranicznym firmom w Polsce za straty. To pociagnie kraj w jeszcze wieksza nedze  . Jestem za wsparciem rodzimych firm ale nie zagranicznych handlowcow . Nie skaczcie po mnie :-) to tylko moje zdanie. Siedze na tylku, we wtorek wolnosc ! :szampan:

Musimy przestać postrzegać rząd jako prawie wroga . Oni ! Rząd wydaje nasze pieniądze . Pewne działania są conajmniej dziwne . Ale w zakresie epidemii reaguje władza  poprawnie . A na te nieszczęsne wybory można nie iść . Albo zagłosuj my na ministra zdrowia . Uważam tak jak Monika . 
04 kwietnia 2020 16:46 / 3 osobom podoba się ten post
monika.s

Po ogloszeniu kleski panstwo bedzie musialo placic duze odszkodowania zagranicznym firmom w Polsce za straty. To pociagnie kraj w jeszcze wieksza nedze  . Jestem za wsparciem rodzimych firm ale nie zagranicznych handlowcow . Nie skaczcie po mnie :-) to tylko moje zdanie. Siedze na tylku, we wtorek wolnosc ! :szampan:

Masz rację. Polska jest bankrutem. Rozwalili mnóstwo kasy na prawo i lewo a dziś co? Nie ma podstawowego sprzętu takiego jak maseczka i rękawiczki. Koleżanka pracuje w DPS w Polsce  i odkąd  jest zadyma z tym wirusem dostała jedna maseczkę, która pierze i prasuje bo DPS nie na kasy na inne. Chore to. Polecam obejrzeć na YouTube reportaż pt. Polak mieszkający w Anglii ujawnia jak media manipulacja nami w sprawie COVID 19. To tylko 20 minut ale dużo w tym prawdy o której ja od początku wiedziałam że tak jest. I oby moje słowa się gówno obróciło ale wirusy były, są i będą może jeszcze większe ale ten służy do osiągnięcia większych celów . 
04 kwietnia 2020 17:23 / 7 osobom podoba się ten post
dorotee

Musimy przestać postrzegać rząd jako prawie wroga . Oni ! Rząd wydaje nasze pieniądze . Pewne działania są conajmniej dziwne . Ale w zakresie epidemii reaguje władza  poprawnie . A na te nieszczęsne wybory można nie iść . Albo zagłosuj my na ministra zdrowia . Uważam tak jak Monika . 

Nie są dziwne. Zrobili co musieli w tej sytuacji. Jako broń mamy tylko wprowadzenie ograniczeń- i tu bym nie dopatrywała się drugiego dna. Stary polityczny konflikt toczy się w sejmie i widać jak już wczesniej pisałam , że każdy ciągnie w swoją stronę, czyli usiłuje upiec swoją polityczną pieczeń. Kandydatce na prezydenta nie wierzyłabym w ani jedno słowo, bo zwyczajnie kręci. Nawoływała do bojkotu wyborów, a na pytanie dziennikarki czy poszłaby na nie , jesliby się jednak odbyły-udzieliła bardzo wymijającej odpowiedzi. Nie chcę nikogo zajadle krytykowac, bo nie wiadomo co by zrobił kto inny , jesliby był na miejscu obecnego rządu. Pomijam kwestię wyborów w maju , bo jest jasne , że odbyć się nie powinny. Wiele osób na nie iść nie chce- więc i tak nie wiadomo co z tego będzie. Podziały i kłotnie są nam teraz zupełnie zbędne. W takiej sytuacji trudno jest od razu wcelować w dziesiątkę, aby wszystko grało. No i wiele zależy od społeczenstwa bo i na nim spoczywa odpowiedzialność, tylko, że nie wszyscy chcą to sobie uświadomić. Rozumiem ludzi, którzy nie mają żadnej poduszki finansowej, żyją od pierwszego do pierwszego , w tym mali przedsiębiorcy i nad tymi w pierwszej kolejności powinien się pochylić rząd- ale no własnie- zgody nie ma.Co jeden wymysli- drugi torpeduje dla zasady.
 
04 kwietnia 2020 17:25 / 6 osobom podoba się ten post
Żeby nie było tak poważnie, to tu jest promyczek nadziei 
https://img.joemonster.org/upload/rit/18240964b0b2d2e90882992_25196689483.mp4
 
04 kwietnia 2020 17:30 / 5 osobom podoba się ten post
Niemcy mogą przymknąć granice. Plany rząduhttps://p.dw.com/p/3aP4N
04 kwietnia 2020 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie są dziwne. Zrobili co musieli w tej sytuacji. Jako broń mamy tylko wprowadzenie ograniczeń- i tu bym nie dopatrywała się drugiego dna. Stary polityczny konflikt toczy się w sejmie i widać jak już wczesniej pisałam , że każdy ciągnie w swoją stronę, czyli usiłuje upiec swoją polityczną pieczeń. Kandydatce na prezydenta nie wierzyłabym w ani jedno słowo, bo zwyczajnie kręci. Nawoływała do bojkotu wyborów, a na pytanie dziennikarki czy poszłaby na nie , jesliby się jednak odbyły-udzieliła bardzo wymijającej odpowiedzi. Nie chcę nikogo zajadle krytykowac, bo nie wiadomo co by zrobił kto inny , jesliby był na miejscu obecnego rządu. Pomijam kwestię wyborów w maju , bo jest jasne , że odbyć się nie powinny. Wiele osób na nie iść nie chce- więc i tak nie wiadomo co z tego będzie. Podziały i kłotnie są nam teraz zupełnie zbędne. W takiej sytuacji trudno jest od razu wcelować w dziesiątkę, aby wszystko grało. No i wiele zależy od społeczenstwa bo i na nim spoczywa odpowiedzialność, tylko, że nie wszyscy chcą to sobie uświadomić. Rozumiem ludzi, którzy nie mają żadnej poduszki finansowej, żyją od pierwszego do pierwszego , w tym mali przedsiębiorcy i nad tymi w pierwszej kolejności powinien się pochylić rząd- ale no własnie- zgody nie ma.Co jeden wymysli- drugi torpeduje dla zasady.
 

Myślałam o planach przeprowadzenia wyborów. To określiłam mianem dziwne pomysły . 
 
04 kwietnia 2020 17:33 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Myślałam o planach przeprowadzenia wyborów. To określiłam mianem dziwne pomysły . 
 

Na to to naciska osoba, co ma zazwyczaj dziwne pomysły, dlatego nie wziełam pod uwagę 
04 kwietnia 2020 17:55 / 8 osobom podoba się ten post
Anka1

Niemcy mogą przymknąć granice. Plany rząduhttps://p.dw.com/p/3aP4N

Nawet jeśli to będzie obowiązywać na granicy z Polską, to do pracy można wjechać, jest jasno napisane, trzeba tylko przełamać własne obawy, ale to już inny temat 
04 kwietnia 2020 19:49 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Żeby nie było tak poważnie, to tu jest promyczek nadziei :lol2:
https://img.joemonster.org/upload/rit/18240964b0b2d2e90882992_25196689483.mp4
 

Też oglądałem, w pierwszych sekundach myślałem, że to na serio 
05 kwietnia 2020 09:04 / 5 osobom podoba się ten post
Świetne chociaż ciut spóźnione posunięcie ministra zdrowia dotyczące dostępu do testów wszystkich pracowników służby zdrowia oraz pacjentów szpitali 
Niestety jasno z tego wynika  że do tej pory nie było wystarczającej liczby testów ale teraz już mamy i.to cieszy. 
Z informacji jasno wynikało  że.w placówkach medycznych było najniebezpieczniej. 
Ja mam problem bo po świętach chciałabym wyjechać do pracy. Może na przełom kwietnia i maja. Teraz się zastanawiam bo jak wiecie jeżdżę na krótkie terminy i jeżeli nie zniosą obowiązku kwarantanny to problem będę miała gdzie ja odbyć. 
Jak myślicie co dalej z tą kwarantanna i do kiedy to będzie obowiązywać?
05 kwietnia 2020 09:11 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Świetne chociaż ciut spóźnione posunięcie ministra zdrowia dotyczące dostępu do testów wszystkich pracowników służby zdrowia oraz pacjentów szpitali :oklaski1:
Niestety jasno z tego wynika  że do tej pory nie było wystarczającej liczby testów ale teraz już mamy i.to cieszy. 
Z informacji jasno wynikało  że.w placówkach medycznych było najniebezpieczniej. 
Ja mam problem bo po świętach chciałabym wyjechać do pracy. Może na przełom kwietnia i maja. Teraz się zastanawiam bo jak wiecie jeżdżę na krótkie terminy i jeżeli nie zniosą obowiązku kwarantanny to problem będę miała gdzie ja odbyć. 
Jak myślicie co dalej z tą kwarantanna i do kiedy to będzie obowiązywać?

Myślę że około 20 kwietnia będzie wyglądać. Dlaczego. Skoro są pewni że terminy matur bez zmian a i że wybory się odbędą. To dlaczego tak jest? Bo nagle będzie cudowne uzdrowienie. Wszystko dla mnie to to jeden wielki przekręt . Nie przeczę wirus jest jak co roku. Ale teraz posługują się nim do gry polityczno gospodarczej. Zobaczycie że po Wielkanocy wszystko zacznie wracać do normy i nagle będzie " cudowne uzdrowienie". Norwegia już cofa ostrzeżenia i po Wielkanocy dzieci wracają do szkół bo wiedzą że chorować będziemy jeszcze na inne g..a a gospodarki sobie nie pozwolą na długie przestoje niezależnie od tego ile miałoby to kosztować ludzkich istnien. Nasz rząd pokazuje teraz jaki to on ok i dba o ludzi. Dlaczego bo k..a rozwalili tyle kasy nie ma nic w a teraz dążenie do władzy i pokazywanie jak to się dba o ludzi. Paranoja . A skąd wiemy że te wyniki nie są fałszywe. Kto tam zaglądać w papiery. Może jest powiedziane ile ma być chorych ile zmarło na niby koronawirus a ile wyzdrowiało. ? Pomyslcie  tak dogłębnie. 
05 kwietnia 2020 09:21 / 4 osobom podoba się ten post
A i jeszcze taka ciekawostka. Mój znajomy pracuje w Norwegii. Wchodzi na stronę Wizzair i chcąc kupić bilet na kwiecień pisze brak lotów a na maj i owszem . Kupił i to na 3 maja. Czyli co? Nie daje to do myślenia ,że zacznie to wracać do normalnosci. ? Chyba linie lotnicze nie wprowadzały by nikogo w błąd. I jego współpracownicy też pokupowali bilety do Pl na maj bez problemu. 
05 kwietnia 2020 09:26 / 3 osobom podoba się ten post
Zastanawia mnie jedna rzecz...Każdego dnia MZ podawało 3,4 razy dziennie komunikaty o liczbie zarażonych,zgonach...Wczoraj tylko dwa razy. A dziś żadnego komunikatu jeszcze nie było...