Powitajki przy kawie 66

07 lipca 2021 09:08 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Doberek środowo.Spalam kiepsko, już przed piąta robiłam kawę.Wczoraj podniosła mi trochę ciśnienie seniorka.Przyszla wieczorem na górę, byłam akurat w kuchni.No i zaczęła wydzierać się co ja tutaj robię, że ona o niczym nie wie, że wszyscy traktują ją jak idiotkę.Spokojnie tłumaczyłam, że ja tu pracuje, że zatrudniła mnie jej córka i tym podobne.Zeszla po chwili na dół,a ja normalnie przed 21 a poszłam zasunąć u niej żaluzje.Siedziala naburmuszona,kolacja nietknięta.Wieczor już miałam spaprany.To takie kwiatki w naszej pracy z demencyjnymi seniorami.Jakos trzeba będzie przez to przejść,a tu mija dopiero pierwszy tydzień turnusu.Ale jak to mówimy, środa minie, tydzień zginie.

Maluda to krzyk bezradności. Ona jest na takim etapie, że wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kosciele. Ta reakcja nie była wymierzona w Ciebie. Chorzy na tym etapie zauważają, że coś się dzieje i niekoniecznie im się to podoba. Za wszelką cenę starają się zachować pozory normalności i odsuwaja od siebie myśl, ze potrzebują pomocy. Musisz być cierpliwa, bo zanim się przyzwyczai to może potrwać. Dobrze, że jeszcze możesz jej coś wyjaśnić, bo na bardziej zaawansowanym etapie demencji takie rozmowy wprost całkowicie mijają się z celem. Czym się, bo jakby nie patrzył praca z takim chorym wyczerpuje.
 
I witam się z Wami chrupiąc świezutką słodką marchewkę z ogródka . Zdrowymi siekaczami, może dlatego , że nigdy za słodyczami nie przepadałam :)
No i leje znów, a nie zamawiałam czegoś takiego. I jak żyć ? 
07 lipca 2021 09:47 / 5 osobom podoba się ten post
Dzien dobry, wilgotno u mnie  ale chłodno. Miłego dnia wam życzę. 
07 lipca 2021 09:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie i życzę miłego i spokojnego dnia 
Ja dzisiaj kolejny raz ,zagrałam na nosie "pani zarządzającej 
 
07 lipca 2021 10:06 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Dzien dobry, wilgotno u mnie :kwiatek dla ciebie: ale chłodno. Miłego dnia wam życzę. 

Nie, no spoko Mycha. Na zakupy dziś idę, a potem....na lody 

07 lipca 2021 12:07 / 2 osobom podoba się ten post

Babcia dziś jest taka, jaka była na początku... Cicha, spokojna...
O 13 obiad, potem dalsze pakowanie, dokończenie sprzątania. Dziś laba... Jutro i syn przyjedzie, i lekarka, i gość do kąpieli. W piątek mam wyjeżdżać... hmm...
Póki co, szukają zmiennika. Syn dzwonił do swojej agencji i powiedzieli mu, żeby się nie martwił ? Ciekawe, co trzymają w zanadrzu 
07 lipca 2021 16:34 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

:pije kawe2:
Babcia dziś jest taka, jaka była na początku... Cicha, spokojna...
O 13 obiad, potem dalsze pakowanie, dokończenie sprzątania. Dziś laba... Jutro i syn przyjedzie, i lekarka, i gość do kąpieli. W piątek mam wyjeżdżać... hmm...
Póki co, szukają zmiennika. Syn dzwonił do swojej agencji i powiedzieli mu, żeby się nie martwił ? Ciekawe, co trzymają w zanadrzu 

As to chyba nie jest .Może joker ??
07 lipca 2021 20:26 / 4 osobom podoba się ten post
Dobry Wieczór ?? i spokojnej nocki. Przereklamowałam ostatnio pogode i dzisiaj było dużo chmurek ale za to ściskam Was gorąco ?
08 lipca 2021 06:12 / 5 osobom podoba się ten post
Doberek czwartkowo, spałam do teraz. Dzisiaj trzeba trochę popracować, bo po południu wpada najstarsza córka no i muszę ustalić z nią jedno wolne popołudnie. Seniorka wczoraj była zaszczepiona drugi raz, mam nadzieję, że żadnych niespodzianek nie będzie. No to poprawiam koronę i do przodu, a Wam pogodnego dnia życzę 
08 lipca 2021 06:37 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ?
 

 
Pogodnie, dzionek budzi się do życia. Nocka przespana. 
 
Życzę Wam miłego dnia 
 
08 lipca 2021 06:44 / 4 osobom podoba się ten post
Wszystkim miłego,bezstresowego czwartku!U mnie pochmurno i kropi deszcz-chyba to jest lepsze niż tropikalne upały!Nie przemęczajcie się!
08 lipca 2021 07:28 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie i życzę miłego dnia 
Dzisiaj u mnie dzień sprzątania czyli sprzątaczka przychodzi (ostatnio okna myła i sprzątała łazienkę pdp )dzisiaj ma sprzątać kompleksowo dziadkowe apartamenty więc ja za sprzątanie się tutaj nie biorę ,nie będę zabierała komuś roboty .O 12 30 przychodzi fußpflege więc pdp będzie miał dzisiaj trochę rozrywki 
Po obiedzie wybywam na miasto bo wczoraj kupiłam sobie buty ,a drugie tylko przymierzyłam i poprosiłam o odłoženie bo nie miałam przy sobie takiej kwoty ,žeby za nie zapłacić .Jeszcze zamówienie na klapki mam (córeczka prosiła )ale takich jak ona chce (z kokardą i na korkowej lub słomkowej podeszwie )tutaj nie widziała wiěc jak za tydzień pojadę do Wupertalu to może tam jej kupię te wymarzone klapki .Wczoraj nad jeziorem byłyśmy z koležanką opiekunką .Jutro  mija 2 tygodnie jak tu jestem .Przeleciało ,przeminęło ,nawet nie wiem kiedy .Taka mnie refleksja ostatnio naszła ,že osoby uważane powszechnie za nienormalne (niepełnosprawne ,upośledzone )są normalniejsze od tych ,pełnonosprawnych "
W tym tygodniu bardzo dziwaczna pogoda .
08 lipca 2021 07:44 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry już czwartek, zbliżamy się do kolejnego weekendu spokojnego dzionka wszystkim życzę 
08 lipca 2021 12:30 / 4 osobom podoba się ten post
Dzien dobry popołudniuZaraz pora obiadu....już itp....itd porobione.Jeszcze kąpiel Pdp i swoboda.Miłego dnia
09 lipca 2021 05:15 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień doberek Opiekunowo,za oknem jeszcze ciemnawo ale ptaszki swiergolą już dłuższy czas.Spalam kiepsko,to już chyba tradycja.Najgorsze,że czekają mnie dziś zakupy a uwielbiam wręcz taszczyć ten wózek na kółkach plus dodatkowo opakowanie papieru bardzo potrzebnego?.Chyba rozdzielę to na dwa dni,bo muszę wydać kasę do niedzieli.No,to zabieram się za kawę a Wy śpijcie jeszcze sobie.
09 lipca 2021 06:45 / 2 osobom podoba się ten post
Wszystkim spokojnego,bezstresowego piątku!!!