Wyłowione z sieci 4

07 kwietnia 2022 08:19 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Serwus Słonko
Nośny temat a tu taka cisza?
Nawet lajka za przeczytanie?
Same opiekobabcie?
A może nie miejsce?
 
07 kwietnia 2022 08:27 / 5 osobom podoba się ten post
LACH

Serwus Słonko
Nośny temat a tu taka cisza?
Nawet lajka za przeczytanie?
Same opiekobabcie?
A może nie miejsce?
 

Cześć Lach ,odsłuchają(jak ktoś zainteresowany ) ,wiesz na to trzeba czasu bo to trochę trwa a nie każdy czas ma.
07 kwietnia 2022 09:12 / 3 osobom podoba się ten post
Odnośnie poruszanej problematyki w filmiku, zresztą już wczesniej omawianej na forach-jestem ciekawa opinii osób, które do tej pory pracowały tylko na umowę zlececnie ( polską) i uwazały ją za jedyną i słuszną formę zatrudnienia.To ,że  firmy funkcjonują na granicy prawa, było to juz omawiane. Dienstleistungvertrag w DE jest jak najbardziej mozliwą formą zatrudnienia i korzystniejszą na pewno od umowy zlecenia( takową mamy u niemieckiego dziadka ). Co do związków... Realizacja pomysłu j nie bedzie łatwa, bo znajdzie się wiele osób, które nie będą chciały niczego zmieniać. 
07 kwietnia 2022 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Cześć Lach ,odsłuchają(jak ktoś zainteresowany ) ,wiesz na to trzeba czasu bo to trochę trwa a nie każdy czas ma.

Si!
08 kwietnia 2022 12:23 / 1 osobie podoba się ten post
Właściciel Facebooka poinformował, że za postami oskarżającymi Polskę o złe traktowanie migrantów z Bliskiego Wschodu i nawołującymi do protestów przeciwko polskiemu rządowi stały podmioty powiązane z rządami Rosji i Białorusi.

Właściciel Facebooka kasuje profile antyrządowe i oskarżające Polaków o rasizm. Stało za nimi białoruskie KGB

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/facebook-kasuje-profile-antyrzadowe-oskarzenia-polakow-o-rasizm-bialorus-rosja-kgb
✔?☝️
 
08 kwietnia 2022 16:30 / 4 osobom podoba się ten post
09 kwietnia 2022 13:26
Bucze, Borodzianka, Mariupol, gwałty, deportacje, krematoria, grabieże... Europa 2022.
"Na świecie jeszcze ciągle jest tyle bólu i łez...."

 
https://youtu.be/UUOLA2RHXi8
 
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/11-latka-wprawila-w-zachwyt-cala-ukraine-zelenski-nie-mogl-powstrzymac-lez/jlnee51,79cfc278o
 
https://youtu.be/n9GJq0PJ1fQ
 
i obejrzeć koniecznie do końca
09 kwietnia 2022 14:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Odnośnie poruszanej problematyki w filmiku, zresztą już wczesniej omawianej na forach-jestem ciekawa opinii osób, które do tej pory pracowały tylko na umowę zlececnie ( polską) i uwazały ją za jedyną i słuszną formę zatrudnienia.To ,że  firmy funkcjonują na granicy prawa, było to juz omawiane. Dienstleistungvertrag w DE jest jak najbardziej mozliwą formą zatrudnienia i korzystniejszą na pewno od umowy zlecenia( takową mamy u niemieckiego dziadka ). Co do związków... Realizacja pomysłu j nie bedzie łatwa, bo znajdzie się wiele osób, które nie będą chciały niczego zmieniać. 

Mogłabyś napisać coś więcej o tej formie zatrudnienia, na której Ty pracowałaś w De? 
09 kwietnia 2022 18:33 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Mogłabyś napisać coś więcej o tej formie zatrudnienia, na której Ty pracowałaś w De? 

Jasne Kika. Mogę nawet podesłać wzór takiej umowy i wyjasnic z czym to się miesza żeby grało. Mam meila w profilu. Wysyłam zaproszenie do znajomych. 
09 kwietnia 2022 21:48 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Odnośnie poruszanej problematyki w filmiku, zresztą już wczesniej omawianej na forach-jestem ciekawa opinii osób, które do tej pory pracowały tylko na umowę zlececnie ( polską) i uwazały ją za jedyną i słuszną formę zatrudnienia.To ,że  firmy funkcjonują na granicy prawa, było to juz omawiane. Dienstleistungvertrag w DE jest jak najbardziej mozliwą formą zatrudnienia i korzystniejszą na pewno od umowy zlecenia( takową mamy u niemieckiego dziadka ). Co do związków... Realizacja pomysłu j nie bedzie łatwa, bo znajdzie się wiele osób, które nie będą chciały niczego zmieniać. 

Pracowałam w DE jako Kleineunternehmer , także na niemieckiej umowie zleceniu , na umowie o prace i pracuje obecnie na polskiej umowie zleceniu - bo jestem emerytką . Sedno sprawy tkwi w  naszym celu na starość - czyli jaką chcemy emeryturę .Składki na ubezpieczenie emerytalne od umowy zlecenia zarówno jak w Niemczech jak i w Polsce oraz przepisy dotyczące wymaganych okresów składkowych itp w obydwu krajach nie gwarantują nawet bieda emerytury . Dlatego dyskusja o tym co lepsze no chyba nie ma sensu , bo każdy ma inaczej uskładane na emeryturę albo tak daleko nie sięga i nie mysli o tym . 
09 kwietnia 2022 21:55 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

Pracowałam w DE jako Kleineunternehmer , także na niemieckiej umowie zleceniu , na umowie o prace i pracuje obecnie na polskiej umowie zleceniu - bo jestem emerytką . Sedno sprawy tkwi w  naszym celu na starość - czyli jaką chcemy emeryturę .Składki na ubezpieczenie emerytalne od umowy zlecenia zarówno jak w Niemczech jak i w Polsce oraz przepisy dotyczące wymaganych okresów składkowych itp w obydwu krajach nie gwarantują nawet bieda emerytury . Dlatego dyskusja o tym co lepsze no chyba nie ma sensu , bo każdy ma inaczej uskładane na emeryturę albo tak daleko nie sięga i nie mysli o tym . 

Dyskusja specjalnie się nie rozwinęła jak widzę, więc nie ma o co kopii kruszyć. A sedno tkwi nie tylko w emeryturze , ale również w tym jak można ując w umowie obowiązki i chociażby czas wolny opiekunki. Z tematem jestem nie z kiedyś tam, ale na bieżąco, bo czasem wpadam do DE. A co do składek emertytalnych to ludzie są na tyle bystrzy, że się rozeznają i podejmą własciwą dla nich decyzję. 
 
11 kwietnia 2022 19:54 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jasne Kika. Mogę nawet podesłać wzór takiej umowy i wyjasnic z czym to się miesza żeby grało. Mam meila w profilu. Wysyłam zaproszenie do znajomych. 

dziękuję. Odezwię się w najbliższym czasie ?