Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

28 stycznia 2022 14:53 / 2 osobom podoba się ten post
Podgrzewacze.
Ryż na mleku z wt. 
Dziękuję. 
28 stycznia 2022 15:24 / 4 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Podgrzewacze.
Ryż na mleku z wt. 
Dziękuję. 

Na obiad?
Ja dzisiaj na śniadanie ugotowałam sobie płatki ryżowe na mleku. Żeby nie było tak zwyczajnie, wrzuciłam sobie do miseczki z ryżem 2 kostki gorzkiej czekolady, a co ?
I od rana mam dobry humor 
28 stycznia 2022 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Będę się starać :-)
Potrzeba do tego
-około 0,5 kg obranych ziemniaków gotowanych w mundurkach.
-2 gruszki ( obierasz lub nie wg uznania-jeśli są nienachalnej urody to lepiej to zrobić ), potem pokroić w cieńsze kliny
-5 dag plastrów surowej szynki, którą trzeba pokroic jeszcze w kawałki-ten składnik niekoniecznie, choc lepiej smakuje.
-posiekany szczypiorek
-20 dag plastrów Raclette, które trzeba jeszcze pokroić na pół.
szczypta soli, pieprz, papryka .
Połówki ziemniaków układasz w naczyniu do zapiekania sciętą stroną do góry , na wierzch kawałki szynki, gruszki przyprawiasz, posypujesz szczypiorem -na to układasz Raclette . Piekarnik rozgrzewasz do 240 stopni i zapiekasz to wszystko w górnej częsci piekarnika przez - ja wiem? 10-15 min. 

Czytając składniki już mi smakuje,może  zrobię w niedzielę jak wpadniemy wychłodzeni z WOŚP atrakcji. Wcześniej można przygotować a później tylko do piekarnika. Zanim się zapiecze to może  jakąś sałatę jeszcze wykreuję?
Sól, pieprz i fantazja czy jakieś konkretne zioło?pasuje?
28 stycznia 2022 16:26 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Czytając składniki już mi smakuje,może  zrobię w niedzielę jak wpadniemy wychłodzeni z WOŚP atrakcji. Wcześniej można przygotować a później tylko do piekarnika. Zanim się zapiecze to może  jakąś sałatę jeszcze wykreuję?
Sól, pieprz i fantazja czy jakieś konkretne zioło?pasuje?

Tylko papryka. Napisałam w przepisie. Nie ma się co nakręcać ?
 
28 stycznia 2022 18:51 / 5 osobom podoba się ten post
Taka  ciekawostka...bardzo cieniutkie placki  , smażone   jak nasze faworki/ chrusty/ W sprzedaży tylko  w  karnawale Pychota
28 stycznia 2022 18:58 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tylko papryka. Napisałam w przepisie. Nie ma się co nakręcać ?
 

No patrz, tak szybko czytałam i już w myślach delektowałam się tymi gruszkami i ziemniakami, że paprykę przeoczyłam ?
28 stycznia 2022 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Taka  ciekawostka...bardzo cieniutkie placki  , smażone   jak nasze faworki/ chrusty/ W sprzedaży tylko  w  karnawale Pychota:-)

Chneublatz  i Innej nazwy nie podam bo nie robią takiej czcionki ??.
Bardzo smaczne , a ja jutro wybywam . Pewnie się skusze ?
28 stycznia 2022 22:06 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

No patrz, tak szybko czytałam i już w myślach delektowałam się tymi gruszkami i ziemniakami, że paprykę przeoczyłam ?

Lepiej zrób i zjedz normalnie . Pokarm dla ducha też jest ale się go do piekarnika nie wkłada ?
29 stycznia 2022 08:41 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Chneublatz :-) i Innej nazwy nie podam bo nie robią takiej czcionki ??.
Bardzo smaczne , a ja jutro wybywam . Pewnie się skusze ?

PDP twierdzi że  w Mogros  najlepsze..najcieńsze 
29 stycznia 2022 09:59 / 3 osobom podoba się ten post
Schabowe , ziemniaki i szpinak .
29 stycznia 2022 10:25 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

:-)PDP twierdzi że  w Mogros  najlepsze..najcieńsze :-)

Muszę sprawdzić iile mam do tam  Nigdy nie byłam a jak tam najlepsze to może warto pojechać.
Chyba że nie o Mogros ale o Migrosa chodz i . To mam całkiem blisko. Zajrzę.
29 stycznia 2022 10:58 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Muszę sprawdzić iile mam do tam :-) Nigdy nie byłam a jak tam najlepsze to może warto pojechać.
Chyba że nie o Mogros ale o Migrosa chodz :-)i . To mam całkiem blisko. Zajrzę.

Sorry.. oczywiście Migros
29 stycznia 2022 11:03 / 3 osobom podoba się ten post
Zupa  warzywa, letnia.Kalarepa, groszek, kapusta  itp. Śmietanką 35% zabielona.Skromnie ale musi  być  miejsce  na desery  , bo goscie dziś  przybędą 
29 stycznia 2022 12:46 / 3 osobom podoba się ten post
Pomidorówka z zamrażarki, zamrożona tydzień temu, a dziś... wiadomo, tylko mocno podgrzana plus świeża natka. Dziś jak znalazł, bo byliśmy na spacerze. A wieczorem małą zapiekankę zrobię. 
29 stycznia 2022 12:56 / 5 osobom podoba się ten post
drożdżowe rogaliki z powidełkami oczywiście własnymi, a na obiad? cała wielka micha fajnej sałatki makaronowej