Powitajki przy kawie 63

19 stycznia 2021 08:32 / 8 osobom podoba się ten post
Kawka podana, zapraszam..Za oknem deszcz Dzisiaj w nocnych godz.moja koleżanka współpracująca  opuszcza sztelę.Firma szykuje zmianę...ale chyba za późno  przekazala  dziewczynie  że  musi  zrobić test...Nic to,  miłego dnia kochani. p.s.Corona odpuszcza..
19 stycznia 2021 09:12 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo no pada 
19 stycznia 2021 09:16 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

:pije kawe: Kawka podana, zapraszam..Za oknem deszcz:pada_deszcz: Dzisiaj w nocnych godz.moja koleżanka współpracująca  opuszcza sztelę.Firma szykuje zmianę...ale chyba za późno  przekazala  dziewczynie  że  musi  zrobić test...Nic to,  miłego dnia kochani. p.s.Corona odpuszcza..:-)

Co do testu bo pytałam przed wyjazdem Werske to moja firma przysłała mi test płytkowy. Zrobiłam go wieczorem przed wyjazdem. Na granicy kontroli nie było a ja przyjechałam do pdp to mówię do córki , że mam test. A ona do mnie, że jej nie trzeba a i widać, że chora nie jestem. Do babki przychodzą koleżanki i nikt tu szczególnie nue trzyma się zasad sanitarnych oprócz dezynfekcji rąk. 
19 stycznia 2021 09:34 / 4 osobom podoba się ten post
Właśnie  dostałam  info......zmienniczka  na wynik testu  pozytywny...nie przyjedzie. Kontrole są  wyrywkowe....
 
 
19 stycznia 2021 16:53 / 5 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Hej. Cytuję, bo ciekawy wątek został poruszony. Chodzi o zmianę pracy.  Gdzies juz tutaj pytalam o wrażenia, za i przeciw, ale ludzie nie chcą się dzielić swoimi doświadczeniami. 
Csego akurat nie rozumiem. 
No ale moze ty napiszesz cos więcej.... 
Piszesz ze pracujesz w pryw dpsie w Pl , w systemie 2 zmianowym , ale to zawsze prywatny czyli powinno byc i lżej i lepiej finansowo. 
Dlaczego wiec dezyzja o powrocie do opieki pryw 24 ?   
:chaplin:

Cześć ;) chętnie odpowiem i opowiem o pracy w prywatnym domu seniora w Pl i jak to ma się do pracy w De i dlaczego zmieniam :). Mam porownanie bo pracowałam w państwowym DPS-ie, potem jeździłam do De i po zjeździe na 4 m-czny urlop poszłam na dodatkowe dyzury do prywatnego domu seniora ( izostałam na 6 lat). Praca w placówce prywatnej tej do ktorej trafiłam ma swoje plusy i minusy. Na pewno jest dużo więcej pracy niż w państwowej placówce. 80ciu pensjonariuszy i 6 opiekunek na dniowce, 2 na nocce. Personel medyczny tylko na dyzurze dziennym w postaci jednej pielęgniarki ( której podejście czasem budzi wiele do życzenia). Do zakresu obowiazku oprocz standardowego pakietu dochodzi utrzymywanie porządku w pokojach ( poza myciem podłóg i toalet). Fizycznie np. po dwóch dniowkach pod rząd czujesz po "kościach" ten wysilek. Kasa troche lepsza niż w panstwowce ale bez zaplecza socjalnego, ubezpieczenia grupowego itd skladki od tego co masz w umowie a de facto wyplata za przepracowane godziny. Ja wracam do De ( planowałam jeszcze popracowac z 2-3 lata) moją decyzje przyspieszył Covid i to co sie wydarzyło ( cala placowka miała łacznie z personelem) Doświadczenie traumatyczne ale jestem dumna z siebie dałam rade. Dyrekcja się niepopisała, szkoda. A ja postanowiłam, że po nowy roku wracam do De, mam plany ( o tym innym razem) i potrzebuje większej wypłaty - nasze zycie strasznie ulotne a ja chce jeszcze troche zobaczyć. To tak w skrócie. A tak wogóle to Cześć ;) jeszcze z domku ale za 1,5h jade na nocny dyzur ??
19 stycznia 2021 17:01 / 5 osobom podoba się ten post
Evvex

Witaj Magmab, no fakt trochę czasu minęło:-) Pisz co porabiasz i gdzie stacjonujesz :papa:

Cześć. Na razie jeszcze w Pl i pracuje w prywatnym domu seniora ale w tym tygodniu mają się odezwać z agencji. Chciałabym od lutego wrócic do De. ????? ściskam mocno i ciesze się, że są tu jeszcze osoby ktore znam ???
19 stycznia 2021 17:47 / 3 osobom podoba się ten post
Witam opiekunkowo późnym popołudniem