Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

31 stycznia 2022 10:28 / 4 osobom podoba się ten post
Przedstawiłam kilka  propozycji  obiadowych  , mój PDP wybrał  spaghetti + nasza ulubiona  nussensalat  z vinagret 
31 stycznia 2022 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
Sznycel drobiowy , ziemniaki , sałata. 
Jakoś poszło, choc mdli mnie jeszcze od obrazowych opisów.Fuj ?
 
31 stycznia 2022 10:45 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Sznycel drobiowy , ziemniaki , sałata. 
Jakoś poszło, choc mdli mnie jeszcze od obrazowych opisów.Fuj ?
 

zaraz przejdzie, wymaż  z głowy
31 stycznia 2022 10:55 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

:smiech3: zaraz przejdzie, wymaż  z głowy:-)

Jestem wzrokowcem Damessa. Na wyobrażenie sobie takiego hardcoru mam odruch wymiotny. Dla mnie jest oczywiste, że nie powinno się niczego kisić bleeeh , po kątach i sama mam make na punkcie porządku, ale do tej pory nic takiego jak w opisie mi się nie trafilo, a jeśli było coś do wyjaśnienia to robilam to ma pniu . Nie każdy musi chcieć czytać tego typu sensację 
To musi być okropna trauma na coś podobnego trafić ,i może trzeba się wypisać ale może bez szczegółów w postaci zaplesnialych puszek czy czego tam . Bleee , fuj , obrzydlistwo .
31 stycznia 2022 13:07 / 1 osobie podoba się ten post
Tajming jebut! Na lewej nodze ??
 
Pachnie jak babcine, tulące, spracowane dłonie.
Najbardziej przebijającą jest cebula, następnie wycisza ją masełko(ale takie swojskie, roztopione kuchenną temperaturą, dalej woń zostawiają pietruszka, seler i por. Marchew z jabłkiem blanszuje ostrość czosnku a radosnego wyrazu nadają palone ziarna oleistych.
Nie może braknąć duftu kwasu chlebowego... .
A to wszystko na tak filigranowej, niezwykłej, rączynej powierzchni ❤***
 
:staredzieje11:
 
A dziadek jej śpiewał!
I szanował do jej ostatnich dni.
A jak ją kochał, to już innym razem... .?
 
https://youtu.be/RblPU6EwtAk
 
 
A szcunok humorysta beł ???☝️?
31 stycznia 2022 20:09 / 6 osobom podoba się ten post
Nagotowałam się w sobotę bo już późnym popołudniem zapowiedzieli się siostra i brat z żoną. A w niedzielę ciągle ktoś wpadał, zapowiedziany albo tylko po telefonie z pytaniem czy w domu jestem ?.
Było więc to, co można podgrzewać, odgrzewać, dopiekarniczać albo, jak ktoś bardzo szybko chciał, to i w mikrofalówce docieplić 
Gar zupy meksykańskiej, naleśniki ze szpinakiem, z pieczarkami i na słodko, kotleciki mielone, takie "na raz" co to na ciepło i na zimno smakują, sałatka selerowa i makaronowa. Fotów nie bylo jak robić bo ciągle ktoś się kręcił przy garach albo przy stole. W sobotę gościom podałam jedzonko ładnie (wiadomo, rodzina najbliższa ?),a w niedzielę samoobsluga. 
A dzisiaj obiad na mieście z przyjaciółką i jej synem ,w Česká Hospoda. 
A teraz zjadłam sobie śledziki które w sobotę zrobiłam i zapomniałam o nich i takim cudem się uchowały  Smaczne bardzo. Pierwszy raz robiłam takie. Na słodko ostro. Z cebulką, porem, marynowanym imbirem, chilli, w sosie miodowo-sojowo-cytrynowo-olejowym. 
Dla mnie pycha 

 
31 stycznia 2022 20:23 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nagotowałam się w sobotę bo już późnym popołudniem zapowiedzieli się siostra i brat z żoną. A w niedzielę ciągle ktoś wpadał, zapowiedziany albo tylko po telefonie z pytaniem czy w domu jestem ?.
Było więc to, co można podgrzewać, odgrzewać, dopiekarniczać albo, jak ktoś bardzo szybko chciał, to i w mikrofalówce docieplić :lol3:
Gar zupy meksykańskiej, naleśniki ze szpinakiem, z pieczarkami i na słodko, kotleciki mielone, takie "na raz" co to na ciepło i na zimno smakują, sałatka selerowa i makaronowa. Fotów nie bylo jak robić bo ciągle ktoś się kręcił przy garach albo przy stole. W sobotę gościom podałam jedzonko ładnie (wiadomo, rodzina najbliższa ?),a w niedzielę samoobsluga. 
A dzisiaj obiad na mieście z przyjaciółką i jej synem ,w Česká Hospoda. 
A teraz zjadłam sobie śledziki które w sobotę zrobiłam i zapomniałam o nich i takim cudem się uchowały:lol1:  Smaczne bardzo. Pierwszy raz robiłam takie. Na słodko ostro. Z cebulką, porem, marynowanym imbirem, chilli, w sosie miodowo-sojowo-cytrynowo-olejowym. 
Dla mnie pycha 

 

Daj trochę ? to też moje smaki. Robię taka marynatę czesto do mięsa. Z limonka i rozmarynem to jeszcze jedną pyszna wersja, tyle że potem sos z pieczenia blenduje i nic do niego więcej nie trzeba. Żadnej mąki ani zagęszczaczy .Ale mi smaka ta ryba narobilas. To już mam menu na piątek.Albo i już na czwartek. Co będę do piątku czekać.
01 lutego 2022 09:43 / 5 osobom podoba się ten post
Schab w sosie, szpicle i sałata z sosem vinegret.  Na deser galaretka owocowa już się chłodzi. 
01 lutego 2022 09:46
Dusia1978

Schab w sosie, szpicle i sałata z sosem vinegret. :gotowanie: Na deser galaretka owocowa już się chłodzi. :je babeczke:

Moje ulubione! ?????❤??
01 lutego 2022 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Wtorek?
To skromnie ???✅⏳??☝️??
01 lutego 2022 09:56 / 5 osobom podoba się ten post
Szpecle, mielone w sosie, buraczki 
01 lutego 2022 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nagotowałam się w sobotę bo już późnym popołudniem zapowiedzieli się siostra i brat z żoną. A w niedzielę ciągle ktoś wpadał, zapowiedziany albo tylko po telefonie z pytaniem czy w domu jestem ?.
Było więc to, co można podgrzewać, odgrzewać, dopiekarniczać albo, jak ktoś bardzo szybko chciał, to i w mikrofalówce docieplić :lol3:
Gar zupy meksykańskiej, naleśniki ze szpinakiem, z pieczarkami i na słodko, kotleciki mielone, takie "na raz" co to na ciepło i na zimno smakują, sałatka selerowa i makaronowa. Fotów nie bylo jak robić bo ciągle ktoś się kręcił przy garach albo przy stole. W sobotę gościom podałam jedzonko ładnie (wiadomo, rodzina najbliższa ?),a w niedzielę samoobsluga. 
A dzisiaj obiad na mieście z przyjaciółką i jej synem ,w Česká Hospoda. 
A teraz zjadłam sobie śledziki które w sobotę zrobiłam i zapomniałam o nich i takim cudem się uchowały:lol1:  Smaczne bardzo. Pierwszy raz robiłam takie. Na słodko ostro. Z cebulką, porem, marynowanym imbirem, chilli, w sosie miodowo-sojowo-cytrynowo-olejowym. 
Dla mnie pycha 

 

Mniód na me strapienia! ???❤???✅?
01 lutego 2022 10:19 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Schab w sosie, szpicle i sałata z sosem vinegret. :gotowanie: Na deser galaretka owocowa już się chłodzi. :je babeczke:

Szpicle  w sosie dziadek bardzo lubi i wciągnął przedwczoraj czy im się to podobało czy nie ?.
Mam dynie piżmowa i zrobię curry z dynią i kurczakiem dzisiaj. A w ogóle to masz może jakieś przepisy na taką dynię?
 
 
01 lutego 2022 10:41 / 4 osobom podoba się ten post
Udko z rosołu dla dziadka, a sobie udko pieczone w piekarniku. Ziemniaki i surówka gotowa, bałkańska. Pyszna
01 lutego 2022 10:48 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Szpicle :-) w sosie dziadek bardzo lubi i wciągnął przedwczoraj czy im się to podobało czy nie ?.
Mam dynie piżmowa i zrobię curry z dynią i kurczakiem dzisiaj. A w ogóle to masz może jakieś przepisy na taką dynię?
 
 

Szpecle miały być ? a z dyni przyznam się, że nic nigdy w życiu nie robiłam. Wstyd