Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

28 stycznia 2022 07:24 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Dusia, pączków możesz zazdrościć ?. Są naprawdę pyszne. Mamy taką pączkarnię której nazwa dużo obiecuje i tę obietnicę spełnia-Najlepsze pączki w mieście. Sprzedawane są przez okienko, do środka się nie wchodzi. Wszystkie  rodzaje wyłożone są na bufecie za szybą, opisane z jakim nadzieniem. Przez te szybę widoczne sa też w głębi lokalu panie "pączkarki" ,które na bieżąco te pączusie wyrabiaja. W kolejce stoi się na chodniku na zewnątrz. Prawie zawsze jest kolejka. No chyba że deszcz czy mróz, ale chętni są zawsze. Tam nigdy nie kupisz "wczorajszego "pączka ?

W moim. Rodzinnym mieście też jest taki sklepik z ciastem i pieczywem
. To jest piekarnia z Modliborzyc. Też i pieczywo i ciasto super a paczki pierwsza klasa. Zawsze jak jestem u rodziców to podjezdzam tam i kupuje te paczki. czyli max 2-3 razy w roku bo też mam do nich z 100 km..Tu na wsi gdzie mieszkam w pl też jest piekarnia. Paczki takie sobie ale chleb jasny jest przepyszny i zawsze trzeba raniutko po niego jechać bo szybko schodzi. A będąc na wsi najlepsze paczki robi mama mojego  ukochanego. Tylko zrobi i od razu telefon, że gotowe i można zabierać. Taka super "  teściowa".. 
28 stycznia 2022 07:35 / 4 osobom podoba się ten post
A na obiad dziś rybka, ziemniaki i warzywa z maselkiem.  Na deser kupie paczki.  nie takie dobre jak Gusi ale ochota jest to kupie jakie tutaj są.  S potem znowu na wadze na plusie
28 stycznia 2022 07:38 / 4 osobom podoba się ten post
Wyjmę z zamrażarki  mięsko w sosie pieczarkiwym + puree ziemniaczki + sakatka  selerowa
28 stycznia 2022 09:19 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ten cytuję, bo krótszy ?
Super pomysł na ten chleb :mniam:,wypróbuję na pewno, tylko ludzi musiałabym zaprosić, bo dla jednej osoby to za dużo tego dobra?
Pewnie jak do brata pojadę, co będę sobie bałagan robić ?. U nich duża kuchnia i sprzęt dobry jest. Jak kiedyś będę sprawiała sobie nowy piekarnik to taki ,którego zazdroszczę bratowej, dzielony na pół. Super sprawa. 
Narobiłyście mi smaka na raclette. Na następny weekend muszę rodzinkę namówić. W tę niedzielę u mnie zbiórka i baza wypadowa na Starówkę ,bo ode mnie najbliżej. A tam centrum i główne atrakcje WOŚP.
Kiedy jeszcze pracowałam w Bonn na stałe, miałam fajne małżeństwo, mieli takie mini raclette na 2 patelenki. Często robili sobie kolacje, też takie bez ceregieli wielkich, co tam akurat mieli, ale dobry ser mieli zawsze. 

Jak dla siebie chcesz tylko to zapiekanka ziemniaczano-gruszkowa z raclette, albo chlebek pitta, dip pomidorowy, warzywa do srodka chlebka , stopione raclette na wierzch i można wcinać 
28 stycznia 2022 09:20 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Dusia, pączków możesz zazdrościć ?. Są naprawdę pyszne. Mamy taką pączkarnię której nazwa dużo obiecuje i tę obietnicę spełnia-Najlepsze pączki w mieście. Sprzedawane są przez okienko, do środka się nie wchodzi. Wszystkie  rodzaje wyłożone są na bufecie za szybą, opisane z jakim nadzieniem. Przez te szybę widoczne sa też w głębi lokalu panie "pączkarki" ,które na bieżąco te pączusie wyrabiaja. W kolejce stoi się na chodniku na zewnątrz. Prawie zawsze jest kolejka. No chyba że deszcz czy mróz, ale chętni są zawsze. Tam nigdy nie kupisz "wczorajszego "pączka ?

Dobrze, że nie przepadam za słodkim, bo pachnie ze zdjęcia :) 
28 stycznia 2022 09:21 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A na obiad dziś rybka, ziemniaki i warzywa z maselkiem. :nerwowa kucharka: Na deser kupie paczki. :smiech3: nie takie dobre jak Gusi ale ochota jest to kupie jakie tutaj są. :smiech3: S potem znowu na wadze na plusie:placze1:

W DE mają dobre wypieki .
28 stycznia 2022 09:21 / 4 osobom podoba się ten post
Leczo. 
28 stycznia 2022 09:50 / 3 osobom podoba się ten post
Jajka sadzone, puree, kolorowa sałatka
28 stycznia 2022 09:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

W DE mają dobre wypieki .

O tak, mają ,a pączki z adwokatem to chyba najlepsze 
No i w cukierniach prawdziwe cudeńka 
28 stycznia 2022 09:55 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dobrze, że nie przepadam za słodkim, bo pachnie ze zdjęcia :) 

To ta konfitura różana. Nie podrzuciłaś im przypadkiem tej samej którą ostatnio ze mną się podzieliłaś ?
28 stycznia 2022 11:07 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jak dla siebie chcesz tylko to zapiekanka ziemniaczano-gruszkowa z raclette, albo chlebek pitta, dip pomidorowy, warzywa do srodka chlebka , stopione raclette na wierzch i można wcinać 

Chcę tę zapiekankę ziemniaczano gruszkową ale nie wiem jak ją zrobić. 
Znalazłam w necie szwajcarskie i "w szwajcarskim stylu " ale bez gruszek. Chcę z gruszką, mogłabyś mnie a przy okazji innych naumieć??
28 stycznia 2022 11:57 / 3 osobom podoba się ten post
Ryba , ziemniaki i sałatka z sałaty lodowej ,pomidora , rzodkiewki i cebuli ..
28 stycznia 2022 12:47 / 5 osobom podoba się ten post
No i zjadłam tego paczka. Nie doczekał do 15 do kawki a że ja kawy potem nie pije i moja babcia też nie to spoko. Taki mały grzeszek  teraz.  i już mam dość pączków na jakiś czas.  niedługo tłusty czwartek za 4 tygodnie wtedy będzie szaleństwo pączków. 
28 stycznia 2022 14:31 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

To ta konfitura różana. Nie podrzuciłaś im przypadkiem tej samej którą ostatnio ze mną się podzieliłaś ?

Ze zdjęcia stockowego? Taka nie pachnie, ale to może ta, którą tu mamy. Może tak być bo 1 słoiczek wcięło i nie ma winnych :)
28 stycznia 2022 14:41 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Chcę tę zapiekankę ziemniaczano gruszkową ale nie wiem jak ją zrobić. 
Znalazłam w necie szwajcarskie i "w szwajcarskim stylu " ale bez gruszek. Chcę z gruszką, mogłabyś mnie a przy okazji innych naumieć??

Będę się starać 
Potrzeba do tego
-około 0,5 kg obranych ziemniaków gotowanych w mundurkach.
-2 gruszki ( obierasz lub nie wg uznania-jeśli są nienachalnej urody to lepiej to zrobić ), potem pokroić w cieńsze kliny
-5 dag plastrów surowej szynki, którą trzeba pokroic jeszcze w kawałki-ten składnik niekoniecznie, choc lepiej smakuje.
-posiekany szczypiorek
-20 dag plastrów Raclette, które trzeba jeszcze pokroić na pół.
szczypta soli, pieprz, papryka .
Połówki ziemniaków układasz w naczyniu do zapiekania sciętą stroną do góry , na wierzch kawałki szynki, gruszki przyprawiasz, posypujesz szczypiorem -na to układasz Raclette . Piekarnik rozgrzewasz do 240 stopni i zapiekasz to wszystko w górnej częsci piekarnika przez - ja wiem? 10-15 min.