Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

27 listopada 2021 19:39 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

U Chińczyka dzisiaj. Tak mi się zachciało czegoś innego, nawet niezdrowego ?
Zupa Pekin,pierś z kurczaka z ryżem i warzywami w czerwonym curry, na ostro. I popiłam to wszystko colą a na drogę jeszcze prażynki krabowe. A co ,zaszalałam :lol1:

Kupiłam dziś w Aldim spaghetti  z krewetkami zjadłam bo zjadłam dziadek chciał kanapki ?
Takie sobie... dużo krewetek ale ....
W razie czego mam colę ??
27 listopada 2021 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Kupiłam dziś w Aldim spaghetti  z krewetkami zjadłam bo zjadłam dziadek chciał kanapki ?
Takie sobie... dużo krewetek ale ....
W razie czego mam colę ??

Nigdy nie kupuj krewetek już w jakimś gotowym daniu, zawsze będą "takie sobie ".
Nie ma to jak świeżo przyrządzone. 
No  chyba że jakieś gotowe sałatki, np w sosie czosnkowym czy coctailowym, o tak, te lubię 
28 listopada 2021 18:43 / 6 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, brukselka i sznycel wieprzowy, z szynki. 
Zjadłam z apetytem, pedepci porcja wylądowała w koszu 
Już w piątek wiedziałam że tak będzie. Poszłam na zakupy z listą napisaną przez seniorkę, zawsze daję ją ekspedientkom w stoisku mięsnym, wszystkie  babcię znają i wiedzą co kupowała. Po powrocie stres i dąsy, bo takie sznycle nie nadają się do jedzenia, ona chciała inne, przecież powinnam wiedzieć jakie ona kupowała wcześniej. No nie wiedziałam. Okazało się, po długim dochodzeniu, że miała na myśli coś jak schabowe bez kości. Może ja i Anielica ale nie wróżka ani Duch święty ☹. Dzisiaj ziemniaki za mało słone, brukselka, przyrządzana pod jej okiem i wg zaleceń-be,a sznycle to już wiecie...?. Patrzyła jak ja jem i choć widziałam, że z żalem, to swoją porcję ,honorowo,poleciła wyrzucić do kosza, bo w 1-szy adwent takiego szajs obiadu nie będzie jadła. Trudno,jej wybór, zjadła tylko podwójny deser bo ja ze swojego  zrezygnowałam 
I co zrobisz jak nic nie zrobisz??
29 listopada 2021 14:14 / 5 osobom podoba się ten post
Spaghetti bolognese obficie tartym parmezanem i posiekaną bazylią posypane. Nawet o dokładkę seniorka poprosiła, chociaż przyprawione troszeczkę  inaczej niż ona to robi ?
29 listopada 2021 14:32 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa z dyni z ostatnim mleczkiem kokosowym jeszcze muszę pestki uprazyc
29 listopada 2021 16:10 / 2 osobom podoba się ten post
To przygadaj jej, że jakby nawet dziesięciu mistrzów kuchni przyrządzało spaghetti, to wyjdzie dziesięć spaghetti, ale różniących się zawsze smakiem... albo że nauczyłaś się od Kurta Schellera, o... 
29 listopada 2021 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Zupa z dyni z ostatnim mleczkiem kokosowym:chaplin: jeszcze muszę pestki uprazyc:chaplin:

Ja widzę że Ty bardzo lubisz do potraw mleko kokosowe używać, też muszę spróbować ,coś poszukam w necie bo Twój przepis już mam 
29 listopada 2021 17:21 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ziemniaki, brukselka i sznycel wieprzowy, z szynki. 
Zjadłam z apetytem, pedepci porcja wylądowała w koszu :-(
Już w piątek wiedziałam że tak będzie. Poszłam na zakupy z listą napisaną przez seniorkę, zawsze daję ją ekspedientkom w stoisku mięsnym, wszystkie  babcię znają i wiedzą co kupowała. Po powrocie stres i dąsy, bo takie sznycle nie nadają się do jedzenia, ona chciała inne, przecież powinnam wiedzieć jakie ona kupowała wcześniej. No nie wiedziałam. Okazało się, po długim dochodzeniu, że miała na myśli coś jak schabowe bez kości. Może ja i Anielica ale nie wróżka ani Duch święty ☹. Dzisiaj ziemniaki za mało słone, brukselka, przyrządzana pod jej okiem i wg zaleceń-be,a sznycle to już wiecie...?. Patrzyła jak ja jem i choć widziałam, że z żalem, to swoją porcję ,honorowo,poleciła wyrzucić do kosza, bo w 1-szy adwent takiego szajs obiadu nie będzie jadła. Trudno,jej wybór, zjadła tylko podwójny deser bo ja ze swojego  zrezygnowałam :lol2:
I co zrobisz jak nic nie zrobisz??

Muchy w nosie miała w tym dniu ?
Moja jedna PDP. była kiedyś szefową kuchni w dużej restauracji .Jak do niej pierwszy raz pojechałam to nikt mi o tym nawet nie wspomniał ,ale jak się dowiedziałam na miejscu to pomyślałam..koniec teraz jestem ugotowana ...Okazało się ,że wspaniała kobieta ,mało co do kuchni wchodziła, nigdy nie marudziła a też mocno schorowana była i nadal jest .   
29 listopada 2021 17:26 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj miałem kotlety mielone, połowę zostawilem do zapiekanki.Ziemniaki podgotowane w talarkach, mielone, brukselka, cebula, znów ziemniaki, ser, sos. Wyszło i smakowało. A jutro udka grilowane. 
 
29 listopada 2021 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro robię gołąbki a co
29 listopada 2021 17:32 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja widzę że Ty bardzo lubisz do potraw mleko kokosowe używać, też muszę spróbować ,coś poszukam w necie bo Twój przepis już mam :przytula:

Tylko kupują patrz na skład , żeby nie było jakiś utwardzacz y , czasami są robię mleko kokosowe.Teraz przez cztery miesiące miałam pięć razy danie z mleczkiem kokosowym. Jeszcze zupa tajska 
Dyniowa z mleczkiem albo że śmietaną. Sos 
 Smacznego
29 listopada 2021 22:53 / 1 osobie podoba się ten post
Ja pierniczę ale mi się chce jeść no nie wytrzymam, no muszę coś capnąć z lodówki ...szkoda że tych ich patyczków salami z orzechami zapomnialam kupić .
29 listopada 2021 22:54 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Ja pierniczę ale mi się chce jeść no nie wytrzymam, no muszę coś capnąć z lodówki ...szkoda że tych ich patyczków salami z orzechami zapomnialam kupić .:lodowka:

A co to za jedne, te patyczki, bo nie znam a chyba by mi smakowały?
29 listopada 2021 22:57 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

A co to za jedne, te patyczki, bo nie znam a chyba by mi smakowały?:mniam:

są różnych producentów ok 2 e
29 listopada 2021 22:59 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

są różnych producentów ok 2 e

Tych zielonych nigdy nie kupowałam, muszę spróbować, inne znam