Co dzisiaj gotujesz na obiad? 18

14 lipca 2022 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
So. To znowu ja w kolejce?  
A zatem . Sałatka juz z ogródkowych tomatenów plus bazylia plus dressing z aceto balsamico i ojej :) winogronowy. Trochę cebulki i czarnych oliwek. Filet wieprzowy z patelni. W sumie może tak zostać bez węglowodanowej bajlagi, ale....ide zapytać dziadka czy ma jakiś problem 
15 lipca 2022 09:38 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj makaron ze szpinakiem i serem :) 
15 lipca 2022 10:16 / 3 osobom podoba się ten post
Po obiedzie już wolne, więc muszę obiadowo dziadka opędzić :)
Sałata i śpagetti karbo-nara :) Do niedzieli 
15 lipca 2022 10:26 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa  i spaghetti  bolognese....wszystkiego  po trochu Ciąg  dalszy  uwalniania  zamrażarki. 
15 lipca 2022 10:48 / 3 osobom podoba się ten post
Ja nie mam zez zamrazarki, ale z Lidla :) To to czego inflacja nie chce żreć 
15 lipca 2022 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś było sznycel z lamb z ryżem sałata zielona wg.ich smaku i przepisu. Mizeria 
 
17 lipca 2022 14:51 / 1 osobie podoba się ten post
Dziś odmiana... Po dniach zajadania się  podlaskimi przysmakami (kartacze, babka ziemniaczana), czas na "normalność" ?
Szaszłyki oraz karkówka z grilla 
17 lipca 2022 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś seniorka gotowała obiad.Ja spacerowałam z seniorem i pieskiem po lesie 
A więc przygotowała zupę  krem chłodnik ze świeżych ogórków i ich ulubioną  jagnięcinę.
Sałatę ja zrobiłam.
Pierwszy raz jadłam zupę że świeżych ogórków.No może być 
 
 
18 lipca 2022 10:18 / 1 osobie podoba się ten post
Anka1

Dziś seniorka gotowała obiad.Ja spacerowałam z seniorem i pieskiem po lesie :chaplin:
A więc przygotowała zupę  krem chłodnik ze świeżych ogórków i ich ulubioną  jagnięcinę.
Sałatę ja zrobiłam.
Pierwszy raz jadłam zupę że świeżych ogórków.No może być 
 
 

Jadłam na ciepło zupę ze świezych ogórkow ale w DE. Bardzo dobra , delikatna. Robiła synowa babci. Smakowała mi, a ja ich przekonałam do naszej polskiej zupy ogórkowej. Bardzo chwalili , choć Niemcy wydziwiają na kiszone ogórki.
To mam dziś pomysł na obiad. Zrobię chłodnik ze świeżych ogórków, kefiru i rzodkiewki. Wszystko mam na stanie plus zielenina.
Zrobię więcej ,bo zmienniczka lubi -chętnie zje jak przyjedzie.
Do tego dla mnie i dziadka ziemniaczki i jajko sadzone. I już. 
18 lipca 2022 10:23 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Dziś seniorka gotowała obiad.Ja spacerowałam z seniorem i pieskiem po lesie :chaplin:
A więc przygotowała zupę  krem chłodnik ze świeżych ogórków i ich ulubioną  jagnięcinę.
Sałatę ja zrobiłam.
Pierwszy raz jadłam zupę że świeżych ogórków.No może być 
 
 

Ja jeszcze nigdy ze świeżego ogórka zupy krem nie jadałam 
18 lipca 2022 11:39 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

Ja jeszcze nigdy ze świeżego ogórka zupy krem nie jadałam 

A ja tak,na wyjeździe się jej nauczyłam. Odpowiednio przyprawiona nie tylko da się zjeść, ale je się ją  nawet ze smakiem 
19 lipca 2022 21:40 / 2 osobom podoba się ten post
I znów wracają upały trzeba będzie zrobić chłodniku 
31 lipca 2022 10:53 / 3 osobom podoba się ten post
Schabowy z kostką, ziemniaki i sałatka z jakiś resztek zieleniny (sałata lodowa, pomidory, ogórki) tylko to mi zostało. Jutro  muszę się wybrać na większe zakupy i uzupełnić zapasy. 
31 lipca 2022 17:03 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Schabowy z kostką, ziemniaki i sałatka z jakiś resztek zieleniny (sałata lodowa, pomidory, ogórki) tylko to mi zostało. Jutro  muszę się wybrać na większe zakupy i uzupełnić zapasy. 

U mnie też pustki w lodówce, jutro napad na sklep 
31 lipca 2022 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

U mnie też pustki w lodówce, jutro napad na sklep :-)

W tym tygodniu będą fajne promocje w Edece. Lubię kupować w tej sieci, a tu gdzie jestem mam aż 2 Edeki.