Co dzisiaj gotujesz na obiad? 17

01 grudnia 2021 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Naturalnie Słoneczko, że się nie dziwię i jeszcze coś dopiszę:
więcej tam nie zawitasz ??❤?
01 grudnia 2021 17:11 / 5 osobom podoba się ten post
No, sorry, ale mi kończą się pomysły na obiady więc proszę się sprężyć. 
02 grudnia 2021 08:02 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

I obiad na kilka dni jest :) 

I tipi-topi, jak napisałaś???
Dziś na wydawce:
☆niesamowitej kompozycji smakowej, rozpływający się w ustach gołąbeczek, którego farsz kryje bukiet wykwintnego wywaru mięsnego, podkreślonego sycylijskimi pomidorkami,
☆kremowe kuleczki piure z sypkich ziemniaczków,
☆przearomatyczny, atłasowy sosik z pyłem borowikowym i promykiem szmandu,
☆i wreszcie to, na co czekają tysiące a tam miliony Polaków, czyli buraczki na gorąco, zasmażane na piętce maślanej z delikatna nutą kwaśnego szpecjalitete, które zna li tylko niezastąpiony Pan Makłowicz ?????????
Do tego staropolskie: smacznego.
Deseru z Sonnenuntergangsahnetorte mi już nie trzeba, chyba że do późniejszej, arcyaromatycznej małej-czarnej    
 
Grażynka, zastawiony stół będzie czekał punktualnie o 12.oo ??⏳
Prosiemy, prosiemy... ❤
02 grudnia 2021 09:10 / 3 osobom podoba się ten post
Makaron kokardki z podsmażona cebulką plus pieczarki i szpinak. Wszystko zaprawione śmietanka. 
02 grudnia 2021 09:22 / 5 osobom podoba się ten post
Dziadkowi obiad już wieczorem przygotowałem. Duży filet z kurczaka pokroiłem i taki gulasik z ziemniakami i surówką ma na dziś. O 12 wybywam, to przekąszę coś w mieście, zwłaszcza że wypłata już wczoraj na koncie była 
02 grudnia 2021 12:06 / 4 osobom podoba się ten post
Sauerkraut, Kartoffelpüree,Lebrrkäse.
Niekoniecznie moje smaki, w dodatku nie po mojemu robione ?
Wszystko pod okiem Seniorki i Jej wskazówek. Zaczęłyśmy o 10-tej przygotowania do tego wielkiego wydarzenia 
Ziemniaki dopiero wstawione. Sama zrobiłabym o wiele szybciej i bez nerw, ale się nie da i już ?
02 grudnia 2021 12:16 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Sauerkraut, Kartoffelpüree,Lebrrkäse.
Niekoniecznie moje smaki, w dodatku nie po mojemu robione ?
Wszystko pod okiem Seniorki i Jej wskazówek. Zaczęłyśmy o 10-tej przygotowania do tego wielkiego wydarzenia :gotuje:
Ziemniaki dopiero wstawione. Sama zrobiłabym o wiele szybciej i bez nerw, ale się nie da i już ?

Z tego co czytałam to Brawo Ty za to, że jesteś taka cierpliwa.  Mnie napewno od razu by szlag trafił.  Byłam w takim miejscu gdzie seniorka dyrygowania w kuchni i niestety nawet pod jej dyktando nie dało się tego zjeść. 
02 grudnia 2021 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
My dziś spóźnieni ale marudzenia nie ma?
Kiełbaski z cebulką, ziemniaki ze szczyptą gałki muszkatołowej ?i kapustka biała z boczkiem .
Deser owoce .
Do kawy ciasto urodzinowe .
 
02 grudnia 2021 13:57 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Sauerkraut, Kartoffelpüree,Lebrrkäse.
Niekoniecznie moje smaki, w dodatku nie po mojemu robione ?
Wszystko pod okiem Seniorki i Jej wskazówek. Zaczęłyśmy o 10-tej przygotowania do tego wielkiego wydarzenia :gotuje:
Ziemniaki dopiero wstawione. Sama zrobiłabym o wiele szybciej i bez nerw, ale się nie da i już ?

Ja to wszystko przeszłam w maju i czerwcu ?
02 grudnia 2021 13:58 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziadkowi obiad już wieczorem przygotowałem. Duży filet z kurczaka pokroiłem i taki gulasik z ziemniakami i surówką ma na dziś. O 12 wybywam, to przekąszę coś w mieście, zwłaszcza że wypłata już wczoraj na koncie była :smiech3:

Masz jakiś limit dzienny na karcie ???
02 grudnia 2021 14:05 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja to wszystko przeszłam w maju i czerwcu ?

I pewnie nigdy więcej takich miejsc??
02 grudnia 2021 14:06 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Z tego co czytałam to Brawo Ty za to, że jesteś taka cierpliwa. :oklaski3: Mnie napewno od razu by szlag trafił. :nerwowy1: Byłam w takim miejscu gdzie seniorka dyrygowania w kuchni i niestety nawet pod jej dyktando nie dało się tego zjeść. :do bani:

Dusia pamiętasz jak pisałam o małżeństwie pod Freiburgiem ?jak oni boczek bez przypraw gotowali i golonka  też,albo jak dziadek sałatkę ziemniaczanna sam robił i jak myrdał łychą ,która za każdym spróbowaniem  dokładnie oblizywał?
Tak,tak ...w momencie dostawałam nietolerancji na przyprawy które używał ?Dobrze że to wyczaiłam.?
Dobrzy ludzie no ale co do jedzenia to była porażka( jak oni gotowali ), nie było to każdego dnia 1,2× w tyg .resztę dni ja .
02 grudnia 2021 14:08 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

I pewnie nigdy więcej takich miejsc??

Nie pojadę gdzie babka na chodzie i gotuje albo do dziadka co 2 żony pochowal?
02 grudnia 2021 14:15 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Z tego co czytałam to Brawo Ty za to, że jesteś taka cierpliwa. :oklaski3: Mnie napewno od razu by szlag trafił. :nerwowy1: Byłam w takim miejscu gdzie seniorka dyrygowania w kuchni i niestety nawet pod jej dyktando nie dało się tego zjeść. :do bani:

??? Obiad był o 13-tej a nie o 12-tej jak zwykle. Kapusta słona, pedepcia soliła, a na koniec jeszcze przypaliła i szybko musiałam ją ratować ,przekładając do drugiego garnka. Püree za mało  ciapate,za malo mleka ,ja robiłam, takie jak lubię. Leberkäse zjadlam kawałeczek, z grzeczności, bo nie lubię. Ogólnie wszysyko nie tak ,jak wtedy kiedy sama gotowała ? .3 godz w kuchni dla małej puszki kapusty, o której cały wczorajszy wieczór marzyła,to moja cierpliwość już też prawie granicy dobiegła. 
Zanim wszystko pomyłam i posprzątałam, to już była 14,więc godz mojej pauzy minęła. 
Powiedziałam że idę prasować, a na pauzę wychodzę po kawie. I wyjdę, nawet jak będzie lało ?
02 grudnia 2021 14:16 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nie pojadę gdzie babka na chodzie i gotuje :nerwowy:albo do dziadka co 2 żony pochowal?