Jak minął dzień 11

21 marca 2021 11:04 / 6 osobom podoba się ten post

21 marca 2021 11:05 / 3 osobom podoba się ten post
Gruiten 
Trochę się powielily
 
 
 
21 marca 2021 11:07 / 4 osobom podoba się ten post
21 marca 2021 11:57 / 5 osobom podoba się ten post
Spacer w deszczu..
 
21 marca 2021 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Odpocząłem dziś, teraz oglądamy tv, a raczej każdy przegląda smarki swoje oprócz dziadka i małego...
Tak że dziś spokojny, dzień moalem, jak zawsze. Nie przemęczam się tutaj nic a nic. Już trzy tygodnie minęły, dwa do świąt i trzy po świętach... Później w planach majówka, o której wspominałem. Mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie do tego czasu, żeby do wyjazdu miało nie dojść. 
21 marca 2021 20:28 / 4 osobom podoba się ten post
Też minął podobnie jak wczorajszy. Mamy tylko obawy przed jutrem, bo seniorka, prawie 100 letnia ma być zaszczepiona Astrazeneca... Wolałabym dokończyć to zlecenie, a nawet rozważam opcję powrotu, ale to jeszcze za wcześnie. Ja już w łóżku, leżę i oddycham, Alinka w swoim pokoju. Wspaniale się uzupełniamy i żadna drugiej nie wchodzi w paradę. Pokoje to nasz azyl i tego się trzymamy. Oby nic nie uległo zmianie. 
25 marca 2021 21:25 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś dzień ciekawy... Dziadek dostał zmianę grupy (z 3 na 4) i co za tym idzie kaskę (ponad 1600). To chyba oprócz jego emerytury, tak mi się wydaje. Pracował do 70.roku życia, bo tak chciał, na eksponowanym stanowisku.
Później miałem mieć pauzę... I miałem, ale wspólny spacer z dziadkiem, zięciem i jutrzejszym geburstagowiczem (nie po polskiemu, ale wiadomo o co chodzi).
I nawet tam nie dawał zięć spokoju dziadkowi... Tylko laufen i laufen a mój kochany pdp ledwo stał na nogach.
Słowem... ale wkoło  jest wesoło Jutro urodzinki małego, też mi zestaw słodyczy wielkanocnych kupiłem... A co tam... 3,99 to nie majątek
Ciasto się upiekło, oczywiście z tego robota. Ale za bardzo popękane... Smaczne z pewnością będzie. W podłużnej blaszce. Kto wie, czy ja nie odświeżę swoich przepisów i raz jakieś zrobię. Obejrzymy. Słowem fajny i wesoły i udany dzień. Wyjątkowo już do łózia o 20 dziadek chciał iść i ok. W środy zawsze siedzi do 22, bo jakiś serial jest.... A pdp i tak nie kuma, ogląda piąte przez dziesiąte, śpi... 
25 marca 2021 22:25 / 2 osobom podoba się ten post
Wesoło masz. Tylko Pflegegeld 4 grupa to tylko 700 z kawałkiem . Nie 1600
25 marca 2021 23:48 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś dzień ciekawy... Dziadek dostał zmianę grupy (z 3 na 4) i co za tym idzie kaskę (ponad 1600). To chyba oprócz jego emerytury, tak mi się wydaje. Pracował do 70.roku życia, bo tak chciał, na eksponowanym stanowisku.
Później miałem mieć pauzę... I miałem, ale wspólny spacer z dziadkiem, zięciem i jutrzejszym geburstagowiczem (nie po polskiemu, ale wiadomo o co chodzi:smiech3:).
I nawet tam nie dawał zięć spokoju dziadkowi... Tylko laufen i laufen:nerwowy2::smiech3: a mój kochany pdp ledwo stał na nogach.
Słowem... ale wkoło  jest wesoło:smiech2: Jutro urodzinki małego, też mi zestaw słodyczy wielkanocnych kupiłem... A co tam... 3,99 to nie majątek:lol2:
Ciasto się upiekło, oczywiście z tego robota. Ale za bardzo popękane... Smaczne z pewnością będzie. W podłużnej blaszce. Kto wie, czy ja nie odświeżę swoich przepisów i raz jakieś zrobię. Obejrzymy. Słowem fajny i wesoły i udany dzień. Wyjątkowo już do łózia o 20 dziadek chciał iść i ok. W środy zawsze siedzi do 22, bo jakiś serial jest.... A pdp i tak nie kuma, ogląda piąte przez dziesiąte, śpi... 

Gdyby w PL były takie emerytury ...
26 marca 2021 05:55 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Wesoło masz. Tylko Pflegegeld 4 grupa to tylko 700 z kawałkiem . Nie 1600

Na decyzji była czwarta grupa i jakaś kwota 1600 z hakiem... Tylko podejrzałem szybko, ale całości nie miałem jak przeczytać. Więc to może z emeryturą.... Ale też mi się nie chce wierzyć. Pdp byłem dyrektorem jednej ze szturgackich firm.
Dzięki 
26 marca 2021 07:40 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Na decyzji była czwarta grupa i jakaś kwota 1600 z hakiem... Tylko podejrzałem szybko, ale całości nie miałem jak przeczytać. Więc to może z emeryturą.... Ale też mi się nie chce wierzyć. Pdp byłem dyrektorem jednej ze szturgackich firm.
Dzięki :aniolki:

1600 to świadczenie rzeczowe Albo Pflegedienst albo pobyt w Pflegeheim. Tyle by mu dopłacali . 
26 marca 2021 08:18 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

1600 to świadczenie rzeczowe Albo Pflegedienst albo pobyt w Pflegeheim. Tyle by mu dopłacali . 

Aha, to teraz się nie dziwię, skąd mam ekstra geld?
26 marca 2021 08:30 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Aha, to teraz się nie dziwię, skąd mam ekstra geld?
:smiech3:

Starsi w De często mają prywatne ubezpieczenie pielęgnacyjne . Mój pfp w Freiburg u ok . Otrzymywał ok 3tys Euro z Pflegegeld . Emerytura osobno.
27 marca 2021 19:51 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień minął nadzwyczaj ciekawie i atrakcyjnie. Wróciłem, zaraz kąpiel i spać. Melduję się dopiero rano, więc druga nocka bez bejbifonka.
Nie zapomnijcie przestawić zegarków, bo dziś śpimy krócej. 
27 marca 2021 20:13 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Dzień minął nadzwyczaj ciekawie i atrakcyjnie. Wróciłem, zaraz kąpiel i spać. Melduję się dopiero rano, więc druga nocka bez bejbifonka.
Nie zapomnijcie przestawić zegarków, bo dziś śpimy krócej. 

Pośpimy wg starego czasu.pitem będziemy szukać tej straconej godziny