Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

19 lutego 2021 15:54 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Rzeżucha  gości  bo dorotee posci:gwizdanie: 
Nie je mięsa  I kiełbachy bo rzeżuchy ma po pachy:lol2:

Czasem dobrze iść na vegetachy 
Wyżej niż po same pachy
Wiosenne łachy
I szachy
 
 
20 lutego 2021 09:03 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś zupa ? pomidorowa wyjęta z zamrażarki i ryż wyjęty z lodówki bo za dużo mi się wczoraj ugotowalo.  Szybko i bezstresowo. 
20 lutego 2021 09:08 / 5 osobom podoba się ten post
Mieso mielone kupne z pudełka,
makaron kupny( pewnie z jajek od zestresowanej kury),sos knorra z chemią kupny ,pomidory z puszki(zapasy  Rumunki z komorki)  I do kupy dzis spaghetti Bolognese I gra gitara
20 lutego 2021 09:27 / 4 osobom podoba się ten post
Domowe frytki, sznycle z indyka,  buraczki ze słoika. 
20 lutego 2021 10:51 / 4 osobom podoba się ten post
Żurek na białej z polskiego sklepu , zakwas też stamtąd , ziemniaki też z Ojczyzny pietruszka niemiecka.
20 lutego 2021 12:55 / 5 osobom podoba się ten post
Zupa krem z topinamburem. W sumie to krem z białych warzyw-ziemniak,pietruszka ,topinambur, cebula,por i seler. Jeszcze była marchewka, ale tej nie blendowałam, tylko pokrojoną dodałam do zmiksowanej już zupy. Jednego ładnego topinambura pokroiłam w cienkie plasterki i upiekłam jak chipsy w piekarniku. 
Na  deser mus owocowy-mango, gruszka, jabłko,banan, zblendowane i rozcienczone sokiem z czerwonych pomarańczy. 
20 lutego 2021 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zupa krem z topinamburem. W sumie to krem z białych warzyw-ziemniak,pietruszka ,topinambur, cebula,por i seler. Jeszcze była marchewka, ale tej nie blendowałam, tylko pokrojoną dodałam do zmiksowanej już zupy. Jednego ładnego topinambura pokroiłam w cienkie plasterki i upiekłam jak chipsy w piekarniku. 
Na  deser mus owocowy-mango, gruszka, jabłko,banan, zblendowane i rozcienczone sokiem z czerwonych pomarańczy. 

Normanie Madzia Gessler by sie nie powstydziła 
21 lutego 2021 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Sznycle z indyka, ziemniaki opiekane i jakaś surówka. Może marchewka z jabłkiem plus jogurt i odrobina chrzanu. 
21 lutego 2021 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj  mięsko.
Kesseler w sosie musztardowym, ziemniaki tłuczone, sałatka z zielonej fasolki z winegretem 
21 lutego 2021 11:52 / 3 osobom podoba się ten post
Ragout słodko-kwasnie z indyka z batatami. Te warzywo świetnie się nadaje do takich połączen smakowych 
21 lutego 2021 13:09 / 2 osobom podoba się ten post
Ugotowane, zjedzone, talerze wyskrobane do czysta. Najchętniej wylizałabym swój . Sos wyszedl przepyszny, trochę pokombinowałam i zrobił się musztardowo-miodowo -tymiankowy. Miodzio po prostu
21 lutego 2021 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Ugotowane, zjedzone, talerze wyskrobane do czysta. Najchętniej wylizałabym swój :-). Sos wyszedl przepyszny, trochę pokombinowałam i zrobił się musztardowo-miodowo -tymiankowy. Miodzio po prostu:mniam:

Pytanko. Czy Ty obsmazasz  to mięsko najpierw? I tez poproszę przepisów na sosik. Dziękuję. 
21 lutego 2021 15:24 / 2 osobom podoba się ten post
To u nas nie tak wykwintnie- jajecznica będzie
21 lutego 2021 16:26 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

To u nas nie tak wykwintnie- jajecznica będzie:-)

Jajecznicę podają w najlepszych hotelach, więc też może być wykwintna 
21 lutego 2021 16:26 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

To u nas nie tak wykwintnie- jajecznica będzie:-)

No moja babcia też dzisiaj wymyśliła, że naleśniki będą. A ja mówię NIE!!! Dziś niedziela i mięso ma być  i lepszy obiadek  . Ok ? przyznała rację. Naleśniki to mogą być jutro jak nie będzie mi się chciało nic innego robić. Zjadła że smakiem to co było i nawet pochwaliła.