Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

05 lipca 2022 08:33 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Zupa pomidorowa  .Takie jest życzenie  mojego PDP. Nasze menu  jest ograniczone bo  są  problemy z przełykaniem:bezradny:

To masz większą trudność w przygotowaniu posiłów. Pewnie najczęsciej zupy robisz? 
05 lipca 2022 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa krem z kalafiora i brokuła. Sałatka owocowa z jogurtem greckim z miodem 
05 lipca 2022 08:36 / 3 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

To masz większą trudność w przygotowaniu posiłów. Pewnie najczęsciej zupy robisz? 

Tak, niestety odpadają  gulasz,steki itp.i i makarony ,które  PDP uwielbia. Ziemniaki  puree, jajeczko..
05 lipca 2022 18:19 / 4 osobom podoba się ten post
Mój stały Pdp może jeść wszystko, ale nie może mieć jedzenia podanego w jakiś skomplikowany sposób, bo powinen sam jeść. Radzi sobie, ale z powodu juz niezbyt sprawnych rąk irytuje się przy trudnościach.
Przy obecnym Pdp ograniczen nie ma, ale też gotuję dość szybko, bo nie ma takiej potrzeby, aby większość czasu w kuchni spędzac. To dziś były mielone z szynki z patelni grillowej, tzatziki i pieczone ziemniaki a na deser szarlotka. Wczoraj piekłam. 
05 lipca 2022 20:08 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś pdp jajka sadzone z puree i sałatką  (sałata lodowa w roli głównej), a dla mnie reszta wczorajszej pomidorówki.Qrcze, dawno tak świetnej pomidorówki nie zrobiłem. Zawsze wychodzi ok, ale ta była wyjątkowo dobra. Może to za sprawą tłustego rosołu z podudzi, ugotowanego w niedzielę? Nie wiem.
Jutro po schabowym, a w czwartek gotowe klopsiki, wystarczy dla nas trzech. Pdp dużo je i ok. Jest kasa, to jest i jedzenie ?
05 lipca 2022 20:26 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś pdp jajka sadzone z puree i sałatką  (sałata lodowa w roli głównej), a dla mnie reszta wczorajszej pomidorówki.Qrcze, dawno tak świetnej pomidorówki nie zrobiłem. Zawsze wychodzi ok, ale ta była wyjątkowo dobra. Może to za sprawą tłustego rosołu z podudzi, ugotowanego w niedzielę? Nie wiem.
Jutro po schabowym, a w czwartek gotowe klopsiki, wystarczy dla nas trzech. Pdp dużo je i ok. Jest kasa, to jest i jedzenie ?

A niektórzy ,nawet jak kasę mają, dużo nie jedzą, tylko tyle, żeby głodnym nie być, bo zdrowiej podobno ?
05 lipca 2022 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A niektórzy ,nawet jak kasę mają, dużo nie jedzą, tylko tyle, żeby głodnym nie być, bo zdrowiej podobno ?

Pewnie, że tak. Zupą sie nie najem , choćby nie wiem co :) Mogę się tylko wkurzyć 
06 lipca 2022 08:48 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Tak, niestety odpadają  gulasz,steki itp.i i makarony ,które  PDP uwielbia. Ziemniaki  puree, jajeczko..:bezradny:

Starość to jest jednak smutna, nawet nie można sobie pozwolić na zjedzenie mięsa i innych smakołyków. 
06 lipca 2022 12:50 / 3 osobom podoba się ten post
A ja sobie dziś zapodalam placuszki bananowe a dla Seniorów Reibekuchen z musem jabłkowym i rodzynkami.Na deser pudding czekoladowy.
06 lipca 2022 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Wczoraj przypomniałam sobie, że w lodówce mam makaron z poprzedniego dnia. Był więc makaron z patelni, z jajkiem i szynką, sałata, a dzisiaj to,o czym wczoraj pisałam 
07 lipca 2022 13:22 / 3 osobom podoba się ten post
O qrcze, kurczę znów zawitało 
Curry warzywne z mlekiem kokosowym  (kalafior,marchewka, groszek cukrowy),z piersią z kurczaka.Ryż do tego. Sałatka owocowa z jogurtem. Pdp pierwszy raz coś z mlekiem kokosowym jadła, oj jak Jej smakowało 
08 lipca 2022 10:44 / 3 osobom podoba się ten post
Gotuję tylko budyń czekoladowy
Odgrzewam zupę ze  środy, dzisiaj będzie jeszcze smaczniejsza niż przedwczoraj, mocy nabrała ?
08 lipca 2022 10:54 / 3 osobom podoba się ten post
Wildlachsa robię( bardziej mi smakuje od tego hodowlanego), sałata grecka i zimniocki z koperkiem . Po obiedzie sie zwijam pomedytowac czy co 
08 lipca 2022 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
Potrawka z kurczaka,ziemniaczki od rolnika i koperek. Papryka  i korniszony ze słoika ./dla  mnie/
08 lipca 2022 17:17 / 3 osobom podoba się ten post
Znalazłam przepis na flaczki  z boczniaków i chyba się pokuszę o zrobienie jak wrócę do domu bo dziadek mi tego nie zje.Nie umiem coś wstawić ale napewno kto zainteresowany to znajdzie a może któraś juz robiła ? Ja znalazłam na ,,Ania gotuje".