Uwagi do pracodawców

04 czerwca 2012 14:23
Witam, posiadam firmę sprzątającą i działam na rynku belgijskim, delegując tam do pracy sprzątaczki. Moim następnym krokiem jest zalozenie firmy wysyłające opiekunki do Belgii. W tym kraju posiadam szerokie kontakty i jestem po badaniach rynku opieki. Podstawą działania mojej firmy będzie obsługa klientów zamożnych. Płaca dla opiekunki wynosić będzie min. 1500 euro netto. Korzystając z tego bogatego w informacje forum chciałbym się zwrócić do Pań, Panów z informacjami praktycznymi. Co można zaoferować dodatkowo do standardowej usługi opieki nad osobą starszą. Liczę na ciekawe opinie. Mam kilka pomysłów którymi się z Państwem podzielę.
 
Pozdrawiam Przemek
04 czerwca 2012 16:53
Moze tez w charakterze asystenta starszej osoby? Terminy, lekarz, organizowanie wolnego czasu?
04 czerwca 2012 20:46
Skoro są zamożni to napewno jezdzą na urlop, ja proponuje towarzyszyć im podczas wakacji.Oczywiście tym chodzącym i bez demencji.
04 czerwca 2012 21:53
o tak cristina zgadzam sie bo ten z demencja moze zapomniec za nas zaplacic ;)
04 czerwca 2012 22:11
Do Pana Przemka ....co to jest za firma usługowa nie ma tutaj żadnych potwierdzonych danych.Liczy Pan na ciekawe opinie ,ale nie podał nic wiarygodnego o swojej firmie.Pozdrawiam
04 czerwca 2012 22:11
Andrea zadałaś dobre pytanie .....w biznesie nie ma sentymentów.
04 czerwca 2012 22:12
Czy to firma Krzak???
04 czerwca 2012 22:36
Dobre pytanie andrea bo ktos chce dzieki nam otworzyc firme a nawet jesli juz ma to jest taka konkurencja ze moze cos podpowiemy ....?
05 czerwca 2012 00:44
firma dla zamożnych klientów i takie małe wynagrodzenie?????eeeeeeeeeee
05 czerwca 2012 11:06
Zgadzam sie z Kasia63,(dla zamoznych itakie wynaagrodzenieaaa???????)cos mi tu brzydko pachnie,a wam dziewczyny?
05 czerwca 2012 13:51
dzeiwczyny a wy nie wiecie ,ze im bogatsi tym bardziej chytrzy? zapraszam na moje miejsce to poznacie obrzydliwie bogatych a zarazem obrzydliwie chytrych....
05 czerwca 2012 17:50
brawo Wotsonie!!!!!!!
08 czerwca 2012 10:32
z Belgią jest problem, bo trzeba znać francuski, szkoda, że pan P. od tego nie zaczął, nie wyobrażam sobie używanie w tym kraju niemieckiego lub angielskiego, które to języki lepiej lub gorzej akurat my znamy. Sugestie? Przede wszystkim jakimi klientami chce się Pan zająć, w jakim stanie zdrowia, bo z ludźmi schorowanymi, z jakimi my mamy najczęściej do czynienia, nie da się zbyt dużo zrobić. Wizyty u lekarzy, wyjścia na miasto, jeśli chory ma ochotę, wyjazdy i odwiedziny u przyjaciół, to w zasadzie standard w naszej pracy, jeżeli ktoś wcześniej żył aktywnie i może tak nadal. Wystarczy poczytać nasze posty, aby wiedzieć realnie, co robimy, jakie są potrzeby podopiecznych.
08 czerwca 2012 21:07
no właśnie...też byłam zdziwiona,że ów pan P. słowem nie wspomniał ,o konieczności znajomości języka francuskiego do belgijskich podopiecznych...pomyślałam wówczas,że nie jest zbyt zorientowany,jak na kogoś ,kto już swobodnie porusza się w belgijskim rynku dla opiekunek....(rzekomo)...
09 czerwca 2012 09:30
właśnie z językiem może być problem, bo w Polsce po francusku mówi bardzo mało osób, a język do nauki jest koszmarny, kilkanaście czasów, czasowniki w nich różnie wymawiane, wszystkie oczywiście wkuwamy na pamięć, nic na logikę, wymowa zdecydowanie inna niż pisownia itd. Nie da się go nauczyć na miesięcznym kursie przygotowawczym do pracy w Belgii, a dłuższe kursy kosztują. Ja już wolę męczyć się z niemieckim, który ma tylko 3 główne czasy i w porównaniu z francuskim jest bardzo prosty. No i jak pan P. znajdzie pracowników, skoro w Polsce ten język jest mało popularny?Szczególnie pracowników dla klientów wymagających.